X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"VIII століття"

Завантажити презентацію

"VIII століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

VIII століття

Слайд 2

Передумови створення Київської Русі Економічна - економічний розвиток, зростання продуктивності праці внаслідок удосконалення знарядь, піднесення міст як центрів ремесла і торгівлі , розвиток торговельного шляху “з варяг у греки”(шлях уздовж Дніпра зі Скандинавії до Візнантії); 2.Соціально-політична - зростання майнової та соціальної нерівності; заміна родової общини сусідською, яка об’єднувала маленькі сім’ї; виділення панівної верхівки (вождів племен, старійшин), у залежність до якої потрапляла більшість селян та городян; формування феодального ладу; 3.Етнічна - до кінця VIII ст. Завершилося формування союзів племен, які починають 4.Зовнішня - необхідність боронити свої землі від нападів варягів, хозарів.

Слайд 3

Версія №1 – праслов’янська версія - від кольору волосся (русий, світлий). Версія №2 – сарматська – від назв річок (Рось, Россава, Роставиця). Версія №3 – скандинавська – від варягів, через торговий шлях “із варяг у греки”. Назва України походить від слів “край”, “окраїна”. Вперше назву “Україна” вжито в Іпатіївському літописі у 1187р. Приводом до утворення назви “Україна” став похід Переяславського князя Володимира Глібовича проти половців, та його загибель. Походження назви «Русь» і «Україна»

Слайд 4

Особливості суспільного розвитку слов’ян у ІХ столітті Форма правління – воєнна демократія – влада належить військовому вождю (князю) Князь опирається на віче (народні збори слов’ян) Зі зростанням влади князя віче занепадає Дружина (постійне військо) – виконує функції особистої охорони князя, збору данини з народу, захисту кордонів Формування бояр і боярської думи – дорадчий орган при князеві, який замінив віче.

Слайд 5

Перші Київські князі династії Києвичів Дір (830-850) напівлегендарний київський князь Досягнення: 1.Розширив володіння Києва 2.Запровадив торгівлю з іншими містами Дір правив Києвом разом з Аскольдом і разом з ним загинув Аскольд і Дір

Слайд 6

Перші Київські князі династії Києвичів Аскольд (850-882) Досягнення: 1.об’єднав навколо Києва древлян, дреговичів і сіверян; 2.Проголосив себе каганом (верховним правителем); 3.У 860р. Здійснив військовий похід на Візнантію і захопив м. Константинополь (Царгород). Наслідки цьго походу: -добився визнання Києва Візантійським імператором; -підписав договір із Візантією; -прийняв хрещення і став першим християнином на Русі; 4. У 864р. Розбив хозарський Каганат і як наслідок звільнив полян від данини кров’ю. 5. У 882р. Аскольд разом з Діром були убиті Олегом із Новгорода.

Слайд 7

Олег Віщий (882-912рр.) воєвода Рюрика із Новгорода Став регентом (опікуном), тобто тимчасовим правителем до повноліття спадкоємця влади – сина Рюрика Ігоря. Династія Рюриковичів

Слайд 8

Династія Рюриковичів У 882р. Вбиває Аскольда і Діра та здійснює державний переворот – перехід влади до династії Рюриковичів.

Слайд 9

Об’єднав Північну і Східну Русь У 882р. проголосив Київ матір’ю всіх міст руських і заклав модель централізованої держави У 890р. розбив Хозарський Каганат та звільнив усіх слов’ян від данини кров’ю Провів успішні походи на Візантію: у 907р. Проявивши хитрість приробив колеса до човнів, що посприяло перемозі; прибив щит до воріт Константинополя на знак перемоги; підписав вигідний торговельний договір із Візантією Перші Київські князі династії Києвичів Державні заходи Олега:

Слайд 10

Державні заходи Олега: У 911р. здійснив переможний похід на Візантію. Внаслідок цього походу було укладено договір в якому йшлося про: -порядок викупу полонених -право русичів служити у Візантійському війську. У 912р. Помер за пророцтвом віщуна від власного коня Династія Рюриковичів

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України