"Церква та релігія у незалежній Україні"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Розбудова незалежної Української держави виявила тяжку історичну спадщину, що дісталася Україні в царині церковного життя та державно-церковних стосунків. Уся наша історія переповнена спробами використання церкви як фактора геополітичних змін, етатистськими виявами держави щодо церкви, намаганням відродити церкву, яка б стверджувала національну самобутність народу та його природне право на свободу, а також спробами її нищення, нівелювання та уніфікування.
Сьогодні різні політизовані організації або їх члени, порушуючи Конституцію, внутрішні закони релігійних общин і церкви, втручаються в суто релігійну сферу, проголошуючи об'єктами своїх інтересів специфіку богослужіння церковних общин, їхню конфесійну належність, що викликає численні протести віруючих.
На сьогодні Україна – багатоконфесійна держава, де офіційно (на 01.01.99 р.) діє більше 21 тис. релігійних громад, 82 конфесії, напрямів і тлумачень.
Релігії в Україні конфесія відсоток УПЦ-КП 39.8% УПЦ-МП 29.4% УГКЦ 14.1% УАПЦ 2.8% РКЦ 1.7% Протестантизм 2.4% Мусульманство 0.6% Юдаїзм 0.2% Інші 2.1%
Проблема у релігійній сфері в сучасній Україні Глибокий розкол у православ’ї Політизація в релігійній сфері, виникнення партій: Українська християнсько-демократична партія (1990р), Українська християнська партія жінок (1991р). Конфлікт між православними та греко-католиками,та всередині православної конфесії, причини: поділ сфер впливу, боротьба за лідерство, майно, культові приміщення. Велика кількість релігійних течій :баптисти, католицизм, протестанти.
Висновок В умовах сьогодення церква прагне зайняти миротворчу позицію. Ставлення українців до церкви зокрема православної московського патріархату дещо змінюється. Я вважаю, що не повинно бути втручання церкви в справи держави.
Схожі презентації
Категорії