X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Великі математики УКРАЇНИ. Варіант 1

Завантажити презентацію

Великі математики УКРАЇНИ. Варіант 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Великі математики УКРАЇНИ Виконали: Дажина Єлизавета Мацегора Анна Шакірова Ольга Учениці 8 класу Брянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Адрес: вул. Челябинська, 29-а, м. Брянка Луганської обл., 94107, тел. (050)- 567-47-28 Вчитель математики: Васильєва Ірина Олександрівна

Слайд 2

МЕТА: сформувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики;ознайомити з життям і науковою діяльністю видатних українських математиків; формувати в учнів почуття національної свідомості, патріотизму, гордості за співвітчизників. ОБЛАДНАННЯ: персональний комп'ютер, програмне забезпечення (ОС Windows, Microsoft Office PowerPoint 2007).

Слайд 3

Знамениті земляки є нашими духовними орієнтирами, учителями, нашою духовною опорою і гордістю перед усім світом. Григорій Сковорода

Слайд 4

Математика - це не тільки формули, закони і графіки, але й люди, їхнє життя, почуття, доля. Кожен період історії математики багатий на видатних учених. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складний шлях і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних математиків стали зразками патріотизму й щирої відданості науці.

Слайд 5

Зміст Михайло Васильович Остроградський Володимир Йосипович Левицький Віктор Михайлович Глушков Михайло Пилипович Кравчук Мирон Онуфрійович Зарицький Лев Михайлович Лоповок Георгій Феодосійович Вороний Олексій Васильович Погорєлов Константин Іванович Бабенко

Слайд 6

Михайло Васильович Остроградський (1801-1862) Михайлу Остроградському належить одне з найпочесніших місць в історії світової математичної науки. Непересічний талант, сміливий і гострий розум, висока математична ерудиція, знання сучасного природознавства дозволили Михайлу Васильовичу зробити першорядні відкриття в багатьох галузях математики і механіки. Народився Михайло Остроградський у селі Пашенна Кобеляцького повіту на Полтавщині. Тут пройшли його дитячі та шкільні роки. Він походив з відомого українського козацько-старшинського роду і завжди цим пишався.

Слайд 7

Знайомство та зближення з ректором університету професором Т. Ф. Осиповським

Слайд 8

Діапазон наукової творчості був надзвичайно широким

Слайд 9

З 20 серпня 2001 року знаходиться в обігу ювілейна монета номіналом 2 гривні, присвячена 200-річчю з дня народження видатного вченого-математика. На лицьовому боці монети у центрі зображено потік інтегральних кривих у системі координат, а також малий Державний Герб України, написи в чотири рядки: Україна, 2001, 2гривні та логотип Монетного двору Національного банку України. На зворотному боці монети зображено портрет М.В. Остроградського, ліворуч – інтеграл дробово – раціональної функції; праворуч – напис у два рядки півколом: 1801 – 1862, Михайло Остроградський.

Слайд 10

Володимир Йосипович Левицький (1872-1956)    Народився Володимир Левицький у Тернополі у старовинній родині священика. Прадід і дід майбутнього математика були священиками, а вже батько - Йосип Левицький - закінчив правничий факультет Львівського університету. Коли Володимирові минуло п'ять років, померла мати. Родина переїхала до Золочева. Там у п'ятирічному віці хлопець пішов до першого класу школи. Потім було навчання в Тернопільській гімназії та польській гімназії Франца Йосифа, яку він закінчив з відзнакою.

Слайд 11

Віктор Михайлович Глушков (1932-1982)  Творчий зліт В.М. Глушкова вражає своєю нестримністю. Його життя вистачило б на кілька життів. Випереджати час Віктор Михайлович умів уже в середній школі. Діапазон його захоплень був надзвичайно широкий: філософія, математика,фізика література, улюбленої математики в нього вистачило сили відмовитися від улюбленої гри в шахи.

Слайд 12

Великий математик України М. П. Кравчук

Слайд 13

. Михайло Кравчук - математик широкого масштабу . Його ім'я добре відоме у світовій математичній науці. Світ не знав лише, що він - українець." Довго не знали про цю надзвичайно талановиту людину і його земляки. Про це з болем пише у своїй статті його син О.М. Кравчук, доцент Волинського державного університету. Адже ім'я М. Кравчук а було занесено до списку "ворогів народу", а сам він , повний енергії і творчих задумів, був засланий на Колиму і пішов з життя у неповних п'ятдесят років Михайло Пилипович Кравчук (1892-1942)

