В.Р.У.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Верхо вна Ра да Украї ни (ВРУ) — єдиний законодавчий орган державної влади України, який має колегіальну будову і складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних строком на п'ять років на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Голова ВРУ – Володимир Рибак ( партія регіонів)
Верховна Рада обирає зі свого складу Голову Верховної Ради України, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України та може відкликати Їх. Голова Верховної Ради України: веде засідання Верховної Ради України; організовує підготовку питань до розгляду на засіданнях Верховної Ра ди України; підписує акти, прийняті Верховною Радою України; представляє Верховну Раду України в зносинах з іншими органами державної влади України та органами влади інших держав; організовує роботу апарату Верховної Ради України.
Повноваження Верховної Ради України Верховна Рада має право внести зміни до Конституції України, визначити Всеукраїнський референдум про зміну території України. Найважливішим завданням Верховної Ради є прийняття законів нашої країни. Крім законодавчих, Верховна Рада виконує й інші важливі функції, зокрема визначає основні засади внутрішньої і зовнішньої політики України, призначає вибори Президента, затверджує чисельність і структуру Збройних Сил, дає згоду на обов'язковість для України міжнародних угод (ратифікація) чи анулює їх (цю дію називають денонсацією).
Повноваження Верховної Ради України Особливу увагу в Конституції приділено прийняттю державного бюджету України. Бюджет — це документ, в якому визначено всі прибутки і видатки держави на рік. Від нього залежать стан госпо дарства і рівень життя кожного громадянина країни. Державний бюд жет України Верховна Рада затверджує щорічно. Готує бюджет Ка бінет міністрів, він звітує перед Верховною Радою про його виконання.Для контролю за виконанням бюджету створено спеціальний орган — Рахункову палату.
У 2004 році була прийнята Конституція , котра передбачала парламентсько-президентську форму правління. Проте згодом, 2010 року Україна знову стала президентсько-парламентською республікою, що означає значний вплив президента на прийняття рішень.
З огляду на останні події в Україні – опозиційні депутати наполягають на зміні Конституції. Зокрема, для мирного урегулювання конфлікту в Україні і задля того, аби суспільство не вибухнуло масовими акціями протесту уже вкотре, пропонується ВР прийняти акт про повернення до Конституції 2004 року і урізати президентські повноваження .
Виявляється, голосів для ухвалення пропонованого акту у опозиції не вистачає. Як заявила народний депутат від правлячої Партії Регіонів Анна Герман, поки президент не відвідає Росію (7 лютого) зміни до Конституції не внесуться.
Схожі презентації
Категорії