X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Політичний устрій Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в другій половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Політичний устрій Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в другій половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: «Політичний устрій Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в другій половині XVII ст.»

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

План 1. Масова колонізація українцями Слобожанщини. 2. Адміністративно – територіальний устрій Лівобережної та Слобідської України. 3. Соціальний устрій.

Слайд 7

Завдання: Чому землі на схід від Гетьманщини на кордоні з Москвою були незаселені? Чому московський уряд був зацікавлений в заселенні цих земель? Що він робив для того, щоб привабити сюди переселенців? А чому саме в сер. 17 ст. переселенський рух став масовим? Які події в цей час відбувалися на території Гетьманщини?

Слайд 8

ПЕРЕДУМОВИ КОЛОНІЗАЦІЇ Незаселеність земель у верхів’ях Псла, Ворскли, Сіверського Дінця через набіги татар. Зацікавленість московського уряду у заселенні цих земель для захисту московських кордонів. Складна внутрішня ситуація в Гетьманщині, пов’язана з Національно – визвольною війною та Руїною. Надання московським урядом пільг переселенцям ( звільнення від податків за промисли, право займанщини та ін. )

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Гетьманщина поділялася на 10 полків: Стародубський, Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький, Київський, Гадяцький, Переяславський, Лубенський, Миргородський, Полтавський. Полками керували полковники. Столицею Гетьманщини було місто Батурин. Гетьманщина не була політично самостійною. Вона мала автономію у внутрішніх справах. Очолював Гетьманщину гетьман, який в др. пол. 17 ст. обирався на вузькій Старшинській раді, потім це рішення схвалювалося на Генеральній військовій раді, а потім затверджувалось царем. Адміністративно – політичний устрій Гетьманщини

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Адміністративно – політичний устрій Слобідської України Територія Слобідської України поділялася на 5 полків: Харківський, Сумський, Охтирський, Острогозький, Ізюмський. На чолі полків стояли полковники, які підпорядковувалися бєлгородському воєводі. Посади гетьмана не існувало, не було й генеральної старшини. Кожний полк одержував царську жалувану грамоту. Полковників обирали полки, потім це рішення погоджував воєвода, а потім затверджував цар.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Домашнє завдання: Опрацювати параграф 26 за підручником та виконайте завдання 1-4 в кінці параграфа. Вивчити визначення нових понять. Боляк І. підготувати повідомлення про Івана Сірка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України