Слайд 14

Моя любов – Україна і математика Світ не знав лише, що він - українець

Слайд 15

Мирон Онуфрійович Зарицький (1889-1961) Народився Мирон Зарицький на Тернопільщині в родині сільського священика. Початкову школу Мирон закінчив у свого діда, а ще до неї самотужки навчився читати, писати і рахувати. Середню освіту він здобув у гімназіях міст Бережани і Тернопіль, а потім два роки навчався в українській гімназії у Перемишлі, яку закінчив 1907 року. Того ж року Мирон Зарицький вступив до Віденського університету. Після першого курсу батьки перевели його до Львівського університету. Тут він студіював математичні та фізичні дисципліни а також продовжував займатися філософією, самотужки вивчав французьку мову. . У той час учені-українці Галичини зосереджували свою наукову діяльність здебільшого на Науковому Товаристві ім. Т. Шевченка.

Слайд 16

Лоповок Лев Михайлович Георгій Феодосійович Вороний Мирон Онуфрійович Зарицький

Слайд 17

Лоповок Лев Михайлович (1916 - 1992 ) Лоповок Лев Михайлович (29.07.1916 р. Полтава - 29.11.1992 м. Луганськ), педагог-математик, кандидат педагогічних наук, професор.   Лев Михайлович Лоповок - видатний педагог-математик, один із творців проблемного навчання та розвиваючої системи вправ з математики, автор шкільних підручників, збірників задач, методичних вказівок для вчителів та учнів, книг для позакласного читання. 30 років працював учителем математики, німецької мови і креслення.   У 1961 за сукупність робіт отримав науковий ступінь кандидата педагогічних наук. З 1962 року працює на кафедрі геометрії і методики математики в Луганському педагогічному інституті. А з 1963 року - завідувач кафедрою геометрії і методики математики. Готував і проводив численні математичні конкурси та олімпіади, виступав на наукових конференціях, на запрошення читав лекції в СРСР і за кордоном. Звання професора отримав у 1991 році і знову за сукупність робіт.  

Слайд 18

Георгій Феодосійович Вороний (1868-1908) Г.Ф. Вороний належить до когорти найвідоміших українських математиків минулого. Визнаний фахівцями як один із найяскравіших талантів у галузі теорії чисел на межі ХІХ-ХХ століть, Г.Ф. Вороний за своє життя встиг надрукувати всього дванадцять статей. Але яких! Вони дали поштовх для розвитку кількох нових напрямків в аналітичній теорії чисел, алгебраїчній теорії чисел, геометрії чисел, які нині активно розвиваються у багатьох країнах. Народився Г. Вороний у с. Журавка на Полтавщині (тепер село - Варвинського району, Чернігівської області). Його дід замолоду чумакував, а потім, придбавши невелику ділянку землі над річкою Удай, займався селянською справою. А батько вже пішов у науку - закінчив Київський університет і здобув ступінь магістра російської словесності. Георгій закінчив Прилуцьку гімназію 1885 року, де "здобув знання дуже добрі, а з математики, до якої має особливий нахил і покликання, здобув знання, що виділяються з ряду учнівських успіхів з математики". Цього ж року він вступив до Петербурзького університету на фізико-математичний факультет. Математика все більше захоплювала юнака. Він прагнув не тільки оволодіти вже здобутими знаннями, а й самому робити відкриття. Його щоденні логічні марафони у пошуках нових математичних істин доповнювала гра в шахи.

Слайд 19

АлексейПогорелов, 1950год Дата рождения: 3 марта1919(1919-03-03) Место рождения: Короча,Курская губерния Датасмерти: 17 декабря2002(2002-12-17) (83 года) Местосмерти: Москва,Россия Страна:  СССР Научная сфера: математика Награды и премии

Слайд 20

Слайд 21

Константин Иванович Бабенко (21 июля 1919, Брянский рудник, ныне Луганская область — 10 июня 1987) — советский математик и механик, член-корреспондент АН СССР (1976); доктор физико-математических наук (1952), профессор (1958). Основные труды по теории функций, функциональному анализу, дифференциальным уравнениям в частных производных, приближённым и численным методам, теории функций многих комплексных переменных, сходимости и суммируемости разложений по собственным функциям в задачах математической физики.

Слайд 22

Награды Государственная премия СССР (1967) Герой Социалистического Труда (1962) Кавалер трёх Орденов Ленина. Премия им. Н. Е. Жуковского (1949). Орден Октябрьской Революции 2 других ордена Медали

Слайд 23

В Україні багато талановитих математиків ,які зробили багато відкриттів . І багато з них увійшли в історію Украіни. Наша Україна все ж дала світові геніальних сподвижників науки

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика