X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Архипа Куїнджі

Завантажити презентацію

Творчість Архипа Куїнджі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТВОРЧІСТЬ АРХИПА КУЇНДЖІ Підготувала Половець Діана Станіславівна, вчитель образотворчого мистецтва, Уманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Куїнджі Архип Іванович (1842-1910)

Слайд 3

“Березовий гай”

Слайд 4

Ілля Рєпін вважав Куїнджі генієм пейзажу, посередником між богами і смертними, генієм, який дає початок новому виду мистецтва. У творах Куїнджі зливалися земне і надземне. Колористичні прийоми майстра, активні колірні контрасти робили його новатором серед художників того часу. У його живописі головною “дійовою особою” стало світло.

Слайд 5

“Море. Крим”

Слайд 6

“Після дощу”

Слайд 7

Найважливішим відкриттям художника стає романтичний образ, поетичне втілення неповторної краси рідної природи. Куїнджі «сколихнув» народну тему, підняв на найвищий щабель селянську сюжетику в пейзажному жанрі. Народні корені світосприйняття художника, який намагався опанувати глибинні основи національної краси, чітко простежуються в полотні «Вечір на Україні».

Слайд 8

“Вечір на Україні”

Слайд 9

В найвідомішому творі «Місячна ніч на Дніпрі» Куїнджі завдяки надзвичайному колористичному ефектові відкрив нові грані романтичного бачення світу, емоційного відтворення епічного мотиву, які сповна розкрилися у творчості його учнів. Намальований художником безмежний небесний простір — це схвильована ода вічній красі і величі Природи.

Слайд 10

“Ніч на Дніпрі”

Слайд 11

Багато митців намагалися розгадати секрет досягнення в картинах Куїнджі такої ілюзії світла, і такого загального тону, котрий, як магніт притягує до себе глядача, примушуючи милуватися надзвичайним талантом великого художника.

Слайд 12

“Кипариси на березі моря”

Слайд 13

“Веселка”

Слайд 14

“Осінь”

Слайд 15

На батьківщині у Маріуполі знаходиться галерея, яка носить ім'я великого Архипа Куїнджі. Його творча спадщина складається з понад п'ятисот великих і малих полотен, багатьох малюнків. Своєю щирою і натхненною творчістю Архип Куїнджі прославив українське та російське мистецтво і вніс цінний внесок в їх скарбницю.

Слайд 16

Пам’ятки в м.Маріуполі Пам’ятник Куїнджі А. Виставкова зала

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство