X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лялька-мотанка прадавній оберіг українського народу

Завантажити презентацію

Лялька-мотанка прадавній оберіг українського народу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ядерний реактор

Слайд 2

Ядерний реактор — пристрій, в якому підтримується керована реакція поділу ядер.

Слайд 3

Перший ядерний реактор був побудований у 1942 році в США під керівництвом Е. Фермі. В нашій країні перший реактор побудував у 1946 році І. В. Курчатов

Слайд 4

Енріко Фермі— видатний італійський фізик, один із засновників квантової фізики. Ігор Васильович Курчатов — «батько» радянської атомної бомби. Засновник і перший директор інституту атомної енергії з 1943 р. по 1960 р., один із основоположників використання ядерної енергії у мирних цілях.

Слайд 5

Класифікація реакторів: По характеру використання ядерні реактори діляться на: Експериментальні реактори, призначені для вивчення різних фізичних величин, необхідних для проектування та експлуатації ядерних реакторів; потужність таких реакторів не перевищує декілька кВт.

Слайд 6

Класифікація реакторів: По характеру використання ядерні реактори діляться на: Дослідницькі реактори, в яких потоки нейтронів і гамма-квантів, що створюються в активній зоні, використовуються для досліджень в області ядерної фізики, фізики твердого тіла, радіаційної хімії, біології, для дослідження матеріалів, призначених для роботи в інтенсивних нейтронних потоках (в т. ч. деталей ядерних реакторів), для виробництва ізотопів. Потужність не перевищує 100 МВт.

Слайд 7

Класифікація реакторів: По характеру використання ядерні реактори діляться на: Ізотопні (промислові) реактори, використовують для отримання ізотопів, що використовуються в ядерній зброї, наприклад 239Pu.

Слайд 8

Класифікація реакторів: По характеру використання ядерні реактори діляться на: Енергетичні реактори, призначені для отримання електричної і теплової енергії. Теплова потужність сучасних енергетичних реакторів сягає 5 ГВт.

Слайд 9

По спектру нейтронів Реактор на теплових (повільних) нейтронах («тепловий реактор») Реактор на швидких нейтронах Реактор на проміжних нейтронах Реактор зі змішаним спектром По розміщенню палива Гетерогенні реактори, де паливо разміщене в активній зоні дискретно в вигляді блоків, між якими знаходиться сповільнювач; Гомогенні реактори, де паливо і сповільнювач утворюють однорідну суміш (гомогенну систему).

Слайд 10

Основні елементи ядерного реактора:

Слайд 11

Паливом ядерних реакторів є або природний уран, в якому концентрація урану-235 складає 0,7 % або «збагачений» уран тобто уран, в якому концентрація ізотопів урану-235 досягає 2 – 4%. Збагачення урану відбувається на спеціалізованих заводах.

Слайд 12

Керують реактором за допомогою стержнів, що містять кадмій або бор. Вводячи стержні всередину активної зони, можна в будь - який момент зупинити ланцюгову реакцію. При виведених із активної зони реактора стержнях k>1. При повністю введених стержнях k

Слайд 13

В активній зоні ядерного реактора йде керована ядерна реакція з виділенням великої кількості енергії.

Слайд 14

Схематична будова гетерогенного реактора на теплових нейтронах 1 — керуючий стержень; 2 — біологічний захист; 3 — теплоізоляція; 4 — сповільнювач; 5 — ядерне паливо; 6 — теплоносій.

Слайд 15

Схема процесів в ядерному реакторі:

Слайд 16

Модель ядерного реактора в масштабі 1:50

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура