X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Окупаційний режим в Україні"

Завантажити презентацію

"Окупаційний режим в Україні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала : уч. 11 класу Чорнобаєва О. “ Окупаційний режим в Україні ”

Слайд 2

Протягом одного року вся територія України була окупована нацистами. Намагаючись налагодити управління й експлуатацію окупованої України, німці розподілили її на кілька зон.

Слайд 3

Слайд 4

На окупованій території німецькі загарбники розпочали втілення плану “ Ост “, генеральною ідеєю якого була депортація слов`янського населення до Сибіру.

Слайд 5

Слайд 6

Нацистська верхівка, не чекаючи завершення війни, взялася активно проводити онімечення українських земель. По всій окупованій території німецька влада проводила перепис місцевих жителів німецького походження, так званих “ фольксдойчів ”, яких всіляко підтримувала.

Слайд 7

Німецька влада здійснювала в Україні політику нещадної економічної експлуатації. Вона взяла на облік усі промислові підприємства і намагалася відновити їх для потреб рейху.

Слайд 8

Важливим економічним ресурсом для окупантів стало багатомільйонне населення України. Вже 5 серпня 1941 р. було видано наказ про запровадження трудової повинності в окупованих східних областях. Спочатку залучалися люди віком від 18 до 45 років, а згодом вже від 14 до 65 років.

Слайд 9

Слайд 10

Німецька влада обклала місцеве населення надмірно важкими податками. Окрім офіційних податків, гітлерівці часто відбирали у людей останні продукти харчування, одяг та взуття. Нещадно грабували музеї, картинні галереї, бібліотеки.

Слайд 11

На захопленій території впроваджувався так званий “ новий порядок ”. Нацисти повернули окремі підприємства колишнім власникам, дозволили приватним особам відкривати магазини, ресторани, майстерні. Водночас німецька влада роздавала людям продукти харчування.

Слайд 12

Слайд 13

В умовах “ нового порядку ” німецька влада ділила людей на “ необхідне населення ” (німці з рейху, фольксдойчі й ті, хто працював на них) і “ зайвих їдців ” (євреї, місцеві жителі великих українських міст).

Слайд 14

У містах та інших населених пунктах вводилася комендантська година, тобто заборона з`являтися місцевим мешканцям на вулицях з 18- ї години вечора до 5-ї ранку, порушників розстрілювали.

Слайд 15

Слайд 16

Значна частина бійців потрапила в полон і опинилася у створених німцями концентраційних таборах. У радянських військовополонених нацисти вбачали потенційну загрозу для окупаційного режиму і створювали в таборах нестерпні умови , аби прискорити масову загибель в`язнів .

Слайд 17

Слайд 18

Особливу увагу окупанти приділяли знищенню єврейського населення. Ця політика дістала назву – голокост. Прийшовши до влади, гітлерівці проголосили, що кожен єврей – ворог Німеччини.

Слайд 19

Тільки 29 і 30 вересня 1941 року нацисти вбили у Бабиному Яру 33 731 єврея. Плануючи акції масового знищення євреїв, гітлерівці створювали спеціальні місця їхньої концентрації – гетто. В Україні таких налічувалося кілька десятків.

Слайд 20

Яка була головна ідея плану “Ост” ? Кого називали фольксдойчами? Як люди жили в умовах “нового порядку”? Що таке голокост?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України