X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИШИВКА - ОБЕРІГ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ". ІСТОРІЯ ВИШИВКИ, ВИДИ, ПІСНІ НА ЦЮ ТЕМАТИКУ

Завантажити презентацію

ВИШИВКА - ОБЕРІГ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ". ІСТОРІЯ ВИШИВКИ, ВИДИ, ПІСНІ НА ЦЮ ТЕМАТИКУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вишивка – оберіг українського народу

Слайд 2

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку, Простели до сонця вишивку-маніжку, Щоб по тій доріжці з лебедями-снами Плавати до щастя білими човнами. В.Симоненко

Слайд 3

Мета проекту викликати у молодого покоління інтерес до історичного минулого народу, його звичаїв і традицій, наблизити їх до перлин народної творчості; виховувати любов до Батьківщини, до мистецтва; розвивати таланти і здібності дітей у різних сферах художньо-естетичного циклу.

Слайд 4

Анотація Виховання підростаючого покоління – проблема вічна. Відколи існує людство, відтоді й дбає про потомство й продовження роду. Від батьків передається генетичний код, рідна мова, матеріальна й духовна культура, що забезпечує прогрес суспільства, наступність і спадкоємність поколінь. Ці питання постають нині перед педагогом. Тому провідною ідеєю нашого проекту є творчий пошук педагогічного колективу, спрямований на впровадження національних традицій, звичаїв народу.

Слайд 5

Завдання проекту зібрати матеріал стосовно даної теми (включаючи пісні, аудіозаписи, фотографії, зразки вишивок); проаналізувати стан проблеми, що досліджується; організувати виставку вишивок ; розробити сценарій проведення свята, присвяченого Дню української вишиванки.

Слайд 6

Історія народної вишивки Шапка Богдана Хмельницького Найдавніші знахідки зображення одягу

Слайд 7

Вишивка у давніх іконах

Слайд 8

Якби я вміла вишивать сл.Л.Реви муз. Н.Андрієвської Якби я вміла вишивать, Розшила б я Дніпрові зорі. Щоб їх тобі подарувать(2 рази), Якби я вміла вишивать(2 рази). 2. Якби я вміла малювать, Намалювала б ніжні маки. Щоб їх тобі подарувать(2 рази), Якби я вміла малювать(2 рази). 3. Якби я вміла так кохать, Як не кохав ніхто на світі, Щоб все тобі подарувать(2 рази), Якби я вміла так кохать(2 рази).

Слайд 9

Мотиви і техніки у вишиванні Виколювання Хрестик Набірування Занизування “Коса” гладь

Слайд 10

Два кольори сл. Д.Павличка муз. О.Білаша 1. Як я малим збирався навесні Піти у світ незнаними шляхами, Сорочку мати вишила мені Червоними і чорними Червоними і чорними нитками. Приспів: Два кольори мої, два кольори, Оба на полотні, в душі моїй оба, Два кольори мої, два кольори: Червоне – то любов, а чорне – то журба. 2.Мене водило безвісті життя, Та я вертавсяна свої пороги. Переплились, як мамине шиття, Мої сумні і радісні, Мої сумні і радісні дороги. 3. Мені війнула в очі сивина, Та я нічого не везу додому, Лиш згорточок старого полотна, І вишите моє життя, Івишитемоє життя на ньому.

Слайд 11

Особливості вишивання у різних регіонах України

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Відбиток культурної памя’ті народу на вишитому рушнику Скільки себе пам’ятаю, Завше світили мені Вікна в задумі розмаю І рушники на стіні.

Слайд 16

Слайд 17

“Нам рушник весільний мати простелила…”

Слайд 18

Відомі пісні Рідна мати моя Рушники наче лебеді Рушничок (з репертуару Аліни Гроссу)

Слайд 19

Рідна мати моя сл. А.Малишка муз.П.Майбороди 1.Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя, на долю дала, 2. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов’їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші блакитні твої. 3. Я візьму той рушник, простелю, наче долю, В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров. І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю: І дитинство, й розлука, і вірна любов. І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю: І дитинство, й розлука, й твоя материнська любов.

Слайд 20

Вишивана сорочка – це оберіг українства

Слайд 21

Чорна вишиванка

Слайд 22

Відомі пісні Вишиванка. Д.і Н.Яремчуки Вишиванка. Ю.Воронюк З вечора пригожого Мамина сорочка

Слайд 23

З вечора пригожого сл. Сом М. муз. Сандлер О. З вечора пригожого аж до ранку Вишивала дівчина вишиванку. Вишивала, дівчина, вишивала, Чорну і червону нитку брала.   А що чорна ниточка – розставання, А червона ниточка – то кохання. Щоб та чорна ниточка часто рвалась, А червона ниточка гладко слалась.   Встану я в неділеньку спозаранку, Подарую милому вишиванку. Сердься, мій соколику, чи не сердься, Будеш ти носить її коло серця.  

Слайд 24

Слайд 25

Хай щастить вам, люди добрі! Хай пісня летить за обрій, Щира дружба стане на рушник!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура