X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Відбудова культури України в післявоєнний час"

Завантажити презентацію

"Відбудова культури України в післявоєнний час"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відбудова культури України в післявоєнний час

Слайд 2

Осередки культурного відродження Школи ВНЗ Науково-дослідні установи

Слайд 3

Р У С И Ф І К А Ц І Я Витіснення української мови зі всіх сфер життя Створення перепон для розвитку української культури намагання розглядати мову, культуру, історію українського народу через призму російської культури, мови, історії Закриття національних шкіл Українська культура

Слайд 4

Слайд 5

Чого вимагали від культурних діячів

Слайд 6

У чому їх звинувачували Некритичний підхід до реакції буржуазної культури Низькопоклонство перед Заходом Відступ від марксизму-ленінізму Український буржуазний націоналізм

Слайд 7

кіномистецтво

Слайд 8

Великі завдання на завершальному етапі війни постали перед працівниками кіномистецтва. У червні 1944 р. повернулася з евакуації Київська та Одеська студії художніх фільмів. Творчим успіхом кінематографістів був вихід на екрани фільмів "Нескорені" за повістю "Батьки і діти" Б. Горбатова - про боротьбу шахтарів Донбасу проти фашистських окупантів, "Зігмунд Колосовський В далекому плаванні" за мотивами "Морських оповідань" К. Станюковича, "Украдене щастя", "Доля Марини", "Командир корабля" та ін. 

Слайд 9

Розгорнула роботу Українська студія хронікальних фільмів.  Кіностудіями України 1951 р. було випущено лише 9 фільмів 1956 р. на Київській, Одеській та Ялтинській кіностудіях щорічно знімалося 4-7 фільмів.

Слайд 10

Переломною у розвитку українського кіномистецтва стала хрущовська відлига, яка дала можливість митцям певною мірою відійти від ідеологічних штампів. Наприкінці 50-х років в Україні щороку виходило на екрани 16-20 кінокартин. Почали працювати студії хронікальноо-документальних і науково-популярних фільмів. Діячі українського кіно створили низку фільмів, які здобули широку популярність. 

Слайд 11

театри

Слайд 12

Після визволення України повертаються з евакуації і відновлюють роботу театри, створюються нові колективи, зокрема 18 у західних областях. На кінець 40-х років в Україні діяло 96 театрів.

Слайд 13

Значною подією в мистецькому житті республіки стало проведення в березні-травні 1958 року фестивалю "Перша українська театральна весна", участь в якому взяли майже всі театри, активно включившись у творче змагання за право показу глядачам кращого доробку. 

Слайд 14

Підготувала Анна Єлісєєва 11-А

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України