X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Церква та релігія у незалежній Україні"

Завантажити презентацію

"Церква та релігія у незалежній Україні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Церква та релігія у незалежній Україні

Слайд 2

Розбудова незалежної Української держави виявила тяжку історичну спадщину, що дісталася Україні в царині церковного життя та державно-церковних стосунків. Уся наша історія переповнена спробами використання церкви як фактора геополітичних змін, етатистськими виявами держави щодо церкви, намаганням відродити церкву, яка б стверджувала національну самобутність народу та його природне право на свободу, а також спробами її нищення, нівелювання та уніфікування.

Слайд 3

Сьогодні різні політизовані організації або їх члени, порушуючи Конституцію, внутрішні закони релігійних общин і церкви, втручаються в суто релігійну сферу, проголошуючи об'єктами своїх інтересів специфіку богослужіння церковних общин, їхню конфесійну належність, що викликає численні протести віруючих.

Слайд 4

На сьогодні Україна – багатоконфесійна держава, де офіційно (на 01.01.99 р.) діє більше 21 тис. релігійних громад, 82 конфесії, напрямів і тлумачень.

Слайд 5

Ставлення українців до віри

Слайд 6

Ставлення українців до віри (по областях)

Слайд 7

Ставлення українців до віри (за місцем проживання)

Слайд 8

Ставлення українців до віри (за статтю)

Слайд 9

Ставлення українців до віри (за віком)

Слайд 10

Релігії в Україні конфесія відсоток УПЦ-КП 39.8%   УПЦ-МП 29.4%   УГКЦ 14.1% УАПЦ 2.8%   РКЦ 1.7% Протестантизм 2.4% Мусульманство 0.6% Юдаїзм 0.2%   Інші 2.1%  

Слайд 11

Громади української православної церкви

Слайд 12

Римо-католицька церква в Україні

Слайд 13

Громади української греко-католицької церкви

Слайд 14

Частка протестантів в областях України

Слайд 15

Частка громад Свідків Ієгови

Слайд 16

Проблема у релігійній сфері в сучасній Україні Глибокий розкол у православ’ї Політизація в релігійній сфері, виникнення партій: Українська християнсько-демократична партія (1990р), Українська християнська партія жінок (1991р). Конфлікт між православними та греко-католиками,та всередині православної конфесії, причини: поділ сфер впливу, боротьба за лідерство, майно, культові приміщення. Велика кількість релігійних течій :баптисти, католицизм, протестанти.

Слайд 17

Висновок В умовах сьогодення церква прагне зайняти миротворчу позицію. Ставлення українців до церкви зокрема православної московського патріархату дещо змінюється. Я вважаю, що не повинно бути втручання церкви в справи держави.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України