X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Європейська еволюція в Україні"

Завантажити презентацію

"Європейська еволюція в Україні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЄВРОПЕЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНІ

Слайд 2

Є вромайда н (також Є врореволю ція, Револю ція 2013 ро ку, Революція гідності) — національно-патріотичні, протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Слайд 3

ОСНОВНІ ПОДІЇ

Слайд 4

21 листопада — Під вечір 21 листопада, незадовго після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготування підписання Угоди асоціації України з ЄС, люди стали самоорганізовуватися через соціальні мережі. Перша акція розпочалася у Києві на Майдані Незалежності близько 22:00. Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 осіб. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Стали з'являтися міліція та посилені загони Беркуту. Частина активістів пішла під Адміністрацію Президента України, після чого повернулась на Майдан Незалежності. Люди вирішили лишатися на ніч. Цього дня суд прийняв рішення заборонити встановлення наметів, кіосків, навісів під час проведення акцій на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейській площі до 7 січня 2014 року.

Слайд 5

24 листопада — Цього дня в Києві відбулася велика хода та мітинг на Майдані Незалежності, які зібрали більше ніж 100 тисяч громадян України.(противники євроінтеграції нарахували від 30 до 60 тис. учасників) За визначенням BBC, протести стали найбільшими з часу Помаранчевої революції 2004 року.

Слайд 6

30 листопада — У ніч проти 30 листопада українська влада силами «Беркуту» влаштувала силовий розгін Євромайдану в Києві. За іншими даними, розганяв Євромайдан кримський, луганський та донецький Беркут, скерований за посередництвом російською владою. Внаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників. Частина людей, що втікла від Беркуту, заховалась у Михайлівському золотоверхому монастирі на Михайлівській площі. Вдень там зібрався стихійний мітинг, на якому голова одеської обласної організації партії«Демократичний альянс» Олексій Чорний закликав мобілізуватись на протест, активна фаза якого відбудеться 1 грудня в 12:00.

Слайд 7

1 грудня — в річницю Референдуму про суверенітет 1991 року на майдани і вулиці Києва вийшли, за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 млн. протестувальників. Цього ж дня організовані владою групи провокаторів чисельністю до 500 осіб імітували штурм Адміністрації Президента. Провокатори спілкувалися між собою російською з добре вираженим московським акцентом та вигукували «кричалки», які не прийняті в Україні, але поширені в середовищі російських «ультрас». З цього приводу Олесь Доній зазначив, що «швидше за все, український протестний рух має справу вже не лише із засланою агентурою СБУ і МВС, а цілком можливо, що і з російською ФСБ».

Слайд 8

В ніч проти 11 грудня, незважаючи на завірення Президента України, які він виголосив перед спеціальним представником ЄС Кетрін Ештон, спецназ та внутрішні війська розпочали масову акцію на витіснення мітингувальників з занятих ними позицій. Груба сила та спецзасоби, в основному, не застосовувались. На заклик про допомогу до Майдану з міста почали підтягуватись добровільці. В результаті, для уникнення блокування з боку Майдану та міста, спецназ та внутрішні війська змушені були відступити.

Слайд 9

19-26 січня протистояння на вулиці Грушевського. Загинуло 6 осіб, більше 1000 поранено.

Слайд 10

18 лютого  — поновлення силового протистояння між силовиками та євромітингувальниками у центрі Києва . Події розгорталися у центральній частині міста. У результаті сутичок мітингувальників із силовиками на вулицях Інститутській та Грушевського, а також на Майдані Незалежності у Києві загинуло понад 90 людей, поранено півтори тисячі і 100 вважаються зниклими безвісти.

Слайд 11

20 лютого — «Кривавий четвер»: Масові вбивства протестувальників бійцями кримського спецпідрозділу «Омега».

Слайд 12

21-22 лютого — Повалення режиму Януковича Відновлення Конституції України 2004 року. Усунення Віктора Януковича з посади Президента України

Слайд 13

Результатами Євромайдану стали: Масові повалення пам'ятників В. І. Леніну по території всієї Україні, початком якого було повалення пам'ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 року . Створення Самооборони і формування Правого сектору. Звільнення Прем'єр Міністра України Азарова М. Я. Введення санкцій США проти окремих посадовців України. Усунення Януковича від виконання повноважень президента.

Слайд 14

Цікаві факти

Слайд 15

Початок протестів на «Євромайданах» збігся з 9-тою річницею Помаранчевої революції. Крім того, 23 листопада 2013 року в Україні відзначали День пам'яті жертв голодоморів.

Слайд 16

Слово «Євромайдан» стало словом 2013 року за версією словника сучасної української мови та сленгу «Мислово», а також найпопулярнішим неологізмом у Росії

Слайд 17

Член Європейського парламенту, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт назвав Євромайдан найбільшою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС.

Слайд 18

Кадри з Євромайдану

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України