X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Т.Г.Шевченко

Завантажити презентацію

Т.Г.Шевченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Т.Г.Шевченко Експедиція на Арал

Слайд 2

Т. Шевченко в ролі географа та картографа Мало хто знає, що крім свого таланту писати вірші та малювати, Шевченко мав ще один. У 1848 - 1849 рр. він був включений до складу наукової географічної експедиції, очолюваної російським мореплавцем і географом Олексієм Івановичем Бутаковим.

Слайд 3

О.І.Бутаков Капітан-лейтенант флоту, начальник Аральської описової експедиції у 1848 – 1849 рр. звернувся до генерал-губернатора Оренбурзького краю з проханням включити до складу експедиції рядового Шевченка для художнього оформлення матеріалів експедиції.

Слайд 4

Т. Шевченко на засланні В солдаччину Шевченко був відправлений з таким вироком: “ Художника Шевченко за сочинение возмутительных и в высшей степени дерзких стихов определить в Оренбургский отдельный корпус,поручив начальнику иметь строжайшее наблюдение, дабы от него ни под каким видом не могло выходить возмутительных и пасквильных сочинений”. Миколі I цього здалось замало, і він власноручно приписав: “Под строжайший надзор и сзапрещением писать и рисовать”.

Слайд 5

З 5 травня 1848 року Тарас Григорович – художник – дослідник Аральської географічної експедиції “…Я тепер веселий йду на оте нікчемне море Аральське. Не знаю, чи вернуся тілько!..” А небезпека для учасників експедиції дійсно була: в степу загроза захворіти холерою чи чумою, потонути в бурхливому недослідженому морі, загинути в сутичці. Адже південне узбережжя Аралу входило у Хівинське ханство, вороже настроєне до Російської імперії.

Слайд 6

Морська частина експедиції на шхуні “Костянтин” Через три місяці, з 30 липня 1848 року починається морська частина експедиції. На шхуні “Констянтин” було 27 чоловік і з них – 4 офіцери. Шевченко живе в одній каюті з капітаном О.І.Бутаковим, що говорить про велику повагу до нього керуючого експедицією.

Слайд 7

Шевченко натхненно працює. Малює пейзажі, портрети. Збереглося понад 100 його робіт. На цей період припадає основна частина його письменної творчості в засланні

Слайд 8

Експедиція тривала до 22 вересня 1849 року Звіт Аральської географічної експедиції гідно був оцінений великими географами. Німецький вчений О. Гумбольт, ознайомившись з ним, написав: “Це істинно відкриття в географії”.В.Семенов Тянь-Шанський, підсумовуючи результати досліджень, підкреслив, що її успіх був би неможливий без чудових ілюстрацій Т.Г.Шевченка

Слайд 9

Результати Аральської експедиції За уміле керівництво О.Бутаков став дійсним членом Російського Імператорського географічного товариства. А Микола I наказав піддати Бутакова суворому дисциплінарному стягненню і встановити за ним таємний нагляд. Причина такого рішення в тому, що Олексій Іванович, обговоривши з генералом В.Обручовим ситуацію з Шевченком, подав офіційне клопотання про присвоєння Тарасу звання унтер-офіцера.

Слайд 10

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос нам твій душі окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття, Твоя, Тарасе, звільнена земля. В.Симоненко Здавалось би про Т.Шевченка ми знаємо вже все: поет, мислитель, художник, філософ…Та виявляється він багатогранний, його талант – невичерпний і нескінченний. Не тому, що він кращий від інших – у ньому наша історія і реальність!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України