X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відкрита операційна система Linux

Завантажити презентацію

Відкрита операційна система Linux

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відкрита операційна система Linux

Слайд 2

Як все починалось У 1991 році Лінус Торвальдс, фінський студент, надзвичайно захопився ідеєю написати сумісне з UNIX ядро операційної системи для свого персонального комп'ютера з процесором стала дуже широко поширеною архітектури Intel 80386. Прототипом для майбутнього ядра стала операційна система MINIX.

Слайд 3

MINIX був створений Ендрю Таненбаум в якості навчальної операційної системи, яка демонструє архітектуру і можливості UNIX, але непридатною для повноцінної роботи з точки зору програміста.

Слайд 4

Найважливішу роль у розвитку Linux зіграли глобальні комп'ютерні мережі Usenet і Internet. Ядро і основні компоненти системи, а також більшість користувацьких додатків для Linux - вільно поширювані програми.

Слайд 5

Володіє високою надійністю і має відмінну систему захисту Першу "офіційну" версію Linux 0.02 Лінус оголосили 5 жовтня 1991 року. У цей час Linux вже міг виконувати оболонку bash (Bourne Again Shell) і компілятор gcc (GNU C Compiler), але крім цього працювало небагато. Ніякі питання підтримки роботи з користувачем, документування, тиражування і т. п. навіть не обговорювалися.

Слайд 6

GNU и Linux… Ключовим рішенням Лінуса стала публікація початкових текстів ще мало відомої першої версії ядра під вільною ліцензією GNU GPL. Завдяки цьому і одержувала все більшого поширення мережі Internet дуже багато хто отримав можливість самостійно компілювати і тестувати це ядро, брати участь в обговоренні та виправленні помилок, а також надсилати виправлення та доповнення до вихідних текстів Лінуса. Тепер над ядром працював вже не одна людина, розробка пішла швидше і ефективніше.

Слайд 7

Дистрибутиви операційної системи Linux Sisyphus - щодня оновлюваний репозиторій пакетів, дозволяє користувачам легко оновлювати свої системи і бути в курсі всіх новин світу вільних програм.

Слайд 8

Шкільний дистрибутив операційної системи Linux До складу ALT Linux Junior входять: Повнофункціональний офісний пакет OpenOffice; програми для перегляду Web-сторінок і спілкування в мережі Інтернет; редактори векторної і растрової графіки; звукові редактори для прослуховування і редагування аудіофайлів.

Слайд 9

графічний інтерфейс …можна налаштовувати. Один з варіантів - це використання оболонки KDE (англ. K Desktop Environment), яка дозволяє створити інтерфейс, схожий на Windows.

Слайд 10

Вхід в систему В ОС Linux у кожного користувача обов'язково є свій домашній каталог, призначений для зберігання всіх власних даних користувача. Саме з цього каталогу користувач починає роботу після реєстрації в системі.

Слайд 11

Домашні каталоги користувачів зазвичай зібрані в каталозі / home, їх назва найчастіше збігається з обліковим ім'ям користувача в системі.

Слайд 12

Користувач є повним господарем всередині свого каталогу, однак інша частина файлової системи доступна йому тільки для читання, але не для запису. Така система розмежування доступу до файлів дозволяє не боятися вірусів.

Слайд 13

Ключеві риси LINUX Розрахована на багато користувачів операційна система, захищеного 32-х розрядного режиму, в її складі немає 16-ти розрядного коду, крім підпрограми завантаження. Передова 32 [64 для Alpha] бітна підсистема віртуальної пам'яті. Відсутній обмеження 640К. LINUX може виділити до 3Гб на процес, якщо у вас є досить віртуальної пам'яті. Система безпеки файлів і процесів користувача. Мережева система графічного інтерфейсу "X Windows", що відповідає промисловому стандарту. Запуск додатків через мережу. Можливість роботи додатків з багатьох машин на вашій робочій станції одночасно. Загальні бібліотеки ("Shared libraries") для підвищення ефективності використання пам'яті і дискового простору.

Слайд 14

Висновок З точки зору користувача, Linux ідеально вписується в концепцію "клієнт / сервер", що реалізується на базі протоколів TCP / IP. При цьому Linux дозволяє перетворити здавалося б застаріле обладнання на потужний файл-сервер, факс-сервер, який працює як шлюз для відправки факсів через внутрішню систему електронної пошти або postscript-орієнтований принт-сервер, який обслуговує звичайні матричні або лазерні принтери. При цьому, Linux часто працює стійкіше, ніж його комерційні побратими. Система компактна і спритна, а крім того, може бути перекомпонована для вирішення цілком конкретних завдань.

Слайд 15

Висновок Система відмінно документована і набуває все більшого поширення в усьому світі. Підводячи підсумки, відзначимо, що Linux виявляється зненацька потужною системою, яка розроблена неорганізованої групою програмістів-аматорів. Ідеї покладені в його основу перевірені часом. Кількість і якість вільно розповсюджуваних додатків просто заворожує. Можливості цієї системи відкривають все нові і нові користувачі. І з еволюційним розвитком усіх трьох систем спостерігається стійке зростання кількості користувачів Linux.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика