X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
землетруси

Завантажити презентацію

землетруси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Студентка групи 3С Конікова Світлана Презентація на тему: “Контрацепція для підлітків”

Слайд 2

В даний час біологічне дорослішання підлітків відбувається раніше, ніж у попередніх поколінь. За даними ВООЗ середній вік першого контакту серед хлопчиків складає 16,1, серед дівчаток 15,0 років. У зв'язку з усім вищевикладеним, стає зрозумілим, чому проблема контрацепції у підлітків заслуговує особливої уваги. 

Слайд 3

Контрацептивна поведінка дівчаток - підлітків відрізняється від поведінки більш старших вікових груп і має такі особливості:  - нерегулярне статеве життя;  - нерегулярні менструації;  - недостатня сексуальна освіта;  - короткочасне використання контрацепції;  - використання малоефективних методів контрацепції;  - страх перед батьками і лікарем;  - використання рад друзів у виборі контрацепції;  - наявність декількох статевих партнерів.

Слайд 4

ПРЕЗЕРВАТИВИ Основними позитивними якостями презервативів є: -захист від захворювань, які передаються статевим шляхом, в тому числі СНІД; -відсутність побічних ефектів; -можливість застосування без призначення лікаря; -простота використання; -відносна дешевизна. Недоліки: -дискомфорт; -можливі алергічні реакції на латекс; -залежність від партнера; -недостатня надійність. Перераховані недоліки значною мірою впливають на популяризацію цього методу контрацепції. Однак для підлітків, які мають нечасті статеві контакти, цей метод контрацепції повинен бути переважним, тому що є надійним засобом профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом. У випадках правильного використання презервативи є достатньо ефективними (теоретична ефективність 90-95 %, а практична - 90%).

Слайд 5

Оральні контрацептиви (ОК)  Клінічні спостереження і багаторічний досвід дослідників з країн Західної Європи та США довели, що ОК є найбільш ефективним методом контрацепції серед здорових дівчат-підлітків. Протизаплідні пігулки підліткам можна приймати тільки при дотриманні наступних умов: • регулярне статеве життя, • настання першої менструації не менше 2-х років тому, • зріст не менше 160 см. • відсутність ожиріння і серйозних захворюванні серця і судин.  Значні переваги застосування ОК підлітками полягають у зменшенні випадків: надмірних менструальних кровотеч; надмірних міжменструальних болів (альгодисменорея); порушення менструального циклу; фолікулярної кісти яєчника; анемії; ендометріозу; acne vulgaris (вугревого висипання).

Слайд 6

Сперміциди Властивості і позитивні сторони 1. Сперміциди виявляють особливу вибірковість щодо ВІЛ при поєднанні їх з латексними презервативами або бар'єрами. Їх ефективність сягає 82 %. 2. Їх використовують в якості профілактичних заходів ЗПСШ, запобігання від небажаної вагітності. У цих цілях для підвищення надійності рекомендують поєднувати сперміциди з іншими методами контрацепції. Даний метод відносять до подвійних голландським методам, що гарантує 98 % ефективність. 3. Чи не містять у своєму складі гормонів речовини не порушують гормональний фон пацієнтки. 4. Їх використовують тимчасово, особливо рекомендовані дівчатам без регулярного статевого життя.

Слайд 7

Протипоказання до сперміцидів: Не дивлячись на масу позитивних сторін і властивостей, сперміциди мають ряд протипоказань. Так, вони не рекомендовані при злоякісних змінах шийки або матки, алергічної реакції, цервікальної інфекції. Небажані в застосуванні вони в тих випадках, коли: • Жінка не здатна правильно вводити засоби; • Є синдром токсичного шоку або скарги, інфекції сечостатевої системи; • Є аномальні проосвіти в піхві, які перешкоджають введенню спермицида або його стабільному розміщенню.

Слайд 8

Вибір спермицида: Перед вибором засобу необхідно визначитися з бажаною формою: їх випускають у вигляді вагінальних супозиторіїв, желе і піни, розчинних плівок, губок, пінних таблеток і свічок. Важливим чинником є активний інгредієнт. Раніше використовувалися ртутні сполуки, що мають безліч побічних дій і викликають роздратування. Зараз найдієвішим є хлорид бензалконію, який перевершує ноноксинол -9 в 4 рази і володіє вірусоцидних і бактерицидну фармакологічною дією відносно ВІЛ, цитомегаловірусу і простого герпесу. Основні види засобів: 1. Желе і креми вимагають глибокого введення в піхву, здійснюваного аплікатором в положенні лежачи. Вони гарантують негайний захист протягом години і більше. 2. Таблетки і свічки також вводять, коли жінка лежить на спині за 15 хвилин до статевого акту. Гарантований захист - 1 година, який починається через 15 хвилин після введення. 3. Плівки - маленькі тоненькі листочки, що вводяться глибоко в піхву, поки не стикнуться з шийної маткою. Час введення, як і у таблеток і свічок (15 хвилин), діють протягом 1-2 годин. 4. Піни вимагають глибокого введення аплікатором, гарантована дія настає негайно і триває протягом години.

Слайд 9

Внутрішньоматковий засіб (ВМК) Обмежено для молоді та використання внутрішньоматкових засобів. Застосування ВМК у молодих жінок можливо, але тільки у вигляді "міні-форми" спіралей, за умови одного статевого партнера і необхідності тривалої контрацепції (протягом 1-2 років), з одночасним використанням профілактичних засобів, що знижують відсоток ускладнень.  Переваги цього методу попередження небажаної вагітності досить широко відомі. Але для дівчаток підлітків існує великий ризик запальних захворювань статевих органів. Він збільшується зі збільшенням кількості статевих партнерів, що часто зустрічається в молодому віці. Крім цього, ВМК не лише не захищає від захворювань, які передаються статевим шляхом, а навіть навпаки - різко збільшує ризик цих захворювань.

Слайд 10

Невідкладна контрацепція Цей метод оральної гормональної контрацепції, на перший погляд, вигідний для підлітків, тому що в них не заплановані статеві відносини бувають досить часто. Однак цей метод не слід рекомендувати як регулярну контрацепцію. Він ефективний лише протягом 72 годин після статевого контакту. Дівчинка-підліток обов'язково повинна приходити на перевірку наявності вагітності.

Слайд 11

Отже, якщо Ви хочете в підлітковому віці мати сексуальні відношення, в першу чергу захистіть своє здоров’я і здоров’я Ваших майбутніх дітей. Які ж методи контрацепції оптимальні в підлітковому віці? Гормональний метод як найбільш надійний спосіб запобігти украй небажаній в цей віковий період вагітності. Але не забувайте, що цей метод не запобігає зараженню захворюваннями, що передаються статевим шляхом, тому завжди необхідно використовувати презерватив.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)