X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
проект

Завантажити презентацію

проект

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ

Слайд 2

Атомна енергетика — галузь енергетики, що використовує атомну енергію для електрифікації і теплофікації; область науки і техніки, що розробляє методи і засоби перетворення атомної енергії в електричну і теплову.

Слайд 3

Атомна енергетика належить до невідновлюваних джерел енергії — вона використовує атомне пальне, в основному уран, запаси якого не безмежні.

Слайд 4

Основа атомної енергетики — атомні електростанції. Перша атомна електростанція (5 МВт), що поклала початок використанню атомної енергії в світових цілях, була запущена в СРСР у 1954.

Слайд 5

1977-й рік - рік народження української атомної енергетики. В промислову експлуатацію введено перший енергоблок Чорнобильської АЕС з реактором РБМК-1000 (1000 МВт). Зростаюча потреба в електроенергії, прагнення замінити теплові та гідроелектростанції на потужніші - атомні, сприяли їх швидкому будівництву. На час техногенної аварії на 4-му блоці Чорнобильської АЕС (квітень 1986) в Україні перебувало в експлуатації 10 енергоблоків, 8 з яких потужністю 1000 МВт.

Слайд 6

1986 і до 1990 - ухвали Верховною Радою України постанови «Про мораторій на будівництво нових АЕС на території УРСР», введено ще 6 атомних блоків потужністю 1000 МВт кожний: три на Запорізькій АЕС і по одному на Південноукраїнській, Рівненській та Хмельницькій АЕС. На час здобуття незалежності (серпень 1991 р.) в Україні працювало 15 енергоблоків на 5 атомних електростанціях.

Слайд 7

До початку 90-их у 27 країнах світу працювало понад 430 атомних енергетичних реакторів загальною потужністю близько 340 ГВт. За прогнозами фахівців, частка атомної енергетики в загальній структурі вироблення електроенергії у світі буде безупинно зростати за умови реалізації основних принципів безпеки атомних електростанцій.

Слайд 8

СХЕМА РОБОТИ АТОМНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Слайд 9

АЕС УКРАЇНИ Чорнобильська атомна електростанція (закрита 21 липня 2007) - у м. Прип'ять (Київська обл.) Південно-українська атомна електростанція — у м. Южноукраїнськ (Миколаївська обл.; 3 атомних енергоблоки). Хмельницька атомна електростанція — у м. Нетішин на Хмельниччині; 2 атомних енергоблоки. Запорізька атомна електростанція — у м. Енергодар (Запорізька область); найбільша в Україні (і в Європі); 6 атомних енергоблоків. Рівненська атомна електростанція — у м. Кузнецовськ , 4 атомних енергоблоки.

Слайд 10

Найбільша перешкода для розвитку атомної енергетики пов'язана з проблемами безпеки. За час використання атомних реакторів відбулася низка техногенних катастроф, найбільшою з яких була Чорнобильська катастрофа.

Слайд 11

Важливою проблемою залишається захороння радіоактивних відходів — впродовж роботи атомного реактора в ньому накопичується велика кількість радіоактивних ізотопів із значним періодом напіврозпаду, які продовжуватимуть розпадатись ще тисячі років.

Слайд 12

Атомна енергетика в Україні займає ключові позиції у виробництві електроенергії (біля 50% виробітку). Потужність 15 атомних реакторів (АР), розташованих на 4 працюючих АЕС, складає 13,8 тис.МВт. Сьогодні енергетичною стратегією України обрано курс на розширення атомної галузі, будівництво нових АР, продовження термінів функціонування діючих реакторів, вирішення проблемних питань атомної енергетики. Україна має всі передумови для створення власного атомного паливного циклу – родовища урану і цирконату та розвинуті потужності з урано-цирконієвого виробництва (Східний гірничо-збагачувальний комбінат, м. Жовті Води, Вільногірський гірничо-металургійних комбінат, а також низку наукових установ відповідного профілю).

Слайд 13

ПЕРЕВАГИ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ Низька собівартість Відсутність газових викидів Великі запаси сировини в Україні (Урану) Можливість орієнтування на споживача Енергоємність атомного палива Нові перспективи використання «мирного атома» Відносно сприятливе розташування України для будівництва АЕС

Слайд 14

НЕДОЛІКИ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ Радіоактивні відходи та опромінення АЕС можна будувати лише у сейсмічно неактивних територіях Загроза атомної катастрофи Забруднення родючих земель Негативний вплив на здоров'я людей

Слайд 15

ВИСНОВКИ На сьогоднішній день питання атомної енергетики стоїть досить гостро. Значна частина країн світу планує відмовитись від використання атомної енергетики через її небезпечність. Просте атомна енергетика має багато переваг, зокрема низька собівартість електроенергії. Крім того, Україна залежна від електроенергії, котру виробляють АЕС, і швидка відмова від атомної енергетики приведе до економічного занепаду.

Слайд 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Підготувала Учениця 11-Б класу Водолагіної Марини

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України