Презентація "Тарас Бульба-Боровець"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тарас Бульба-Боровець (1908-1981) “Армія без держави – це те ж, що і держава без армії. В одному і другому випадку, особливо на етапі становлення, одна існуюча сама по собі, як і друга, приречена на неуспіх”
Тарас Дмитрович Боровець народився 9 березня 1908 року в селі Бистричі Березнівського району на Рівненщині (тоді Волинська губернія). Сім’я була багатодітною та малоземельною. У дитинстві, за схожий на картоплину ніс, старші діти прозвали Тараса “Бульбою”. Не маючи змоги навчатись у школі через скрутне матеріальне становище сім‘ї, наполегливо займався самоосвітою. Багато читав, цікавився політикою. Першою ж книжкою Тараса, за якою він вчився грамоти, став Шевченковий «Кобзар», подарований колишнім вояком армії УНР.
Вирішальну роль у залученні Т.Боровця до політики відіграв сотник В. Раєвський, який у 1932 році познайомив його з полковником армії УНР Іваном Литвиненком. За його дорученням Т.Боровець нелегально переходив кордон з СРСР. Там він на власні очі бачив організований більшовиками голодомор українського народу. Свої враження згодом описав у творі в 5 томах – “Людоїди”.
У червні 1934 року після вбивства українськими націоналістами польського міністра внутрішніх справ Броніслава Перацького Боровця кинули на три роки у концентраційний табір у Березі Картузькій. Через деякий час після звільнення йому забороняється польською владою проживання у прикордонній зоні і наказано переїхати вглиб Польщі. Боровець переїжджає у Варшаву і стає свідком початку Другої світової війни.
У 1939-1941рр. Продовжував роботу по організації націоналістичного підпілля на Поліссі і Волині. Сформував і очолив партизанські відділи Поліської Січі у м.Олевську. Першим створив загони УПА на Поліссі 1941р. Готуючись до бойових акцій прагнув заручитись підтримкою ОУН-Б та ОУН-М.
У 1943р. засновує Українську Національно-Демократичну партію. УНДП ставить такі завдання: Повне національне звільнення України та встановлення влади українського трудового народу; Активне сприяння в перебудові Європи та Азії за принципом самовизначення націй; Знищення експлуатації та методів вирішення питань шляхом війни.
30 листопада 1943р. Т. Бульба-Боровець прибуває до Берліна для переговорів з вищим німецьким командуванням, а потрапляє в концентраційний табір Заксенхаузен, де вже перебувало багато українських національних діячів, серед яких С.Бандера та Я.Стецько. Звільнений у вересні 1944р. З 1948р. Жив як емігрант у Канаді. Помер 15.05.1981р. Похований у Нью-Йорку.
Схожі презентації
Категорії