X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Засоби виразності живопису: колір і форма, кольоровий контраст,нюанс

Завантажити презентацію

Засоби виразності живопису: колір і форма, кольоровий контраст,нюанс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Засоби виразності живопису: колір і форма, кольоровий контраст,нюанс Композиція «Натюрморт з квітами»

Слайд 2

- Із яких кольорів складається спектр сонячного світла? - Що собою являє колірний круг? - Якими основними ознаками характеризується колір? - Яким чином можна розширити і збагатити колірну палітру? - Що художник зображує в натюрморті?

Слайд 3

У живописі без знання законів кольору важко реалістично зобразити натуру. Кожен предмет має свій визначений колір, тобто колірний тон, насиченість і світлоту, яка змінюється в залежності від джерела світла. Сонце, електрична лампочка, полум’я багаття або свічі – джерела власного світла. А Місяць, небозвід, Земля й усі на Землі предмети (крім тих, що світяться) – джерела відбитого світла.

Слайд 4

Горбатов «Зимовий пейзаж із церквою»

Слайд 5

Віктор Янов «Зимова казка»

Слайд 6

Олексій Саврасов «Зимовий пейзаж»

Слайд 7

Лесохіна Любов «Пейзаж зимового лісу»

Слайд 8

Ісаак Ілліч Левітан «Село. Зима»

Слайд 9

Колір снігу в кожному пейзажі свій: в одному він золотаво-рожевий, в другому – сірий, у третьому – блакитнуватий, а в іншому – густо-синій.

Слайд 10

Велику роль у створенні художнього образу має колірний контраст. У колірному крузі кольори, розташовані в протилежних секторах, називаються контрастними й додатковими.

Слайд 11

Слайд 12

Наприклад: червоний і зелений; синій і жовтогарячий; фіолетовий і жовтий. Сполучення цих пар кольорів мають найбільшу колірну контрастність, що спричиняє активне звучання, напруженість і динамічність композиції.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Поряд із колірним контрастом використовується нюанс – відтінок, що дозволяє виконувати тонкі, непомітні переходи від одного кольору до іншого. У живописі існують так звані споріднені кольори. У колірному крузі можна виділити чотири групи: жовто-червоні, сині, зелені (синьо-зелені), зелено-жовті.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

І.ЛевІтан «Васильки» І. Левітан “Волошки”

Слайд 19

І. Левітан “Кульбаби”

Слайд 20

І. Левітан «Білий бузок»

Слайд 21

Створіть натюрморт із квітами, використовуючи контрастний, нюанс ний або споріднений кольори. Послідовність виконання роботи: Визначте вихідний колір або групу. Подумайте про його розширення іншими кольорами, відтінками. Щоб композиційно правильно розташувати зображення, намітьте олівцем контури всіх предметів. Перш ніж покласти барвисту суміш, уважно перевірте світлоту її кольору, наскільки один колір відрізняється від іншого легким колірним відтінком.

Слайд 22

Послідовність виконання натюрморту

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство