X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Герніопластика

Завантажити презентацію

Герніопластика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Сучасні алопластичні матеріали для герніопластики Підготував: Студент 4 к. 16 гр. Посполітак О.В.

Слайд 2

Загальні відомості Герніопластика- це оперативне втручання, спрямоване на усунення грижі. Показанням до цієї операції є необхідність в запобіганні або усуненні її ускладнення – защемлення.

Слайд 3

Етапи та техніка операції Розріз черевної порожнини відбувається за допомогою спеціальної тонкої трубки - троакара. Через нього хірург вводить в черевну порожнину лапароскоп, який підключений до відеокамери і джерела світла, що дозволяють виводити зображення на монітор і стежити за ходом операції.

Слайд 4

Далі в черевну порожнину вводять ще два троакари, через які вводяться необхідні для операції інструменти: зажим для захоплення тканини й інструмент для закріплення синтетичного матеріалу (3D сітки).

Слайд 5

Лапараскопічна герніопластика

Слайд 6

Післяопераційний період Лапароскопічна операція виконується під загальним наркозом і зазвичай не займає більше однієї години. Після лапароскопічної герніопластики не потрібен тривалий період реабілітації, вже наступного дня пацієнти можуть відправлятися додому. Як правило, післяопераційний біль в області проколів проходить за 1-2 дні. Повертатися до звичної життєдіяльності можна через два тижні після операції, але тільки після обов'язкового огляду у хірурга. У цей період рекомендується уникати фізичних навантажень і занять спортом.

Слайд 7

Переваги лапароскопічної герніопластики У порівнянні з традиційними методами оперування органів черевної порожнини лапароскопічна герніопластика має ряд істотних переваг. Таке оперативне втручання здійснюється через три невеликих розрізи, які легко загоюються і залишаються практично непомітними. Це дозволяє уникнути травмування м'язової тканини, що сприяє більш швидкому одужанню і поверненню до звичного життя. Традиційна герніопластіка, що проводиться при відкритому видаленні грижі, вимагає виконання великого шкірного розрізу. Це серйозно травмує м'язову тканину і збільшує реабілітаційний термін. 

Слайд 8

При цьому всі навантаження після такої операції лягають на шви. Оскільки стійкий рубець формується близько 4-х місяців, то будь-які фізичні навантаження в цей період заборонені, так як вони можуть привести до розтягування рубця і рецидиву грижі. При лапароскопічній герніопластиці синтетична латка на грижовий отвір накладається рівномірно зсередини черевної порожнини, що дозволяє знизити термін повної реабілітації до 10 днів.

Слайд 9

Сучасні алопластичні матеріали для герніопластики Велике значення при виконанні пластики грижових воріт має вибір шовного матеріалу. В останні роки досягнено значні успіхи у виготовленні нових шовних матеріалів, що значно перевищують фізико-хімічні і фізіологічні властивості раніше існуючих. Впровадження комп’ютерних технологій, особливо способів моделювання патологічних станів, дозволили запропонувати нові методи пластики грижового дефекту, що відповідають основному принципу техніки виконання операції – пластика без натягу /tension free/. Використання такого принципу герніопластики дозволяє значно покращити результати лікування великих і гігантських вентральних гриж, тому що при цьому не підвищується внутрішньочеревний тиск.

Слайд 10

Усі сучасні алопластичні матеріали /атріум, марлекс, пролен, трилекс/ відповідають критеріям біологічної сумісності. Найбільш універсальними вважаються поліпропіленова і поліестеронова сітки, через які вільно проникають клітини сполучної тканини, що створює добрі умови для створення основи для фібробластів і їх проростання в тканини з низьким ризиком утворення сером.

Слайд 11

Крім того, пропіленова сітка найміцніша; при її використанні частота ускладнень і реакція тканин на її присутність мінімальна. При застосуванні сіток після загоєння рани утворюються слабкі місця, особливо в зоні прошивання лігатурами, у зв’язку з тим краї сітки необхід но розташовувати далеко за межами дефекту, що створює додаткову міцність на розрив. Найбільш надійна фіксація сітки у передочеревинному просторі, на 4-5 см латеральніше дефекту при наявності післяопераційної грижі черевної стінки, і на З см при паховій та стегновій грижах.

Слайд 12

При використанні сітки для герніопластики, необхідно керуватися наступними принципами: Вибирати сітку, а не пластику; використовувати переважно м’яку сітку, особливо коли ложе для сітки розташоване глибоко; при викроюванні сітки прагнути щоб протез покривав дефект з надлишком; не слід використовувати сітку при наявності місцевої інфекції (виконувати операцію можна не раніше 6 місяців після її ліквідації),

Слайд 13

Основний принцип виконання операцій з використанням алопластичних матеріалів - обережна десекція і фіксація сітки без натягу та пошкодження тканин і самої сітки. Сьогодні найширше широко застосовують три сітчасті трансплантати: поліестер /дакрон/, поліпропілєн /пролен/, марлекс і політетрафторпропілен.

Слайд 14

поліестер (Дакрон)

Слайд 15

поліпропілєн (пролен)

Слайд 16

Марлекс

Слайд 17

Період зростання тканин при герніопластиці синтетичними матеріа лами становить в середньому 1 рік. Загоєння рани у 80% пацієнтів відбувається протягом перших 6 місяців. Це означає, що шовний матері ал не здатний утримувати тканини протягом зазначеного часу не може бути використаний для герніопластики. Тому , синтетичний мунофіламентний шовний матеріал, що розсмоктується, є кращим для виконання герніо пластики. Українські та закордоні хірурги надають перевагу шовним матеріалам з поліаміду та поліпропілену.

Слайд 18

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина