X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Золотий перетин

Завантажити презентацію

Золотий перетин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Золотий переріз Підготував Денис Решетилов 9-А

Слайд 2

Зміст Золотий перетин Золоте число Пропорція золотого перерізу Пропорція людського тіла Де застосовують поняття “золотий переріз” Золотий перетин у пентограмі Цікавинки Божественна пропорція

Слайд 3

Золотий перетин У математиці та мистецтві дві величини утворюють золоти й пере тин (лат. Sectio aurea, англ. Golden ratio), якщо співвідношення їх суми і більшої величини дорівнює співвідношенню більшої і меншої. Це відношення прийнято позначати грецькою буквою φ. φ = (a+b) : a = a : b

Слайд 4

Золоте число Відношення двох відрізків приблизно дорівнює 13:8. Число φ деколи називають золотим числом.

Слайд 5

Пропорція золотого перерізу Суть золотого переріза в тому, що більша частина відноситься до меншої, як все ціле - до більшої. У грубому, побутовому варіанті пропорція золотого перерізу - це приблизно 8:5, а ще точніше - 13:8. Математиками підраховано більш точно: десяткове розкладання числа "фі" (числа золотого перерізу) має вигляд 1,61803398... Цікаво те, що це єдине позитивне число, що переходить у зворотне йому при відніманні одиниці. Воно має й масу інших дивних властивостей.

Слайд 6

Пропорція людського тіла Художник Альбрехт Дюрер встановив, що зріст людини ділиться в золотих пропорціях лінією поясу, а також лінією, проведеною через кінчики середніх пальців опущених рук, нижня частина обличчя - ротом і т.д. Талія ділить ідеальне людське тіло відносно золотого перетину. Такими є, наприклад, знамениті статуї Аполлона Бельведерського роботи Леохора й Зевса Олімпійського скульптора Фідія. Пропорції чоловічого тіла коливаються в межах середнього відношення 13:8 і трохи ближче підходять до золотого перерізу, ніж пропорції тіла жінок (8:5), які змушені "урівнювати" фігуру за рахунок підборів.

Слайд 7

Де застосовують поняття “золотий переріз” Золотий переріз розкрив далеко не всі свої таємниці. Зовсім недавно його знайшли, наприклад, у медицині й фізіології. Скажімо, установлено, що для кожного виду живих істот є частота серцебиття, при якій тривалість усього кардіоциклу і його складових співвідносяться між собою по пропорції золотого перерізу. Для людини ця частота дорівнює серцевому ритму здорових, фізично активних організмів у спокої: майже 63 удари на хвилину.

Слайд 8

Де застосовують поняття “золотий переріз”

Слайд 9

Золотий перетин у пентаграмі Золотий перетин виступає у правильному пентаграмі, який вважався магічним символом у багатьох культурах. Точка перетину сторін ділить їх у золотій пропорції. Більша частина сторони також ділиться у золотій пропорції іншою точкою перетину. Пентаграм містить п'ять гострокутних та п'ять тупокутних золотих трикутників. У кожному з них співвідношення довжини довшої та коротшої сторони утворює золотий перетин.

Слайд 10

Цікавинки Існує цікавий ланцюговий дріб, всі числа в якому дорівнюють 1: Якщо позначити це число за х,то воно задовольнятиме рівняння  1 + 1/x=1, або х2+х+1=0. Розгляненмо його додатній розв’язок х1=(1+√5):2≈1,618...

Слайд 11

Цікавинки Наприклад, поштові листівки виготовляють у вигляді прямокутника, відношення сторін у якому дорівнює цьому числу. Якщо від цього прямокутника відрізати найбільший можливий квадрат, то отримаємо прямокутник, подібний даному. Процес цей є нескінченним, і ми вже знаємо чому: розклад ірраціонального числа φ=(1+√5):2 у ланцюговий дріб є нескінченним.

Слайд 12

Цікавинки Всі ми бачили пташине яйце, але не всі знають, що відношення довжин від гострого кінця до точки, що позначає найширшу його частину та довжини від тупого кінця до цієї ж точки дорівнює відношенню одиниці до φ.

Слайд 13

Божественна пропорція Але найдивовижніша особливість числа φ - це його роль як основного структурного принципу в природі. Рослинам, тваринам і навіть людям властиві пропорції, що дорівнюють відношенню φ до одиниці, φ трапляється в природі так часто, що, очевидно, це не може бути збігом. Тому в давнину люди вірили, що Творець Всесвіту відвів числу φ особливу роль. Давні вчені проголосили 1,618... божественною пропорцією.

Слайд 14

Над проектом працював ДЕНИС РЕШЕТИЛОВ Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство