X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
гонорея

Завантажити презентацію

гонорея

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гонорея СС9-3-3 Колісник І.С.

Слайд 2

Гонорея — венерична інфекційна хвороба, запалення слизової оболонки сечостатевих органів людини; у розмовній мові також трипер. Викликається гонококом. Гонорея належить до найпоширеніших бактеріальних інфекцій: за даними ВООЗ щорічно у світі захворює не менше 150—180 млн людей.

Слайд 3

За місцем ураження виділяють кілька видів гонококової інфекції: гонорея сечостатевих органів; гонорея аноректальної області (гонококовий проктит); гонорея кістково-м'язової системи (гонартріт); гонококова інфекція кон'юнктиви очей (бленнорея); гонококовий фарингіт.

Слайд 4

Зараження гонореєю У жінок після статевого акту з хворим чоловіком ймовірність зараження гонореєю становить 50-80%. Чоловіки при статевому контакті з жінкою, хворою гонореєю, заражаються не завжди – у 30-40% випадків.

Слайд 5

Зараження гонореєю новонародженої дитини Гонококи не можуть проникнути через неушкоджені плодові оболонки під час вагітності, але передчасний розрив цих оболонок призводить до інфікування навколоплідних вод і плода. Зараження гонореєю немовляти може статися при проходженні його через родові шляхи хворої матері. Уражається при цьому кон'юнктива очей, у дівчаток ще й статеві органи. Сліпота у новонароджених в половині випадків викликана зараженням гонореєю.

Слайд 6

Симптоми гонореї

Слайд 7

Класичні прояви гострої форми гонореї у жінок: гнійні і серозно-гнійні піхвові виділення; гіперемія, набряк і виразка слизових оболонок; часте і хворобливе сечовипускання, печіння, свербіж; міжменструальні кровотечі; болі внизу живота.

Слайд 8

Гонорея у чоловіків протікає в основному у вигляді гострого уретриту: свербіж, печіння, набряклість уретри; рясні гнійні, серозно-гнійні виділення; прискорене хворобливе, іноді утруднене сечовипускання.

Слайд 9

Інші форми перебігу Гонококовий фарингіт може виявлятися почервонінням і болем у горлі, підвищенням температури тіла, але частіше протікає безсимптомно. При гонококовому проктиті можуть спостерігатися виділення з прямої кишки, болючість в ділянці анального отвору, особливо при дефекації; хоча зазвичай симптоми мало виражені. Хронічна гонорея має затяжний перебіг з періодичними загостреннями, виявляється спайковий процес у малому тазі, зниженням статевого потягу у чоловіків, порушеннями менструального циклу і репродуктивної функції у жінок.

Слайд 10

Ускладнення гонореї

Слайд 11

Діагностика гонореї дослідження мазків з матеріалом під мікроскопом; бакпосів матеріалу на специфічні живильні середовища для виділення чистої культури; ІФА(Імуноферментна) і ПЛР(полімеразна ланцюгова реакція)-діагностика.

Слайд 12

Лікування гонореї Використовують препарати цефтриаксон, ципрофлоксацин, офлаксацин. Лікування вагітних здійснюється антибіотиками еритроміцином, цефазоліном. Для підвищення захисних сил організму використовують гонококковую вакцину, пірогенал, продігіозан.

Слайд 13

Профілактика гонореї особисту профілактику (виключення випадкових статевих зв'язків, використання презервативів, дотримання правил особистої гігієни); своєчасне виявлення і лікування хворих на гонорею, особливо в групах ризику; профогляди (у працівників дитячих установ, медичного персоналу, працівників сфери харчування); обов'язкове обстеження вагітних жінок і ведення вагітності.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина