Відомості про зимові свята
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зима щедра святами Розробила вчитель початкових класів Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Маценко Н.В.
Свято Андрія Первозданного Святкується 13 грудня. На вечорницях цього дня хлопці й дівчата влаштовують гру: кусають калиту — медовий корж із отвором посередині.
День Наума 14 грудня найкраще віддавати дітей у навчання, тоді наука піде на ум. Раніше, відправляючи сина до школи, його цього дня мили, стригли, вбирали у все нове і вели до дяка, який освячував його прихід на навчання.
День Святого Миколая Святкується 19 грудня. Діти цього дня шукають подарунки під подушками. Це свято отримало свою назву від імені святого Миколи, який допомагав бідним і робив це завжди в повній таємниці.
Новий рік Святкується 31 грудня. Діти та дорослі чекають подарунків від Діда Мороза та Снігуроньки.
Різдво Христове Відзначають 6 січня.Це велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа.
Святвечір, або ж Багата кутя Відзначали 6 січня. За традицією кожен член родини в цей вечір повинен бути вдома, причому не можна спізнюватись до святкового столу, бо будеш весь рік блукати. Під час цієї вечері не можна виходити з-за столу та голосно розмовляти. В цей день на столі має бути 12 пісних страв. Найголовнішою стравою на столі цього вечора є, безумовно, кутя.
Колядування На Святвечір завжди ходили колядувати. Обряд колядування досить давній - він походить іще з дохристиянських часів, коли наші пращури вшановували Сонце святом Коляди. Найбільше серед колядників зустрічаються діти. Колядувати і заходити першими до оселі господаря в день Різдва можна лише хлопцям, які, згідно із звичаєм, несуть в домівку мир та спокій.
Колядки НОВА РАДІСТЬ СТАЛА Нова радість стала, яка не бувала: Над вертепом звізда ясна світлом засіяла. Де Христос родився, з Діви воплотився, Як чоловік пеленами, убого повився. Ангели співають, славу й честь звіщають, На небесі і на землі мир проповідають. Давид виграває, в гуслі ударяє, Чудно, дивно і предивно Бога вихваляє. І ми теж співаймо, Христа прославляймо, Із Марії рожденного смиренно благаймо: -Просим тебе, Царю, небесний Владарю, Даруй літа щасливії сего дому господарю. Даруй господарю, даруй господині, Даруй літа щасливії нашій ненці Україні.
День Василя 14 січня — перший день Нового року за старим стилем.14 січня — свято на честь Василя. Характерною прикметою новорічного свята в Україні було щедрування — давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім'ї й розквіту господарства.
Щедрівка Прилетіла ластівочка, Сіла, пала на віконечко. Щедрий вечір, Добрий вечір, Добрим людям На здоров'я...
Водохреща 19 січня закінчувався дванадцятиденний период святок. Останній день цього періоду (християнське свято Святе Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, відоме в народі як ордань, ардан, Йордан, відорощі, водохрещи) супроводжувався різними магічними діями та повір'ями. Йорданській воді приписувались чудодійні лікувальні властивості. Відразу після освячення її пили.
Стрітення Свято Стрітення — 14 лютого. В народі казали, що на Стрітення зима зустрічається з літом. При зустрічі зима і літо сперечаються між собою — кому йти, а кому вертатися? Якщо до вечора стане тепліше — літо переспорило зиму, а якщо холодніше — зима.
Масляна Масляна (сирний тиждень, Масниця, Пущення або Сиропуст) — це останній тиждень перед Великим постом, — колись велике язичницьке свято проводів зими. Головною обрядовою їжею в Україні на масляну є вареники із сиром та сметаною, млинці на маслі або на смальці, млинці — налисники із сиром, запечені у сметані, вареники з картоплею чи капустою із засмажкою на маслі, локшини на молоці.
Схожі презентації
Категорії