X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
кір

Завантажити презентацію

кір

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інфекційне захворювання кір учениці 11 класу Герасим Марії

Слайд 2

Загальні відомості Кір -це гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папулезно-плямистим висипом на шкірі.

Слайд 3

Збудник кору РНК-вірус, відноситься до роду Morbillivirus. У зовнішньому середовищі нестійкий.

Слайд 4

Причини виникнення

Слайд 5

Розвиток захворювання

Слайд 6

Перебіг захворювання та симптоми В перебігу кору виділяють такі періоди:

Слайд 7

Інкубаційний період становить 9—11 днів. У випадках введення імуноглобуліну продовжується до 3-4 тижнів.

Слайд 8

Катаральний період Симптоми: підвищення температури тіла до 38—39 °С, головний біль, кашель, нежить,безсоння,виржена слабкість. Підвищення температури тіла в перші дні у більшості випадків нестійке. На тлі інтоксикаційного синдрому в перші ж дні з'являється сухий кашель, кон'юнктивіт з гнійним виділенням, світлобоязнь. У дітей виражена гіперемія зіву, зернистість задньої стінки глотки,обличчя одутле .

Слайд 9

Катаральний період На 2—3-й день від початку хвороби на слизовій оболонці щік, проти малих корінних зубів, інколи на слизовій оболонці губ та кон'юнктив, виникають дрібні, білуваті цятки, які піднімаються над слизовою оболонкою і оточені червоним обідком (вид «манної каші»). Це плями Бєльського — Філатова — Копліка ,які мають особливо важливе діагностичне значення. Одночасно або через 1—2 дні на слизовій оболонці м'якого та твердого піднебінь з'являються червоні плями неправильної форми — корова енантема. Слизова оболонка всієї порожнини рота стає рихлою та гіперемійованою. Тривалість катарального періоду — 2—4 дні.

Слайд 10

плями Бєльського — Філатова — Копліка

Слайд 11

Період висипання починається з нового підвищення температури тіла. Катаральні явища у верхніх дихальних шляхах та кон'юнктивах досягають максимуму. Перші елементи висипу з'являються за вухами, на переніссі, на обличчі. Висип плямисто-папульозний, сильний, місцями він зливається.

Слайд 12

Період висипання характерною є етапність появи висипу, спочатку на обличчі та шиї, потім на тулубі і на кінцівках. Період триває 3 дні, з 4-го висипи починають згасати в тому самому порядку, в якому вони з'явилися.

Слайд 13

Період реконвалесценції настає через 7-10 днів після початку захворювання, клінічна симптоматика вщухає, температура тіла нормалізується, елементи висипки регресують (аналогічно порядку появи), залишаючи після себе світло-коричневі ділянки підвищеної пігментації, зникаючі через 5 – 7 днів. На місці пігментації деякий час залишається висівкоподібне лущення (особливо на обличчі).

Слайд 14

Ускладнення кору

Слайд 15

Діагностика кору Діагностика кору здійснюється на підставі вивчення клінічних проявів захворювання. При проведенні загального аналізу крові можна спостерігати картину, характерну для інфекційних захворювань - підвищена ШОЕ, лімфоцитоз, плазмоцитоз. Діагноз підтверджується серологічними реакціями з виявленням антитіл (іммуноферментний аналіз (ІФА), реакція пасивної гемаглютинації (РПГА)

Слайд 16

Лікування

Слайд 17

Профілактика Профілактика захворювання на кір полягає в проведенні своєчасної вакцинації. У перший раз щеплення дитині роблять у віці 1-1,5 років, ревакцинація необхідна в 6 років. Хворі на кір повинні бути негайно ізольовані від здорових.

Слайд 18

Висновок Кір - це інфекційна хвороба, яку викликає вірус Morbillivirus. Він небезпечний тим, що легко поширюється, спричиняє ускладнення і навіть смерть, і ліків від нього не існує. 9 з 10 неімунізованих людей хворіють на кір після контакту з хворим. Це одна з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Від кору помирають три-п'ять людей на 1000 заражених.            30% хворих на кір матимуть такі ускладнення, як втрата слуху, енцефаліт і пневмонія. Кір викликає імунну амнезію - нездатність адекватно реагувати на інфекцію. Вона триває наступні кілька років після хвороби.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина