X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лялька-Мотанка

Завантажити презентацію

Лялька-Мотанка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Мотанка» – українська народна іграшка Підготувала лівна

Слайд 2

«Мотанка» Вузликова лялька зроблена з тканини. Назва походить від українського слова «мотати». Перші мотанки не мали рук, ніг і тулуба. Виразною була лише голова. Обличчя «пусте» або з хрестом, вишитим різнокольоровими нитками.

Слайд 3

Найважливіший етап у виготовленні ляльки-мотанки - формування ідеї, задуму, образу. А вже під ідею підбирається матеріал і з'являється ім'я ляльки, тобто задум реалізовується. Умовно роботу над ляльками-мотанками можна розділити на два етапи: створення тіла ляльки і створення вбрання. Ідея проекту .

Слайд 4

Матеріали та інструменти: Для створення ляльки висотою 28-30 см  знадобляться матеріали: —натуральніа тканина (льон, бавовна, полотно ) 60×80 см; — міцні в’язальні нитки; — нитки муліне, або ірис трьох-чотирьох кольорів для намотування хреста;,  інструменти: — ножиці; — гачок для в’язання;

Слайд 5

Складаємо шматок тканини у смужку. Орієнтовна ширина смужки –5-7см. Скручуємо смужку «рулетиком» . Замотуємо «рулетик» в білу тканинку та формуємо голову. Щільно огорнувши основу тканиною, робимо «шию» –обмотуємо ниткою по колу. Мотати треба обов’язково від себе – за рухом сонця. Лялька має бути без вузлів, тому закріплюємо нитку петлею. Крок1: виготовлення голівки.

Слайд 6

Крок2: намотування хреста Підбираємо нитки, щоб вони личили до обраних кольорів майбутнього одягу мотанки. Для хреста краще використовувати нитки ірис або муліне 3-х різних , поєднаних між собою кольорів. Огортаємо хустиною голову ляльки.

Слайд 7

Перев’язуємо хустку під готовою ляльки цупкою ниткою й, не відрізаючи її, мотаємо «тіло» ляльки: від голови десь п’ять сантиметрів вниз. Відокремлюємо кисті . Крок3: виготовлення тіла ляльки Приладнуємо руки до нашої мотанки.

Слайд 8

Крок4:одяг для ляльки. Примотуємо спідницю до основи ляльки ниткою та фіксуємо нитку петлею. Наступна одежа – фартушок. Наша ляля майже у всій красі. Останній крок – зробимо хусточку для ляльки. Ось ми й ознайомились з технологічними особливостями виготовлення ляльки-мотанки.

Слайд 9

Цікаво знати Найважливіші деталі ляльки-оберегу, дотепер виготовляються без застосування голки. Раніше в Україні ляльку-мотанку робили і для того, щоб викликати або припинити дощ, змінити погоду, залагодити сварку в родині, забезпечити добру подружню пару дівчині чи хлопцеві. Серед українських традиційних ляльок унікальним особливим явищем є ляльки Київщини, Полтавщини і Черкащини. У серпні цього року пройшов фестиваль “Лялькова Україна” у Львові, який зібрав більше 60 відомих майстрів ляльки- мотанки. СПАСИБі ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання