Августин Волошин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Історичний портрет : «Сталіна Йосипа Віссаріоновича» Підготували : Студентки групи № 12/17 Марута Софія , Чекурина Діана
Сталін (справжнє прізвище — Джугашвілі) Йосип Віссаріонович, (народився 21.12.1879, м. Горі).
Батьки Тато — Віссаріон, походив з селян. За професією-швець . Мати-Катерина Георгіївна походила з родини кріпосного селянина (садівника). Працювала поденщицей.
Освіта . У вересні 1894 року Йосип склав приймальні іспити і був зарахований до православної Тифліської духовної семінарії. 29 травня 1899 року, на п'ятому році навчання, був виключений з семінарії «за неявку на іспити з невідомої причини» З кінця грудня 1899 року Джугашвілі як обчислювача-спостерігача був прийнятий в Тифлиську фізичну обсерваторію.
Сім’я. Катерина (Като) Семенівна Сванідзе. Народилася 2 квітня 1885 року. Перша дружина Йосипа Джугашвілі (Сталіна), мати його старшого сина Якова.Померла від туберкульозу (за іншими джерелами — причиною смерті був черевний тиф), залишивши шестимісячного сина. Похована в Тбілісі на Кукійському кладовищі.
Аллілуєва Надія Сергіївна-друга дружина Сталіна. Народилася в Баку, мати Василя і Світлани. У ніч на 9 листопада 1932 пістолетний постріл трагічно обірвав життя н. С. Алілуєвої.
Шлях до влади : У листопаді 1901 року він введений до складу Тифліського комітету РСДРП. Після розколу в 1903 році російських соціал-демократів на більшовиків і меншовиків, Сталін приєднався до більшовиків. У грудні 1905 року делегат від Кавказького союзу РСДРП на I конференції РСДРП в Таммерфорсе, де вперше особисто зустрів в. І. Леніна. У 1912-1913 роках, працюючи в Петербурзі, був одним з головних співробітників у першій масовій більшовицькій газеті «Правда». З 1922 року, зважаючи на хворобу, Ленін фактично відійшов від політичної діяльності . У 1922 році став правителем СРСР.
На чолі країни : Колективізація в СРСР. Голод в СРСР (1932-1933). Розкуркулення. Індустріалізація СРСР. Сталінська архітектура. Сталінські репресії. Великий терор.
Роль у Другій світовій війні. Пакт Молотова-Ріббентропа і Договір про дружбу і кордоні між СРСР і Німеччиною. Радянсько-фінська війна (1939-1940) Приєднання Прибалтики до СРСР. Конференції НКВС СРСР і гестапо. Катинський розстріл. Депортація народів в СРСР.
Смерть Сталіна Помер Сталін у своїй офіційній резиденції — Ближній дачі, де він постійно проживав у післявоєнний період. 1 березня 1953 один з охоронців виявив його лежачим на підлозі малої їдальні. Вранці 2 березня на ближню дачу прибули лікарі і діагностували параліч правого боку тіла. 5 березня о 21 годині 50 хвилин Сталін помер. Згідно з медичним висновком, смерть настала в результаті крововиливу в мозок.
Схожі презентації
Категорії