X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська пісенна традиція

Завантажити презентацію

Українська пісенна традиція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська пісенна традиція

Слайд 2

Українська пісенна культура − одне з найцінніших духовних надбань народу за багатовікову його історію. Ставши невід’ємною складовою частиною кращих набутків світу, вона посіла в них справді визначне місце. 

Слайд 3

У народних піснях відображено найрізноманітніші прояви життя трудового народу − його нелегку, але героїчну історію, тривалу й запеклу боротьбу з чужоземними поневолювачами, поміщиками, побут та уподобання трудящих.

Слайд 4

Народна пісня − незатьмарене джерело життя і повсякденних турбот трудівників. Вона правдиво відгукувалась на найрізноманітніші події в житті простих людей. Виняткова мистецька краса випливає з поетичних слів і мелодій пісень про кохання, правдиво й сердечно передано в них взаємну любов і щастя закоханих. А скільки смутку, горя, журби й печалі в піснях про невірність чи підступність!

Слайд 5

Творцями таких пісень, їхніми постійними носіями були переважно жінки. Вони передавали власні почуття й переживання або щиро співчували горю своїх бідолашних сестер чи подруг. Протяжні побутові пісні посіли важливе місце в репертуарі шанувальників співу, бо вони завжди хвилюють душу як виконавців, так і слухачів.

Слайд 6

Коломийка Уже в одному слові "коломийка" закладена життєва втіха, енергійний вибух, ритм. У кожного українця вона асоціюється з буйним танцем, з веселим співом, з іскристою мелодією, з добрим гумором. Та й походження цього слова, що зводиться до міста Коломиї, сягає прадавніх українських мовних витоків, які збереглися ще в санскриті. Мабуть, саме тому коломийковий віршований розмір такий приємний для всіх українців, які живуть і над берегами Дніпра, і в Карпатах, і навіть над берегами Гудзона чи Темзи.

Слайд 7

Трудові пісні - органічна складова святково-обрядової культури українського народу.   Вони супроводжували практично кожен вид трудової діяльності селянина – будь то полювання, витягування мереж або підйом вантажів. Всі ці пісні мали свій ритм, під який робота йшла дружно і спірно. 

Слайд 8

Любовні пісні - співали ці пісні найчастіше хлопці та дівчата до весілля. У них – вся гіркота нерозділеного кохання, радість від несподіваного побачення, страшна туга по милому, вся біль душі від залицянь нелюбимого. Співали ці пісні дівчата на вулиці або коли збиралися разом за вишиванням. 

Слайд 9

Сімейні пісні – пісні, які співали заміжні жінки . У цих піснях відбивалася нелегке життя заміжньої жінки. Найчастіше такі пісні співалися по вечорах в світлицях за прядкою або за іншою роботою. 

Слайд 10

Солдатські пісні . Ці пісні поділяються на військово – історичні та побутові. Військово-історичні пісні найчастіше співалися від першої особи і оповідали про славних баталіях, сміливості і винахідливості. У побутових піснях солдат – селянин описував свій нелегкий військовий побут. 

Слайд 11

Народні пісні, передаючись з уст в уста, весь час удосконалювалися: поглиблювався їх зміст і гнучкішою та яскравішою ставала їх форма. Широтою охоплення явищ життя, багатством художніх засобів, глибиною ліризму, виразністю зображення картин і музикальністю народні пісні здобули велику любов у масах.

Слайд 12

Поетичне життя і музична обдарованість українського народу забезпечувала високий рівень розвитку музично-пісенної творчості. Продовжували побутувати землеробські пісні календарного циклу, а також колядки, веснянки, колискові, весільні та ін. Широкою популярністю користувалися пісні-романси.

Слайд 13

Пісні літературного походження – це твори, що увійшли в народну словесність з професійної літератури. Шляхи запозичення можуть бути різними. Найчастіше – пісня, створена автором і композитором, ставала популярною серед народу, а оскільки сприйнятий текст передавався в усній формі, ім’я автора й композитора затиралось, втрачалось, і пісня починала побувати як народна. 

Слайд 14

Пісня літературного походження маючи багатовікову історію, пройшла різні періоди шліфування і переробки; зазнала певних змін; ходячи в народну традицію, переносить акценти з побутових тем і конфліктів у сферу людських почуттів і переживань, і тому набуває рис елегійності і медитативності. У такій пісні спостерігається складніша, ніж у народних піснях, ритмомелодика, зазнає змін римування.

Слайд 15

Загалом, українські пісні глибоко і з різних сторін розкривають життя народу, його історію, його душевну красу і відвагу, працьовитість, ненависть до ворогів і віру у краще майбутнє.

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура