X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Тропініна В.А.

Завантажити презентацію

Творчість Тропініна В.А.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТВОРЧІСТЬ ТРОПІНІНА В.А. Підготувала Половець Діана Станіславівна, вчитель образотворчого мистецтва, Уманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Тропінін Василь Андрійович (1776 – 1857)

Слайд 3

Народився у с. Карпово Новгородської губернії. Був кріпаком графа А. Мініха, потім — Маркова. У 1798 вступив у Петербурзьку академії мистецтв, де навчався у С. Щукіна. У 1804 Марков, побоюючись втратити талановитого кріпака, відкликав його з академії. До 1823 жив в Україні у с. Кукавка. У 1823 звільнений з кріпацтва, оселився у Москві. У 1824 отримав звання академіка.

Слайд 4

“Портрет сина” “Дівчинка з лялькою”

Слайд 5

Ім'я видатного російського художника-портретиста Василя Андрійовича Тропініна відоме всім, хто цікавиться історією української та російської культури першої половини ХІХ століття. Але інколи забувається, що Тропінін здійснив справжній подвиг, утверджуючи протягом багатьох років своє право займатись мистецтвом. Йому вдалося подолати нелегкий шлях від кріпосного до академіка портретного живопису.

Слайд 6

“Портрет Пушкіна О.С.” “Портрет Тропініної А.”

Слайд 7

Життя і творчість Тропініна були тісно пов'язані з Україною, її Поділлям (у Кукавці художник жив у 1804—1812, 1818—1821 рр.). Саме тут він вперше зустрівся зі справжнім народним життям, побачив на власні очі і осягнув усім серцем поетичний скарб душі українського селянства та притаманну українському народові мудрість і великодушність.

Слайд 8

“Пряля” “Дівчина-українка в пейзажі”

Слайд 9

Одна з кращих ранніх робіт Тропініна — «Дівчина з Поділля». Образ відмічений особливою чистотою і святковістю, яку створює любовно переданий національний костюм. Образ подолянки пройде потім через всю творчість художника.

Слайд 10

“Українець” “Українка”

Слайд 11

Життя в українському селі, сама Україна з її м'якою живописною природою, з її самобутніми, щедро наділеними поетичним даром людьми, її чарівними традиціями та звичаями багато дали Тропініну. Пізніше, на схилі літ, він не раз казав, що малярству по-справжньому навчився в Малоросії. «Я там без відпочинку писав з натури, писав зі всього і зі всіх. І ці мої роботи, здається, кращі зі всіх, до цього часу мною написаних», — згадував Тропінін.

Слайд 12

“Хлопчик з сокирою” “Хлопчик”

Слайд 13

“Дівчина з горщиком” “Гаптарка”

Слайд 14

Музей В.Тропініна в Москві Пам’ятник В.Тропініну в с.Кукавка

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство