X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Еміграція українського населення кінець IX - початок ХХ ст

Завантажити презентацію

Еміграція українського населення кінець IX - початок ХХ ст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

збереглися феодально-кріпосницькі пережитки, здольщина, відробітки на користь поміщика за користування пасовищем, водопоєм, лісом; у Галичині панівне становище посідали польські поміщики; поглибилося розшарування селянства; бідняки розорювалися, а куркулі скуповували за безцінь їх землю.

Слайд 3

безрезультатні пошуки того, як прогодувати родину; поступове розорення; перспектива голодної смерті.

Слайд 4

Початком української еміграції до Канади офіційно вважають 1891 р., коли на кораблі "СС Орегон" 7 вересня до порту Квебек приїхали перші два поселенці — Іван Пилипів і Василь Єлиняк з села Небилова, Калуського повіту в Галичині.

Слайд 5

У 70-90-х рр. XIX ст. увесь потік емігрантів з України спрямовувався до США, Канади і Бразилії. Уряди цих країн заохочували масове переселення з-за кордону. Всі, хто бажав працювати, навіть не маючи професії, влаштовувались чорноробами на заводах, фабриках, шахтах. Так,перша емігрантська група українських переселенців, прибувши із Закарпаття до США, влилася в лави шахтарів штату Пенсільванія. Найбільше ж українські переселенці прагнули отримати длясільськогосподарського обробкуземельну ділянку.

Слайд 6

Значну роль у стимулюванні еміграції із Західної України до Канади наприкінці ХІХ століття відіграв товариш і однодумець Івана Франка, професор Львівської вчительської семінарії Йосип Олеськів. Він вивчав ситуацію в різних країнах, що запрошували до себе переселенців, а потім підказував землякам, де вони можуть позбутися злиднів, що переслідують їх у себе вдома.

Слайд 7

Загалом на земній кулі налічується понад 46,2 млн. українців. За межами України їх проживає понад 8 млн.. Найбільше українців живе у Росії – 4,5 млн.чол., Польщі – 300 тис., Чехо-Словаччині – 47 тис., США – близько 1 млн. чол., , Канаді – 1 млн. чол., Аргентині – 100 тис., Парагваї – 100 тис. чол.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України