X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як реалізувати й захистити свої права в Україні

Завантажити презентацію

Як реалізувати й захистити свої права в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

ПЛАН УРОКУ Які основні права та свободи людини й громадянина визначає Конституція України Як в Україні забезпечено дотримання й захист прав та свобод людини

Слайд 4

Після цього заняття ви зможете Пояснювати, що для вас означають права та свободи людини і громадянина, як можна їх захистити в Україні; Визначати різні види прав людини; Оцінювати результати власної та групової діяльності, приймати рішення стосовно захисту прав людини; Виробити власне ставлення до цінності прав людини і значення обов’язків громадянина

Слайд 5

Пригадаймо Права людини – це можливості людини мати певні матеріальні, соціальні, культурні та духовні блага, які необхідні їй для нормального існування і розвитку. (особисті, політичні, економічні, соціальні, культурні; права меншин) Обов’язки громадянина – це такий тип поведінки людини, здійснення якого забезпечує нормальне життя суспільства і держави. (захист Вітчизни, берегти природу і культурну спадщину, сплата податків і зборів, доодержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших)

Слайд 6

Виконаємо разом… Обговоріть у парах: що таке права і свободи людини? Чому слід вивчати права людини? (складіть перелік причин та аргументуйте кожну.) Обговоріть за технологією “уявного мікрофона” питання: яким буде суспільство, якщо кожен і кожна погодяться з тим, що права людини дуже важливі? Чи може це бути здійснено?

Слайд 7

Виконаємо разом… Пригадайте, які права і свободи людини закріплено в Загальній декларації прав людини. А в Конституції України? Працюючи у парах із текстом Конституції України, заповніть таблицю. Види прав людини і громадянина в Україні (перелік) Статті Конституції України, в яких вони закріплені Громадянські (особисті) права Політичні права та свободи Економічні права Соціальні права Культурні права

Слайд 8

Мовою документів Стаття 3 Конституції України … Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Стаття 22 Конституції України … Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Слайд 9

Виконаємо разом… Об’єднайтеся в групи. Упродовж 7–8 хвилин прочитайте й проаналізуйте по чотири статті Конституції України (29-32, 33-36, 37-40, 41-44, 45-48, 49-52, 53, 55, 56, 59). Визначте, які гарантії захисту прав людини надано цими статтями громадянам України. Стисло запишіть їх у таблицю. Права людини і громадянина Гарантії (стислий зміст статті Конституції України)

Слайд 10

Запитайте себе Які способи захисту згідно із Конституцією України можна використати для захисту власних прав в поданих ситуаціях? Абітурієнт М. прийшов до приймальної комісії медичного університету подавати документи для вступу і звернувся до секретаря комісії із запитанням: чи є на спеціальності “терапія” бюджетні місця і скільки їх. Секретар заявила, що вона не зобов’язана надавати абітурієнтові таку інформацію. О 23-й годині співробітники міліції подзвонили у двері приватного будинку з вимогою негайно відчинити, бо в будинку переховується злочинець-рецидивіст. На запитання господаря дому, чи впевнені вони у цій інформації, та його запевнення, що в будинку нема нікого, крім членів сім’ї, міліціонери не звернули уваги й увірвались у приміщення. У житловому багатоповерховому будинку вийшла з ладу система водопостачання. На звернення мешканців будинку ЖЕО не реагує вже чотири місяці поспіль.

Слайд 11

До наступного уроку Проаналізуйте статті 65 – 68 Конституції. У яку групу їх можна об’єднати? Уявіть собі, що цих статей у Конституції немає. Як це позначиться на вашому житті? Запитайте батьків про їхню точку зору. Свої міркування представте у вигляді стислого твору-роздуму, малюнка і т. п. Підготуйтеся до їх презентації у класі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство