Людвиг ван Бетховен.Увертюра "Егмонт"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: На прикладі творчості Л. ван Бетховена ознайомитися із жанром програмної увертюри «Егмонт»; акцентувати увагу на значенні реальних образів та подій у втіленні образного змісту увертюри; Закріпити поняття «музичний образ», «увертюра»; Розвинути вокально-хорові навички, інтерес до творчості українських та зарубіжних композиторів через сприймання героїчно-патріотичних образів;
Людвиг ван Бетховен написав увертюру за однойменною трагедією Й.Гете у 1788 році,за рік до Французької революції. «Егмонт» захопив композитора своїм змістом, адже героїчні образи Гете були близькі Бетховену. У цій трагедії сміливий і мужній граф Егмонт очолює героїчну боротьбу фламандського народу проти іспанських завойовників у 16 ст. Повстання широко придушується,а Егмонта схопили і засудили до страти.Його кохана Клерхен теж заплатила життям за своє кохання та боротьбу. Бетховен представив Егмонта як символ загальної революційної боротьби проти тиранії.
Музика Бетховена до «Егмонта» містить багато дивовижного матеріалу. Останні слова Егмонта,коли він іде на ешафот,є істинним вироком тиранії та Закликом до повстання заради свободи.Ці слова супроводжуються симфонією Перемоги,що звучить навіть під час страти. Бетховен бачить в Егмонті борця і непоправного оптиміста, людину, яка відмовляється визнати поразку,людиною з безмежною вірою в майбутне людства.
Увертюра починається важкими,повільними акордами в ритмі іспанського танцю сарабанди. Їм протистоять жалібно-скорботні інтонації пригніченого народу. З інтонації плачу народжується образ боротьби,героїчного пориву до свободи. Образ ворога набуває більшої агресивності. Результат цього напруженого зіткнення-перемога світла над темрявою.
Бетховен Своєю дивовижною музикою Бетховен хоче повідомити, що незалежно від страждань і поразок,незалежно від того,скільки героїв ще загине,незалежно від того,скільки часу триватиме боротьба і скільки доведеться ще відступати,ми знову і знову йтимемо вперед до перемоги. Три образи увертюри- зіткнення,боротьба і перемога-це одночасно єдиний героїчно-драматичний образ Егмонта. Ця музика виражає безсмертний дух революції.
Песня-реквием советским солдатам, павшим в боях за Родину в Великой Отечественной войне Музыка: Анатолий Пашкевич Слова: Николай Негода Степом, степом йшли у бiй солдати. Степом, степом даль заволокло. Мати, мати стала коло хати, А кругом в диму село... Степом, степом розгулись гармати, Степом, степом — клекiт нароста... Степом, степом падають солдати, А кругом шумлять жита. Степом, степом поросли берiзки, Степом, степом сонце розлилось... Степом, степом — встали обелiски, А кругом розлив колось. Степом, степом — людям жито жати, Степом, степом даль махне крилом... Мати, мати жде свого солдата, А солдат спить вiчним сном.
Гра «Закінчи речення» Сміливий і мужній граф Егмонт очолив героїчну боротьбу фламандського народу проти … Музику до трагедії Гете написав німецький композитор… Вступ до опери,балету,вистави називають… Увертюра «Егмонт» Людвига ван Бетховена втілює образи…
Домашнє завдання Про кого зі своїх улюблених літературних героїв ви написали б програмну увертюру,якби були композиторами? Яким ви собі уявляєте цей твір?
Схожі презентації
Категорії