X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Злочини та проступки

Завантажити презентацію

Злочини та проступки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Злочини та проступки. Склад правопорушення та склад злочину. Групи злочинів. Співучасники злочину. Основні типи злочинів. Як уберегтися від злочину. Якщо ви стали свідком злочину.

Слайд 2

Злочин – це порушення людиною заборон кримінального закону чи, навпаки, невиконання нею того, що вимагає закон. За такі дії чи бездіяльність передбачено кримінальну відповідальність. Проступок – це протиправні дії чи бездіяльність, за які настає адміністративна відповідальність. Вони є менш небезпечними, ніж злочини. До проступків відносяться: порушення правил дорожнього руху, пошкодження майна, нецензурна лайка, паління у заборонених місцях тощо.

Слайд 3

Правопорушення – це протиправне, винне діяння, що завдає шкоду особі, суспільству або державі. Ознаки правопорушення: 1) суперечність конкретному правовому припису – невиконання обов’язку або порушення заборони; 2) вина – правопорушенням є лише діяння, вчинене навмисно або з необережності; 3) завдання або реальна загроза завдання шкоди особі, суспільству або державі; 4) правопорушення проявляється у протиправних діях чи бездіяльності. 5) відповідальним за правопорушення може бути тільки фізична чи юридична особа, здатна нести відповідальність за свої дії (деліктоздатна особа).

Слайд 4

До складу правопорушення входять: 1) суб’єкт правопорушення – деліктоздатна фізична чи юридична особа. Зазвичай правопорушення вчиняють фізичні особи (а злочини – виключно фізичні особи), але суб’єктом цивільного проступку може бути й юридична особа; 2) об’єкт правопорушення – суспільні відносини, соціальні блага, цінності, права і свободи особи, інтереси держави, на які посягає правопорушник; 3) суб’єктивна сторона правопорушення – ставлення особи до вчинюваного нею діяння та його наслідків. Головний елемент суб’єктивної сторони – вина у формі умислу або необережності. Факультативними (необов’язковими) елементами суб’єктивної сторони є мотив і мета правопорушення. Відповідальність за цивільний проступок може наставати і за відсутності вини (у випадках, спеціально обумовлених законом); 4) об’єктивна сторона правопорушення – це зовнішня характеристика правопорушення, що включає протиправне діяння (дію чи бездіяльність), результат діяння і причинний зв’язок між діянням і результатом. Відсутність хоч би одного з зазначених елементів свідчить, що цей акт поведінки не є правопорушенням.

Слайд 5

Злочини невеликої тяжкості – це такі злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років та більш м'які покарання, оскільки наслідки від таких дій є незначними (шахрайство, крадіжка, експлуатація дітей тощо). Злочини середньої тяжкості – злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років (наруга над могилою, вимагання, вбивство через необережність, тощо).

Слайд 6

Тяжкі злочини – цє такі, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років (розбій, захоплення заручників, торгівля людьми). Це також злочини, які привели до втрати потерпілим органу чи його функцій, психічної хвороби, знівечення обличчя. Особливо тяжкі злочини - за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 10 років або довічне позбавлення волі (умисне вбивство двох і більше осіб, бандитизм, терористичний акт тощо).

Слайд 7

Співучасть у злочині – це умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умисного злочину. Співучасником злочину буде, наприклад, той, хто намовить інших обікрасти квартиру, і той, хто за домовленістю з іншими слідкуватиме за тим, щоб не було випадкових свідків, і той, хто виготовлятиме ключі або відмички до чужої квартири, і той, хто скуповуватиме крадені речі, переховуватиме крадіїв, чи здобуте злочинним шляхом майно тощо. Співучасниками злочину вважаються : Виконавець; Організатор; Підбурювач; Пособник.

Слайд 8

Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину 1. Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину - Виправні роботи на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 2 років Стаття 383. Завідомо неправдиве показання 1. Завідомо неправдиве показання свідка чи потерпілого … - Виправні роботи на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років

Слайд 9

Злочини проти людей (їх життя та здоров'я) Вбивство – заподіяння смерті іншій людині; Нанесення тілесних ушкоджень; Побої та катування; Сексуальні злочини (зґвалтування, сексуальне зловживання, розбещення неповнолітніх); Злочини проти власності Крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство тощо Злочини (проступки) проти громадського порядку Хуліганство, дрібне хуліганство, порушення громадського порядку, наруга над могилою та інше.

Слайд 10

Як уберегтися від квартирних крадіжок Міцні засуви, міцні двері, не залишати відкритими вікна, особливо на першому поверсі, поруч із пожежними східцями; Більше світла в під'їзді, на сходових майданчиках в коридорах, обладнання усіх дверей дверними вічками; Увага – на ключі : не зберігайте ключі разом із документами, під килимом біля дверей, в іншому умовленому місці; Не давайте незнайомцям інформацію про себе; Уважно відчиняйте двері, не приводьте випадкових або малознайомих людей додому; Якщо ви, входячи до квартири, виявили щось підозріле (зламані двері, шум у квартирі) – нічого не торкайтеся, краще подзвонити до міліції від сусідів. Не варто рватися в бій – здоров'я дорожче майна

Слайд 11

Як уберегтися від грабежів і насильства Не ходить поодинці Будьте уважними до нових знайомств Не вживайте алкоголь або наркотики Не панікуйте Дійте спокійно Якщо вас переслідують – прямуйте до людних місць, перейдіть на біг, кричить: пожежа! Горимо!”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство