X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
антиаритмічні

Завантажити презентацію

антиаритмічні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Патогенез перикардиту

Слайд 2

Перикардит може бути: Гострим підгострий хронічний

Слайд 3

Підгострий перикардит розвивається в термін від декількох тижнів до місяців від провокуючого події. Хронічний перикардит триває 6 місяців.

Слайд 4

Випіт в перикард - це накопичення рідини в перикардіальної порожнини. Рідина може бути серозної (іноді з нитками фібрину), серозно-геморагічної, геморагічної, гнійної або хілозної. Тампонада серця відбувається в тому випадку, якщо великий випіт в порожнину перикарда призводить до порушення наповнення серця кров'ю, викликаючи зниження серцевого викиду, а іноді шок і смерть. Якщо рідина (зазвичай кров) накопичується швидко, навіть невелика її кількість (наприклад, 150 мл) може викликати тампонаду, тому що перикард не може швидко розтягнутися. Навпаки, повільне накопичення випоту (до 1 500 мл) не призводить до тампонаді. Обмежений випіт може призвести до локальної тампонаде правої або лівої половини серця. Іноді перикардит може призводити до значного потовщення і підвищенню жорсткості перикарда (констриктивний перикардит).

Слайд 5

Констриктивному перикардит виникає нечасто внаслідок вираженого запалення і фіброзного потовщення перикарда. Іноді виникає адгезія вісцерального і парієтальної листків один до одного або до міокарда. Фіброзна тканина часто містить відкладення кальцію. Жорсткий потовщений перикард значно порушує наповнення шлуночків, знижуючи ударний обсяг і серцевий викид. Значне накопичення перикардіальної рідини рідко. Часті порушення ритму. Діастолічний тиск в шлуночках, передсердях і венозному руслі стає практично однаковим.

Слайд 6

Системний венозний застій призводить до значної транссудации рідини з системних капілярів з розвитком набряків і асциту. Тривале підвищення системного і печінкового венозного тиску може призвести до рубцювання тканини печінки, так званого серцевого цирозу, і в цьому випадку пацієнти спочатку можуть звернутися для діагностики цирозу. Здавлення лівого передсердя, лівого шлуночка або обох цих камер може привести до підвищення тиску в легеневих венах. Іноді утворюється плевральний випіт.

Слайд 7

Слайд 8

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина