X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Живопис України 19 століття"

Завантажити презентацію

"Живопис України 19 століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Живопис України 19 століття В українському живопису чітко окреслились і набули специфічних ознак усі жанри. Під впливом демократичних тенденцій у розвитку всієї культури на перше місце висувається побутовий жанр, який безпосередньо відображає життя народу. Тематичні рамки цього жанру розширюються, він збагачується на нові сюжети і міцніше пов'язується зі суспільною проблематикою. Художники прагнуть осмислити нового героя часу, нові відносини, що складаються в суспільстві, знайти й утвердити нові мистецькі цінності. Зростання інтересу до минулого України, до національно-визвольної тематики зумовило піднесення історичного жанру. Любов до рідного краю, відчуття природи як суттєвого чинника в понятті «батьківщина» було основою формування пейзажного жанру, що набуває самостійного ідейно-естетичного значення. Взагалі переважна більшість українських митців не були майстрами якогось одного жанру, а володіли багатьма із них.

Слайд 3

Труш Іван Іванович Іва н Іва нович Труш (* 17 січня 1869, Висоцько — † 22 березня 1941, Львів) — український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині. Народився у селi Висоцько Бродівського повіту. 1891 — 1897 вчився у Краківській школі мистецтв (серед ін. у класі Л. Вичулковського і Я. Станіславського), у Відні (1894) і Мюнхені (1897 у А. Ашбе)

Слайд 4

Творчість Залив Дніпра Соняшники

Слайд 5

Творчість Кущ в снігу Настурції

Слайд 6

Творчість В саду Одинока сосна

Слайд 7

Васильківський Сергій Іванович Сергі й Іва нович Василькі вський (*7 (19) жовтня 1854, Ізюм — 8 жовтня 1917) — український живописець, пейзажист. Сергій Іванович Васильківський народився 7 жовтня 1854 року у мальовничому місті Ізюм Харківської губернії в сім'ї писаря. Перші навички в мистецтві Васильківський одержав у Харківській гімназії від учня Карла Брюллова у Петербурзькій Академії мистецтв — Дмитра Безперчого.

Слайд 8

Творчість Чумацький шлях Запорожець на чоті

Слайд 9

Творчість Український пейзаж

Слайд 10

Творчість Козацький двір

Слайд 11

Куїнджі Архип Іванович Архи п Іва нович Куї нджі (15 (27) січня 1842 (за іншою версією — 1841) — 24 липня 1910) — видатний український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Народився у місті Маріуполі в сім'ї бідного шевця-грека. Рано залишився без батьків і жив у великій бідності. Живопису навчався, в основному, самостійно. Деякий час займався в майстерні І. Айвазовського. В 1868 вчився в Петербурзькій Академії Мистецтв.

Слайд 12

Творчість Море.Крим. Березовий гай

Слайд 13

Творчість Ельбрус Ладожське озеро

Слайд 14

Ярошенко Микола Олександрович Мико ла Олекса ндрович Яроше нко (*1846, Полтава — †1898, Кисловодськ) — український маляр-жанрист, за званням військ. ген.-майор. Мистецьку освіту здобув вільним слухачем у Петербурзькій Академії Мистецтв (1867 — 74) і під час студійних подорожей до мистецьких центрів Західної Європи (1880 — 95), Палестини, Єгипту тощо

Слайд 15

Творчість Всюди життя Студент

Слайд 16

Творчість Портрет Миколи Миколайовича Ґе На гойдах

Слайд 17

Пимоненко Микола Корнилович Мико ла Корни лійович Пимоне нко (*9 березня 1862, Київ — †26 березня 1912) — український художник-живописець, академік живопису Петербурзької Академії мистецтв, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику. Народився у Києві 1862 року в родині майстра іконопису. Батько – Корнилій Данилович Пимоненко споруджував вівтарі й розписував церкви.

Слайд 18

Творчість Великодня утреня Різдвяні ворожіння

Слайд 19

Творчість Свати

Слайд 20

Творчість Українська ніч

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України