X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Августин Волошин

Завантажити презентацію

Августин Волошин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичний портрет : «Сталіна Йосипа Віссаріоновича» Підготували : Студентки групи № 12/17 Марута Софія , Чекурина Діана

Слайд 2

Сталін (справжнє прізвище — Джугашвілі) Йосип Віссаріонович, (народився 21.12.1879, м. Горі).

Слайд 3

Батьки Тато — Віссаріон, походив з селян. За професією-швець .  Мати-Катерина Георгіївна походила з родини кріпосного селянина (садівника). Працювала поденщицей.

Слайд 4

Освіта . У вересні 1894 року Йосип склав приймальні іспити і був зарахований до православної Тифліської духовної семінарії. 29 травня 1899 року, на п'ятому році навчання, був виключений з семінарії «за неявку на іспити з невідомої причини» З кінця грудня 1899 року Джугашвілі як обчислювача-спостерігача був прийнятий в Тифлиську фізичну обсерваторію.

Слайд 5

Сім’я. Катерина (Като) Семенівна Сванідзе. Народилася 2 квітня 1885 року. Перша дружина Йосипа Джугашвілі (Сталіна), мати його старшого сина Якова.Померла від туберкульозу (за іншими джерелами — причиною смерті був черевний тиф), залишивши шестимісячного сина. Похована в Тбілісі на Кукійському кладовищі.

Слайд 6

Аллілуєва Надія Сергіївна-друга дружина Сталіна. Народилася в Баку, мати Василя і Світлани. У ніч на 9 листопада 1932 пістолетний постріл трагічно обірвав життя н. С. Алілуєвої.

Слайд 7

Шлях до влади : У листопаді 1901 року він введений до складу Тифліського комітету РСДРП. Після розколу в 1903 році російських соціал-демократів на більшовиків і меншовиків, Сталін приєднався до більшовиків. У грудні 1905 року делегат від Кавказького союзу РСДРП на I конференції РСДРП в Таммерфорсе, де вперше особисто зустрів в. І. Леніна. У 1912-1913 роках, працюючи в Петербурзі, був одним з головних співробітників у першій масовій більшовицькій газеті «Правда». З 1922 року, зважаючи на хворобу, Ленін фактично відійшов від політичної діяльності . У 1922 році став правителем СРСР.

Слайд 8

Сталін, Ленін і Калінін. (1919 рік)

Слайд 9

На чолі країни : Колективізація в СРСР. Голод в СРСР (1932-1933). Розкуркулення.   Індустріалізація СРСР. Сталінська архітектура. Сталінські репресії.  Великий терор.

Слайд 10

Роль у Другій світовій війні.   Пакт Молотова-Ріббентропа і Договір про дружбу і кордоні між СРСР і Німеччиною. Радянсько-фінська війна (1939-1940) Приєднання Прибалтики до СРСР. Конференції НКВС СРСР і гестапо.  Катинський розстріл. Депортація народів в СРСР.

Слайд 11

 Смерть Сталіна Помер Сталін у своїй офіційній резиденції — Ближній дачі, де він постійно проживав у післявоєнний період. 1 березня 1953 один з охоронців виявив його лежачим на підлозі малої їдальні. Вранці 2 березня на ближню дачу прибули лікарі і діагностували параліч правого боку тіла. 5 березня о 21 годині 50 хвилин Сталін помер. Згідно з медичним висновком, смерть настала в результаті крововиливу в мозок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України