"Акт проголоження незалежності"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У квітні між ОУН-Б та представниками Німеччини було укладено обмежену угоду про Співпрацю. ОУН-М на чолі з А. Мельником напередодні війни створила товариство українських вояків, плануючи зайнятися організацією української армії. Одночасно обидві ОУН почали таємну підготовку похідних груп, які у разі війни повинні були проникнути в Україну за німецькими військами і створювати свої політичні осередки
Наступного дня з’явився другий важливий документ — Пастирський лист Митрополита Андрія Шептицького, яким Українська греко-католицька Церква визнала Акт за початок відновлення Української держави. 10 липня з’явився подібний документ Української Православної Церкви, підписаний єпископом Луцьким. Президентом Української Національної ради став Кость Левицький.
"Нахтіґаль" у передмісті Львова. Привал. Ранок 30 червня 1941 року. Фото з архіву Центру досліджень визвольного руху 2 липня інформація про події дійшла до Берліна. 5 липня С. Бандера був заарештований І депортований з Кракова у Берлін. Цього ж дня розпорядженням німецької адміністрації уряд Я. Стецька було розпущено. 15 вересня 1941 р. німецькі репресивні органи провели масові арешти членів ОУН С. Бандери.
М. Величковський 20 вересня 1941р. члени ОУН разом з представниками національної інтелігенції утворили управу міста, згодом виступили з пропозицією утворити Українську національну раду, яка планувалась як представницький орган всієї України. 5 жовтня відбулися Установчі збори, які утворили Українську національну раду і обрали президію на чолі з М. Величковським. Установчі збори прийняли декларацію і звернення до народу. Невдовзі були утворені Київська, Чернігівська, Полтавська обласні ради Української національної ради.
Схожі презентації
Категорії