X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про художній образ як мову мистецтва. Жанри образотворчого мистецтва. Бесіда “Краю мій рідний.” Художньо – творче завдання “Краса природи вашого улюбленого куточка землі

Завантажити презентацію

Поняття про художній образ як мову мистецтва. Жанри образотворчого мистецтва. Бесіда “Краю мій рідний.” Художньо – творче завдання “Краса природи вашого улюбленого куточка землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про художній образ як мову мистецтва. Жанри образотворчого мистецтва

Слайд 2

ТЕМА Поняття про художній образ як мову мистецтва. Жанри образотворчого мистецтва Бесіда “Краю мій рідний”

Слайд 3

Художньо – творче завдання “Краса природи вашого улюбленого куточка землі”

Слайд 4

ЗАВДАННЯ Ознайомити учнів з поняттям “Художній образ” Вчити правильно використовувати багатство колірних відтінків. Формувати вміння передавати художній образ. Розширити знання про жари образотворчого мистецтва та різноманітність пейзажів України. Розвивати спостережливість, образне мислення, естетисне сприйняття творів мистецтва, актуалізувати творчу ініціативу учнів.

Слайд 5

ЗНАТИ Тематичний зміст пейзажних творів. -Зміст понять “хроматичні, ахроматичні” кольори. -Про асоціативні характеристики кольору. -Відмінності у технічних прийомах роботи гуашевими та акварельними фарбами. -Прізвища та твори 2 відомих майстрів образотворчого мистецтва України.

Слайд 6

ВМІТИ Створювати декоративний образ на грунті, сприймання реальних об’єктів. Насичувати силуетне зображення об’єктів композиції деталями. Застосовувати різні прийоми роботи пензлями, змінювати консистенцію фарб. Висловлювати оцінні судження стосовно малюнків однокласників.

Слайд 7

Художня культура є невід'ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури - мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує в собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси.

Слайд 8

Мистецтво – водночас і творення, і пізнання світу, і спілкування.Воно звернене до почуттів людини і впливає на неї з великою силою, виховуючи через любов до прекрасного моральні якості. Ми слухаємо музику, читаємо книги, відвідуємо музеї, дивимось кінофільми й театральні вистави – і наше життя наповнюється красою, набуває нового змісту.

Слайд 9

Художній образ як мова мистецтва – це таке порівняння, співставлення різних елементів реального або придуманого світу, в результаті якого з'являється новий образ. Художній образ наділений своєю логікою, він розвивається за своїми внутрішніми законами. Життєвий матеріал, що лежить в основі твору, веде за собою, і художник іноді приходить зовсім не до того результату, якого прагнув. По великому рахунку, художній образ будується парадоксально, часто непередбачувано, незбагненне.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Твори історичного жанру показують події та героїв минулого.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

А на картинах батального жанру зображають війну та військове життя.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

У творах побутового жанру художники відтворюють повсякденне життя людини.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Портрет – це відтворення людини чи групи людей. У портреті художник не тільки передає зовнішню схожість, але й прагне розповісти про життя та діяльність людини.

Слайд 22

Якщо художник малює себе, то він створює автопортрет.

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Буває природний пейзаж.

Слайд 27

Буває – сільський.

Слайд 28

Пейзаж може бути міським.

Слайд 29

В природному пейзажі розрізняють морський – марину, а художників, що малюють море, називають мариністами.

Слайд 30

З точки зору часу пейзажі бувають історичними, що відтворюють уже неіснуючі пам’ятки архітектури.

Слайд 31

Пейзаж може бути сучасним.

Слайд 32

А якщо на картині намальовано місто майбутнього, то такий пейзаж називатиметься футуристичним.

Слайд 33

Слайд 34

У перекладі з французької мови слово «натюрморт» означає «мертва природа». Натюрмортом називають зображення навколишніх предметів – посуду, тканин, квітів, овочів і фруктів, дарів моря та дичини.

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Анімалістичний жанр образотворчого мистецтва присвячений тваринам.

Слайд 38

Слайд 39

Міфологічний жанр присвячений подіям і героям, описаним у міфах різних народів.

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Практична робота

Слайд 45

Створення композиції. Продумайте, що ви будете малювати. Позначте лінію горизонту, а також зони основних полів: зону лісу, степу і так далі. Вималюйте деталі. (Справа в тому, що фарба вбирається в сам папір, в той час, як графіт залишається нагорі, тому навіть після фарбування олівець можна легко стерти. )

Слайд 46

Заливка. Візьміть широку кисть, нахиліть лист під кутом 45о і починайте заливати поверхню, яка буде небом. Для цього проведіть кистю вгорі так, щоб внизу штриха залишилася крапля, другий штрих робіть під попереднім, захоплюючи краплю. Так у вас не буде видно самих штрихів, а вийде рівне полотно. Кисть макайте не в фарбу, а в воду, щоб небо вийшло глибоким, з плавним переходом темний-світлий. Обов'язково почекайте, поки фарба не висохне, перш, ніж приступати до наступного кроку. Після неба, аналогічно залийте зону поля і ліси, щоразу чекаючи, поки не висохне попередня фарба. Зелений отримують змішуванням синього і жовтого. Чим більше синього, тим більш насиченою зелений.

Слайд 47

Промальовування переднього плану. Необхідно додавати мазки більш глибокого кольору. Наносьте їх нерівно і не чекайте, поки висохнуть. Затемните лінію горизонту, щоб він здавався далі. По діагоналі проведіть лінії більш темного, ніж основний колір відтінку. Це дозволить побачити перспективу і зробить малюнок об'ємним. Щоб відтінити перспективу, нанесіть небагато темної фарби в нижньому правому куті малюнка. Щоб виділити схил, покрийте лист у потрібному місці водою і жовтою фарбою, трохи змішаної з синім до отримання брудно-жовтого, проведіть в зоні пагорба. Повинна вийти нерівність. Додайте дрібних деталей. Дотримуйтесь правил перспективи: чим далі предмети, тим вони менші і тонші.

Слайд 48

Критерії оцінювання робіт Відповідність темі. Оригінальність, творчість, фантазія. Дотримання техніки виконання. Передача форми, дотримання колірної гами. Охайність роботи.

Слайд 49

Слайд 50

Презентацію підготувала вчитель початкових класів Мосійчук Юлія Миколаївна Для оформлення використано ресурси Інтернету

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство