X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток українського конституціоналізму

Завантажити презентацію

Розвиток українського конституціоналізму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток українського конституціоналізму © Дацюк Н.М. Цибулівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Монастирищенської районної ради

Слайд 2

Поміркуйте : Чи можна конституційний процес в Україні вважати довершеним? ?

Слайд 3

Конституція України, прийнята 28 червня 1996 року – це найважливіший нормативно-правовий акт новітньої Української держави.

Слайд 4

Пилип Орлик – автор першої в світі Конституції

Слайд 5

“...Щоб на Україні була утверджена вічно єдина віра православна східного сповідання під послушенством святійшого апостольського трону константинопольського...”

Слайд 6

...Вітчизна наша щоб у потверджених пактами Річі Посполитої і Московської держави кордонах, які відійшли по ріку Случ за гетьманства славної пам’яті Богдана Хмельницького, була відступлена, вічно віддана й пактами укріплена від Річі Посполитої в гетьманську область, щоб не були насильно змінені й порушені її кордони.

Слайд 7

Конституція США Верховний закон Сполучених Штатів Америки. Дійсна сьогодні, Конституція США була прийнята 17 вересня 1787 року під час Конституційної Конвенції в Філадельфії і ратифікована в усіх 13 тодішніх американських штатах. Конституція США є найстарішою федеральною конституцією. Оригінал цього історичного документу знаходиться в Вашингтоні (округ Колумбія).

Слайд 8

ІІ-га половина ХІХ ст. представлена двома конституційними проектами: “Начерком Конституції Республіки” Григорія Андрузького (1848 – 1850 рр.) та фундаментальною роботою “Вольный Союз – Вільна Спілка” Михайла Драгоманова (1884 р.). Михайло Драгоманов

Слайд 9

Михайло Грушевський - автор праці “Конституційне питання і українство в Росії” , 1905 рік.

Слайд 10

Українська Центральна Рада з червня 1917 року по січень 1918 року видала чотири Універсали. I, II та III Універсали виходили з ідеї автономії України у складі оновленої федеративної Росії, а IV Універсал, прийнятий 22 січня 1918 року, проголошував незалежність Української Народної Республіки.

Слайд 11

6 березня 1919 року у Харкові почав роботу III Всеукраїнський з'їзд Рад. На ранковому засіданні 10 березня було розглянуто і затверджено проект першої Конституції Радянської України. В обговоренні взяли участь представники трьох найбільших фракцій: більшовиків, боротьбистів і лівих есерів. Конституція УССР, 1920 рік Харківське видання

Слайд 12

Конституція 1929 року, як і всі прийняті раніше радянські конституції, породжена в одних і тих же історичних умовах перехідного від капіталізму до соціалізму періоду. Як перша, так і друга конституція СРСР являли собою конституції диктатури пролетаріату, конституції соціалістичного типу.

Слайд 13

1 січня 1937 року був опублікований для всенародного обговорення проект нової Конституції УРСР. 30 січня 1937 року Конституція була прийнята. Вона складалася з 127 статей, які було об'єднано в 11 розділів. Конституція УРСР, 1937 рік Обкладинка і титульний лист

Слайд 14

Четверту Конституцію УРСР прийнято 20 квітня 1978 року позачерговою сесією Верховної Ради республіки. Її текст розробила комісія на чолі з Володимиром Щербицьким відповідно до Конституції СРСР 1977 року, «яка відобразила новий стан розвитку Радянської держави — побудову в СРСР розвинутого соціалістичного суспільства і стала політико-правовою основою конституцій усіх соціалістичних республік».

Слайд 15

Конституція України містить 15 розділів, 161 статтю. Вона проголошує Україну суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій найвищою соціальною цінністю визнається людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека, а носієм суверенітету і єдиним джерелом влади – народ. Конституція визнає принципи поділу влади і верховенства права.

Слайд 16

Слайд 17

Відповідь на проблемне питання Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство