X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життя і творчість Бетховена"

Завантажити презентацію

"Життя і творчість Бетховена"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

5 Життя і творчість Бетховена

Слайд 2

Великий німецький композитор, диригент і піаніст, Найяскравіший представник Віденської класичної композиторської школи Людвіг ван Бетховен (1770 - 1827)

Слайд 3

Бетховен народився     в Бонні     в грудні     1770 року. Будинок - музей в Бонні.

Слайд 4

Дитинство Після смерті діда матеріальне становище сім'ї погіршилося. У дванадцять років він вже працював помічником придворного органіста. Людвігу довелося рано кинути школу, але він вивчив латину, вивчав італійську та французьку, багато читав. Серед улюблених письменників Бетховена - давньогрецькі автори Гомер і Плутарх, англійський драматург Шекспір , німецькі поети Гете і Шиллер.

Слайд 5

Бетховен почав складати музику, але не поспішав друкувати свої твори. Багато чого написане в Бонні згодом було їм перероблено. З юнацьких творів композитора відомі три дитячі сонати і кілька пісень. Пісня – Бабак.

Слайд 6

Уже в перші роки життя у Відні Бетховен завоював славу піаніста - віртуоза. Його гра вразила слухачів.      Твори Бетховена почали широко видаватися     і користуватися успіхом. Молоді роки провів у Відні Бетховен в 30 років

Слайд 7

Бетховен складає Шосту («Пасторальну») симфонію.

Слайд 8

- Автор багатьох творів, що вражають сучасників драматизмом і новизною музичної мови. Лю двіг ван Бетхо вен У їх числі фортепіанні сонати: № 8 («Патетична»), 14 («Місячна»), соната № 21 («Аврора»).

Слайд 9

Розквіт творчості Джульєтті Гвиччарди композитор   присвятив свою   «Місячну сонату»

Слайд 10

Хвороба Бетховена У 1796 році Бетховен починає втрачати слух. У нього розвивається тиніт - запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна. У ці трагічні дні він пише лист, який згодом буде названо хайлігенштадтскім заповітом. Композитор розповідає про свої переживання, зізнається, що був близький до самогубства

Слайд 11

Пізні роки Через глухоту Бетховен рідко виходить з дому, позбавляється звукового сприйняття. Він стає похмурий, замкнутий. Саме в ці роки композитор одне за іншим створює свої найвідоміші твори.

Слайд 12

Єдина опера «Фіделіо» У пізні роки Бетховен працює над своєю єдиною оперою «Фіделіо». Ця опера відноситься до жанру опер «жахів і порятунку». 20 листопада 1805 була представлена опера Бетховена "Фіделіо«. Успіх до «Фіделіо» прийшов лише в 1814 році, коли опера була поставлена у Відні, у Празі, в Берліні.

Слайд 13

Бетховен помер 26 березня 1827 р. Урочисті похорони Бетховена у Відні. Понад 20 тисяч осіб йшли за за його труною

Слайд 14

Могила Бетховена. На центральному кладовищі Відня, Австрія

Слайд 15

Основні твори 9 симфоній 11 увертюр 16 струнних квартетів 5 концертів для фортепіано з оркестром Концерт для скрипки з оркестром 6 тріо для струнних, духових і змішаних складів 6 юнацьких сонат для фортепіано 32 сонати для фортепіано (складені у Відні) 10 сонат для скрипки і фортепіано 5 сонат для віолончелі та фортепіано

Слайд 16

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія