X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Податки

Завантажити презентацію

Податки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Податки.

Слайд 2

Головне джерело засобів для держави - податки - обов'язкові платежі до державної скарбниці. Туди ж надходять штрафи, мита за ввезення в країну або вивезення з неї деяких товарів, плата за ліцензію на право займатися підприємницькою діяльністю, держмита за отримання водійських прав та інші разові виплати. Але отримувані таким чином грошові суми непорівнянні з податковими надходженнями.

Слайд 3

Частина податків у всіх країнах збирає центральний уряд, а іншу частину - місцеві органи влади.

Слайд 4

Податки поділяються на прямі і непрямі. Прямі податки беруться з кожного громадянина і кожної діючої в країні фірми. Непрямі - беруться тільки з тих, хто здійснює певного роду дії, наприклад покупку солі, обмін валюти або реєстрацію підприємства.

Слайд 5

Прямі податки!!! Найпоширеніший вид прямих податків - прибутковий податок з громадян. Кожен громадянин, який отримує доходи: зарплату, премії, гонорари і т. д., - зобов'язаний заплатити державі певний відсоток їх у вигляді податку. Цей відсоток називається ставкою податку. Якщо ж людина займається підприємницькою діяльністю або має кілька джерел доходу, він зобов'язаний заповнити декларацію про доходи та здати її до податкової інспекції, де розраховують, який податок він повинен заплатити.

Слайд 6

Крім доходів, прямими податками часто обкладається і майно приватних осіб і фірм. Так, у багатьох країнах існує досить високий податок на спадщину.

Слайд 7

Непрямі податки!!!! Однією з найбільш популярних різновидів непрямих податків є акцизи - дістаються державі надбавки до ціни певних товарів. (Зазвичай це товари, споживання яких стійко і легко контролюється)

Слайд 8

У деяких країнах непрямий податок береться при продажах будь-якого товару. Це може бути податок з продажів, що становить певний відсоток від ціни товару, або існує в Росії податок на додану вартість (ПДВ).

Слайд 9

Оподаткування може бути пропорційним, прогресивним або регресивним. При пропорційному оподаткуванні ставка податку для всіх рівнів доходу однакова. При прогресивному оподаткуванні ставка податку тим більше, чим вище рівень доходу. При регресивному оподаткування, чим більше дохід, тим менший відсоток свого доходу він виплачує.

Слайд 10

Позабюджетні фонди!!! Крім прибуткового податку, все отримують дохід громадяни обов'язково виплачують державі єдиний соціальний податок. Якщо людина хворіє і т. п., лікар виписує йому бюлетень. І він за час відсутності на роботі не отримує заробітну плату. Натомість держава йому виплачує допомогу з тимчасової непрацездатності. Якщо людина втратила роботу, йому можуть виплатити допомогу з безробіття.

Слайд 11

Всі ці виплати якраз і робляться за рахунок відрахувань до спеціального позабюджетний фонд: пенсійний фонд, фонд соціального страхування, фонд обов'язкового медичного страхування, фонд зайнятості.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство