X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Верховна Рада України

Завантажити презентацію

Верховна Рада України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Верховна Рада України

Слайд 2

Верхо вна Ра да Украї ни (ВРУ)  — представницький орган державної влади України, який має колегіальний характер і складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних строком на п'ять років на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Слайд 3

Слайд 4

Верховна Рада може розглядати питання про відповідність Кабінету Міністрів України та прийняти резолюцію недовіри, що спричиняє його відставку. Питання про відповідальність Кабінету Міністрів може бути розглянуто за пропозицією не менш як 150 народних депутатів України (однієї третини від конституційного складу Верховної Ради). Резолюція недовіри Кабінету Міністрів України вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш як 226 народних депутатів, тобто більшість від конституційного складу Верховної Ради.

Слайд 5

Слайд 6

Організація роботи Верховної Ради України Відповідно до Конституції України Верховна Рада може здійснювати свої повноваження лише тоді, коли обрано не менше 2/3 від її конституційного складу (тобто не менше 300 народних депутатів) і працює сесійно. Вона збирається на першу сесію не пізніше як на 30-й день після того, коли Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати виборів. Перше засідання Верховної Ради відкриває найстарший за віком народний депутат України, який веде його доти, поки Верховна Рада не обере свого Голову.

Слайд 7

Сесії Верховної Ради можуть бути: Черговими Позачерговими тобто такими, що починають свою роботу у встановлені Конституцією України строки і позачерговими, які можуть скликатися на вимогу не менш як третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради або на вимогу Президента України. скликаються Головою Верховної Ради із зазначенням питань, як виносяться на їх розгляд.Якщо указом Президента в Україні запроваджується воєнний чи надзвичайний стан, Верховна Рада повинна зібратися у дводенний строк на позачергову сесію без офіційного скликання її.

Слайд 8

Слайд 9

Усі свої рішення Верховна Рада може приймати лише на пленарних засіданнях (загальних зборах депутатів) шляхом голосування, яке може бути таємним чи відкритим і здійснюватися підняттям рук, бюлетенями чи за допомогою технічних засобів. Депутат повинен брати участь у голосуванні особисто, він не може доручати голосувати від свого імені іншим депутатам. Рішення приймаються у формі законів, постанов та інших актів простою більшістю від конституційного складу Верховної Ради (не менше 226 голосів народних депутатів). Лише з питань, пов’язаних із внесенням змін до Конституції та усуненням Президента України з поста в порядку імпічменту, рішення приймаються відповідно не менш як 2/3 та 3/4 від конституційного складу Верховної Ради.

Слайд 10

Слайд 11

Засідання Верховної Ради проводяться відкрито. Для керівництва своєю роботою Верховна Рада обирає: Ці посадові особи обираються зі складу депутатів Верховної Ради і за потреби можуть бути відкликані.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Структура Голова Верховної Ради України; Перший заступник Голови Верховної Ради України; Заступник Голови Верховної Ради України; Керівник апарату Верховної Ради України; Апарат Верховної Ради України; Управління справами Верховної Ради України.

Слайд 15

Структура Комітети Верховної Ради України: Комітет з питань правової політики; Комітет з питань правосуддя; Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування; Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності; Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією; Комітет з питань національної безпеки і оборони; Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; Комітет у закордонних справах; Комітет з питань європейської інтеграції; Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України; Комітет з питань бюджету; Комітет з питань фінансів і банківської діяльності; Комітет з питань економічної політики; Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва; Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства; Комітет з питань транспорту і зв'язку; Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин; Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; Комітет з питань науки і освіти; Комітет з питань охорони здоров'я; Комітет з питань культури і духовності; Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму; Комітет з питань свободи слова та інформації; Комітет з питань соціальної політики та праці; Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Висновки Отже, Верхо вна Ра да Украї ни (ВРУ)  — представницький орган державної влади України, який має колегіальний характер і складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних строком на п'ять років на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади, що уповноважений приймати закони. Повноваження Верховної Ради України реалізуються спільною діяльністю народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України під час її сесій. Повноваження народних депутатів України визначаються Конституцією та законами України.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство