X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
породження мовлення

Завантажити презентацію

породження мовлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Породження мовлення як процес. Моделі, етапи і рівні породження мовлення. Породження мовлення як процес. Моделі, етапи і рівні породження мовлення. Підготувала:Гаврилюк Марія студентка 11 УМ групи

Слайд 2

Вступ Нормальне використання мови людиною – це передусім уміння говорити та писати, тобто створювати, породжувати нові тексти.

Слайд 3

Породження мовлення – це один із головних (поряд зі сприйняттям та розумінням) процес мовленнєвої діяльності, який полягає у плануванні та реалізації мовлення в звуковій або графічній знаковій формі.

Слайд 4

Слайд 5

Породження мовлення як процес. Моделі, етапи і рівні породження мовлення. Моделі ПМ 1.РІВНЕВІ 2. ЦИКЛІЧНІ 3. СТОХАСТИЧНІ 4. Інтегративна модель породження мовлення. 4. Модель безпосередніх складових (БС).

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

ЦИКЛІЧНІ МОДЕЛІ

Слайд 9

Модель М. Бергельсон і А. Кібрика

Слайд 10

СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ Адресант використовує при породженні мови виключно ймовірнісні характеристики мовних елементів: сам факт та вірогідність появи чергового елементу зумовлені попередніми елементами. Проте експерименти доводять, що вибір граматичної форми набагато менше залежить від впливу контексту, ніж від вибору окремого слова.

Слайд 11

ПРЕДСТАВНИКИ ІНТЕГРАТИВНОЇ МОДЕЛІ Н.Хомський О. Кубрякова

Слайд 12

Модель безспосередніх складових Її основна ідея полягає в застосуванні правил деривації, наприклад: «замість Х підставити У». Так, породження речення: «Талановитий художник малює цікаву картину» буде здійснюватися за правилами моделі НС наступним порядком: пропозиція группа підмета + група присудка; группа підмета з означенням + означуване слово, до тих пір, коли ми дійдемо до кінцевого («термінального») ланцюжка слів. Ч. Осгуд

Слайд 13

Отже, ПМ — це залежний від структури мови поетапний лінгвокогнітивний процес переходу від особистісних смислів адресанта до узуалізованих мовних значень, зрозумілих адресату.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика