X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джаз

Завантажити презентацію

Джаз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала: ліцеїстка ІІІ-І курсу Гринюк Ольга

Слайд 2

Джаз (англ. jazz) — вид музичного мистецтва, що виник на межі XIX—XX століття в США як синтез африканської та європейської культур та отримав згодом повсюдне поширення.

Слайд 3

Походження терміну Як музичний термін, слово «jazz» вперше з'явилося 1915 року у зв'язку з білим оркестром, що грав у новоорлеанському стилі, пізніше — в назві новоорлеанського оркестру Тома Брауна — «Том Браун Диксиленд Джаз Бенд», після чого термін «джаз» швидко поширюється в Північній Америці, а згодом і по всьому світу.

Слайд 4

Характерними рисами музичної мови джазу спочатку стали: імпровізація, поліритмія, заснована на синкопованих ритмах унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури — свінг.

Слайд 5

Джаз Дослідник виділяє 6 принципових джерел синтезу джазу: Ритми Західної Африки; Негритянські робітничі пісні (work songs, field hollers); Негритянські релігійні пісні (spirituals); Негритянські світські пісні (blues); Американська народна музика минулих століть; Музика менестрелів та вуличних духових оркестрів.

Слайд 6

Розвиток джазу в Європі Перед Другою світовою війною в Європі з'явилися власні майстри джазу, серед яких можна відзначити, наприклад Джанго Рейнхардта, як такого, що згодом справив суттєвий вплив і на розвиток джазу в Америці (США).

Слайд 7

Джазові стилі Свінг Бі-боп Кул-джаз Hard Bop Modal jazz Free jazz Джаз-рок Acid-jazz Smooth jazz Nu jazz Latin jazz Marching jazz New Orleans Progressive jazz Регтайм

Слайд 8

Розвивався джаз: спірічуел і госпелз — духовні співи негрів; блюз — розважальна музика, яка виконувалась бродячими виконавцями; регтайм — фортепіанна танцювальна музика.

Слайд 9

Проблеми джазової теорії На сьогоднішній день теорія джазової музики розвинена значно слабше, ніж теорія академічної музики, чому знаходять різні пояснення: Дуже швидкий розвиток джазу, що зробив величезний еволюційний шлях протягом 100 років свого існування. складностями опанування неєвропейськими формами музики для європейського академічного музикознавства. поширеним серед музикознавчої еліти відношенням до джазу, як до «несерйозної» музики.

Слайд 10

Афоризми, цитати про джаз Джаз — це не стиль, а настрій.   Хочеш, давай слухати джаз — Він знає більше від нас, Все знає ліпше від нас. (Святослав Вакарчук, пісня «Йду на дно» з альбому «Там, де нас нема» (1998))

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика