X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Стародавня історія України"

Завантажити презентацію

"Стародавня історія України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Короткий зміст. Археологічна періодизація прадавньої історії. Перші землероби та скотарі. 3. Трипільська культура.

Слайд 2

За висновками вчених найдавніші люди на Землі з'явилися близько 3 млн. років тому, появу ж перших людей на території України дослідники відносять приблизно до 1 млн. років тому. пітекантроп (архантропи) неандерталець (палеоантропи) кроманьйонець (неоантропи) Знання про спосіб життя, знаряддя праці і досягнення первісної людини ми одержуємо з археологічних розкопок. Археологія – наука, яка вивчає минуле за речовими пам'ятками.

Слайд 3

У межах території сучасної України первісне суспільство вчені співвідносять з археологічними періодами, виділеними залежно від матеріалу, з якого переважно виготовляли знаряддя праці.

Слайд 4

Слайд 5

Близько 35-40 тис. років тому з'являється кроманьйонець – людина сучасного типу, названа людиною розумною (Homo sapiens) У мезоліті льодовик починає танути, формується сучасний клімат і ландшафт України неолітична революція Перехід від привласнюючих форм господарювання (збиральництва, полювання, рибальства) до відтворюючих (землеробства, скотарства). Поява землеробства і скотарства підштовхнула людей до винайдення першого штучного матеріалу – кераміки (випалена глина). З неї виготовляли різноманітний посуд для збереження зерна, молока й приготування страв. Виникли прядіння і ткацтво, з'явився ще один штучний матеріал – тканина.

Слайд 6

Оскільки назви давніх народів не збереглися, вчені послуговуються умовними, користуючись поняттям археологічної культури. Археологічна культура – це сукупність розташованих на значній території речових пам'яток, які датуються одним відрізком часу і мають спільні ознаки. буго-дністровська дунайська дніпро-донецька трипільська середньостогівська та інші культури

Слайд 7

Поступово скотарські племена відокремлюються від землеробських і в степових районах України переходять до кочового способу життя, а в межиріччі Бугу і Дністра виникає високорозвинута землеробська Трипільська культура

Слайд 8

За часів енеоліту люди вже почали використовувати перший метал – мідь. Яскравим представником доби енеоліту в Україні є давньоземлеробська Трипільська культура (за назвою с. Трипілля на Київщині, де в 1896 р. археолог Вікентій Хвойка відкрив і дослідив перше поселення цього народу). Нині відомі сотні трипільських поселень у межах України, Молдови та Румунії. У IV – III тис. до н.е. племена “трипільців” займали велику територію від Карпат до Дніпра. Поблизу сіл Доброводи, Майданецьке й Тальянки (Черкаська область) знайдено трипільські протоміста – найбільші на той час в Європі.

Слайд 9

Реконструкція зовнішнього вигляду трипільців

Слайд 10

Слайд 11

Житло та знаряддя трипільців

Слайд 12

Слайд 13

Посудина у вигляді упряжки биків. Трипільська культура (кінець IV тис. до н.е.) Численні людські фігурки свідчать, що у Трипільців був поширений культ жінки Тотем з червоної глини

Слайд 14

Панорама трипільського протоміста

Слайд 15

Будинки трипільців

Слайд 16

Слайд 17

Кам'яний вік остаточно змінюється віком металів наприкінці ІІІ тис. до н.е. з початком використання бронзи – першого штучного металу, отриманого людиною внаслідок сплаву міді й олова. Ще більше зростає роль чоловіків – внаслідок чого матріархат поступово замінюється патріархальною організацією суспільства. матріархат патріархат У степовій смузі України протягом доби бронзи існувало декілька археологічних культур, пов'язаних зі скотарями-індоєвропейцями В епоху бронзи відбувся перший суспільний поділ праці – скотарство відокремилося від землеробства. Починається і другий – виділення ремесла в самостійну галузь господарства. Родова община змінюється сусідською, з'являється майнова нерівність.

Слайд 18

Трипільські орнаменти

Слайд 19

Трипільська кераміка

Слайд 20

Причини занепаду цієї культури у другій половині ІІІ тис. до н.е. до кінця не з'ясовані, найчастіше мова йде про внутрішню кризу внаслідок зниження врожайності та погіршення кліматичних умов та зовнішню загрозу зі степу з боку войовничих кочовиків.

Слайд 21

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України