X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гімн та його значення у житті держави та її історії"

Завантажити презентацію

"Гімн та його значення у житті держави та її історії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Гімн-урочистий музичний твір на слова символічно-програмного змісту, вживається здебільшого як символ держави (поряд з іншими атрибутами: прапором, гербом тощо). Що це і з чим його їдять?

Слайд 3

Гімн України Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року: український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна»

Слайд 4

На текст вірша значно вплинув «Марш Домбровського» — польський гімн «Jeszcze Polska nie zginęła». На той час він був дуже популярним серед народів що боролися за незалежність.

Слайд 5

Автор слів Українського гімну Народився 27 січня 1839 р. на хуторі Чубинський Полтавської губернії у небагатій дворянській сім'ї.

Слайд 6

Ще змалку Павло починає захоплюватись географією, мріє про далекі подорожі. Після закінчення другої Київської гімназії вступає на юридичний факультет Петербурзького університету. Там знайомиться з Георгієм Семеновим Тянь-Шанським, який у свою чергу знайомить Чубинського з видатними географами Миколою Пржевальським та Миколою Миклухо–Маклаєм.

Слайд 7

У студентські роки брав участь у діяльності петербурзької української громади. Був автором журналу «Основа», де познайомився з Тарасом Шевченком, Миколою Костомаровим. 20 жовтня 1862 року шеф жандармів князь Долгоруков дає розпорядження вислати Чубинського «за вредное влияние на умы простолюдинов» (за українську діяльність) на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції.

Слайд 8

У 1876 р. Чубинського було вислано з Києва із забороною проживати в малоросійських і столичних губерніях. За допомогою президії Російського географічного товaриства він дістає дозвіл проживати в Петербурзі. У 1879 р. Чубинський тяжко захворів, його розбив параліч, і він до кінця життя був прикутий до ліжка. Помер 26 січня 1884 р. Похований у Борисполі на Книшовому кладовищі.

Слайд 9

Композитор музики гімну Верби цький Миха йло Миха йлович - — український композитор, хоровий диригент, священик, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна».

Слайд 10

Народився на Надсянні у родині греко-католицького священика. Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько і ним та його молодшим братом Володиславом заопікувався їх далекий родич перемишльський владика Іван Снігурський, один з найяскравіших діячів Української греко-католицької церкви.

Слайд 11

Дата створення пісні «Ще не вмерла Україна» залишається покищо дискусійною. Тривалий час вважалося, що вона була створена 1862—1863 року, але без відповідних наукових аргументів. Текст П. Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому числі часопису «Мета», який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. І тому, ймовірно, це власне і наштовхнуло о. Михайла, або ж йому було замовлено перемишльською «Громадою» написати патріотичну пісню. Хоча, можливо, що Вербицький скористався наддніпрянською публікацією тексту. Відразу після створення пісня «Ще не вмерла Україна» набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.

Слайд 12

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Серед його учнів були отці-композитори Віктор Матюк і Порфирій Бажанський. 12 квітня 2005 р. за участю Президента України В.Ющенка.посвячено пантеон над могилою о.Вербицького в с.Млини (Польща), спорудження якого ініційовано заступником Голови Львівської обласної адміністрації С.Лукашиком.

Слайд 13

Гімн США «The Star-Spangled Banner» — національний гімн США. Його текст був написаний в 1814 році Френсисом Скоттом Кі

Слайд 14

Автор, 35-річний адвокат і за сумісництвом поет-аматор, написав цей текст після того, як став свідком обстрілу Форту Мак-Генрі в Балтіморі британськими кораблями в період війни 1812 року.

Слайд 15

Текст був поставлений на популярну британську застільну мелодію To Anacreon in Heaven і став популярний серед американських патріотів. Пісня стала офіційно використовуватися в Військово-морських силах США (1889), потім в Білому Домі (1916), а 3 березня 1931 р. резолюцією Конгресу була оголошена національним гімном. Пісня має 4 куплети, але сьогодні тільки перший з них є широко відомим. На сьогодні існує досить багато реміксів на пісню «The Star-Spangled Banner». Найбільш відомими з них є записи Вітні Х'юстон, Jimi Hendrix, U2, Bruce Springsteen та інших.

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України