X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ішемічна конкрактира

Завантажити презентацію

Ішемічна конкрактира

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ішемічна контрактура Фолькмана Виконала: Студентка 5 курсу, 21 групи 2 медичного факультету Антоненко Віра Тарасівна

Слайд 2

Ішемічна контрактура Фолькмана (ІКФ) - це постійна згинальна контрактура, найчастіше зап'ястя, яка призводить до пазуристої деформації руки і пальців.

Слайд 3

В ході розвитку ішемічної контрактури Фолькмана задіюються різні згинальні м'язи, поверхневі і глибокі. З поверхневих згинальних м'язів можуть бути порушені наступні: Pronator teres (круглий пронатор) Flexor carpi radialis (променевої згинач зап'ястя) Flexor carpi ulnaris (ліктьовий згинач зап'ястя) Flexor digitorum superficialis (поверхневий згинач пальців) Palmaris longus (довга долонна м'яз) З глибоких м'язів-згиначів в патологічний процес можуть бути залучені: Flexor pollicis longus (довгий згинач великого пальця кисті) Pronator quadratus (квадратний пронатор) Flexor digitorum profundus (глибокий згинач пальців)

Слайд 4

Етіологія і патогенез контрактури Фолькманна при переломах плеча Як наслідок compartment синдрому - ішемія через стискання набряклих м'язів усередині фасциальних просторів. Пуском ішемії глибоких згиначів пальців кисті є травма плеча або передпліччя, здавлення плечової артерії між зміщеними уламками плечової кістки допереду, набряком м'яких тканин і гематомою при зігнутому ліктьовому суглобі. Зовнішнє здавлення судин, нервів і м'язів між зростаючим набряком м'яких тканин і зовнішньої циркулярної пов'язкою (м'які бинти, шина і м'які бинти, циркулярна гіпсова пов'язка). Нейрогенная теорія первинного пошкодження нервів руки (відламками кісток, ішемією, набряком, гематомою, ятрогенне). Поліетіологічное теорія комбінованого впливу на глибокі згиначі пальців кисті, судини і нерви руки.

Слайд 5

Розвиток ІКФ тісно пов'язане з порушенням кровообігу, внаслідок чого м'язові клітини починають гинути. Повний їх некроз відбувається через 4-6 годин від початку ішемії, після чого починає утворюватися сполучна тканина, жорстка і не здатна скорочуватися. Відмирання нервових волокон через ішемію відбувається через 12-24 години. При відсутності своєчасної допомоги втрачається здатність до будь-яких рухів.

Слайд 6

Були описані наступні три ступеня контрактури Фолькмана: Легка (задіюються згиначі зап'ястя) Помірна (пов'язана з пошкодженням flexor digitorum profundus, flexor digitorum superficialis, flexor pollicis longus, flexor carpi radialis і flexor carpi ulnaris) Важка (розвивається за участю згиначів і розгиначів)

Слайд 7

Клінічна картина: Біль, що посилюється при пасивному розтягуванні блідість відсутність пульсу парестезії параліч Додатково можуть визначатися такі ознаки: Ущільнені тканини кінцівки при пальпації Ущільнення в області передпліччя З усіх ознак больові відчуття є найбільш ранніми ознаками. При фізичному обстеженні біль, більш виражена на тлі пасивного розтягування, є найнадійнішим критерієм оцінки. При цьому нерідко відзначається твердість тканин, часто визначається під час пальпації. Парестезії і параліч - пізні симптоми.

Слайд 8

Розрізняють 3 стадії перебігу процесу: гостра, реактивно-відновлювальна резидуальна.

Слайд 9

Стадія гострих явищ характеризується сильним болем, розвитком тонічної пружною контрактури кисті і пальців. Здебільшого процес протікає гостро, картина ішемії розвивається протягом декількох годин і триває кілька діб. У реактивно-відновлювальній стадії (до 4 - 6 міс) формується вимушене положення кисті та передпліччя за рахунок рубцевого переродження м'язів-згиначів: кисть набуває стійку ладонную флексію, передпліччя - положення пронації. У цей період ділянки м'язів і нервові стовбури, в яких зміни в результаті ішемії виявилися оборотними, в тій чи іншій мірі відновлюють свою функцію.  Після 4-6 міс в резидуальний період в клінічній картині фолькманнівської контрактури на перший план виступають типова деформація кисті і пальців, атрофія м'язів передпліччя, а також симптом, який полягає в тому, що пасивне виведення кисті з положення згинання в променево-зап'ястному суглобі призводить до мимовільного згинання пальців. Цей «руховий феномен» пояснюється нерозтяжна, рубцюванням м'язів-згиначів пальців.

Слайд 10

План обстеження Клінічний (консультації ортопеда, невролога, нейрохірурга, фізіотерапевта, реабилитолога). Лабораторний (загальні клінічні аналізи). Електрофізіологічні методи (ЕМГ, ЕНМГ,). Рентгенографія предплечий і кистей. КТ, МРТ. УЗИ периферичних нервових стволів верхніх кінцівок УЗ сканер LOGIQ - 9 у відділенні променевої діагностики.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Лікування Стадія гострих явищ. Негайне усунення причин, що викликають або підтримують гостре порушення кровообігу (розсічення пов'язки або зняття її, зіставлення відламків, установка кінцівки в положенні розгинання, надання кінцівки піднесеного положення і ін.). Кисть слід утримувати в положенні легкої тильній флексії долонній шинкою. Якщо протягом 2-3 год такій консервативній терапії не настає поліпшення, слід приступити до оперативного втручання- апоневротомії, ревізії нервово-судинного пучка, періартеріальної симпатектомії.

Слайд 14

У реактивно-відновлювальній стадії лікування спрямоване на гальмування дегенеративно-дистрофічних процесів і відновлення структури і функції нервово-м'язових утворень передпліччя. Воно складається з медикаментозного, фізіотерапевтичного і функціонального компонентів (дибазол, метіонін, прозерин, вітаміни групи В, електрофорез йодистим калієм, електростимуляція м'язів, парафінові або озокеритові аплікації, масаж, ЛФК, вправи на апаратах, застосування функціональних шин П. Я. Фіщенко).

Слайд 15

У резидуальному періоді консервативна терапія така ж, як і у відновному, мета якої - підготовка до оперативного лікування (при середній і важких формах ішемічної контрактури). Протягом 1, 5-2 міс перед операцією потрібно домагтися максимальної рухливості в суглобах кисті і пальців, відновлення скорочувальної функції м'язів. Хірургічне лікування контрактури Фолькмана дає найбільш стійкий функціональний результат. Вибір операції індивідуальний і залежить в першу чергу від результатів проведеного раніше консервативного лікування і ступеня ураження тканин, вираженої деформації. Найбільшого поширення набули операції на сухожиллях (пересадка поверхневих згиначів на розгиначі по Епштейна-Розов, Z-образне подовження згиначів кисті і пальців), невроліз, поділ м'язів і сухожиль, артродез промені-зап'ястного суглоба, видалення рубцево змінених м'язів і ін.

Слайд 16

Слайд 17

Ортезування - профілактика згинальної контракутры, динамічне ортезування- заміщення функції разгиначів пальців кисті.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина