X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перші університети в україні. Відкриття харківського університету

Завантажити презентацію

Перші університети в україні. Відкриття харківського університету

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1. Роль Харківського університету в розвитку Української культури 2. Микола Костомаров – історичний діяч 3. Заснування Київського університету

Слайд 2

Просвітник, вчений, винахідник . У 1805 р. заснував Харківський університет (чотири факультети: історико-філологічний, фізико-математичний, юридичний та медичний)

Слайд 3

Український письменник, вчений, перекладач поет. З 1821 р. викладав у Харківському університеті історію, географію і статистику. Ректор харківського університету.

Слайд 4

Осередок української культури, згуртував діячів української літератури, історії та народознавства При університеті було засеовано друкарню й книгарню 1816 – 1819 рр. виходив друком перший в Україні літературно-мистецький та науковий журнал “Український вісник”

Слайд 5

Байка «Пан та собака» — найгостріший твір української літератури 19 століття. Ідейний зміст співзвучний тогочасним прагненням проти кріпацтва, проти ставлення до кріпака як до робочої худоби. В основі байки — соціальний конфлікт між Паном і кріпаком (в алегоричному образі собаки Рябка).

Слайд 6

Письменник (поет, прозаїк, драматург), публіцист, історик, фольклорист, професор Київського та Петербурзького університетів.

Слайд 7

«Щира любов історика до своєї Батьківщини може виявлятися тільки в строгій повазі до правди», — повторював Микола Іванович. Цим принципом він керувався все життя.

Слайд 8

Український вчений-енциклопедист, фольклорист, історик, філолог, етнограф. Перший ректор Київського університету

Слайд 9

Слайд 10

Історик, археолог, етнограф. Підготував до друку 9 томів документів з історії України. Викладав протягом 30 років у Київському університеті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України