Музика нашого народу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: -узагальнення матеріалу теми першого семестру. Перевірка знань учнів за темою; - розвивати вокально-хорові та виконавські навички, вміння аналізувати, інтерпретувати музику; - виховувати інтерес, повагу, любов до украінської пісні, до традицій нашого народу Епіграф уроку: “З народного напившись джерела Як із Дніпра бере веселка воду. О, рідне пісне, знову ти прийшла До матері й до батька, до народу О, пісня, від народу кров і плоть Ти узяла, щоб лиш йому служити. Тебе ніхто не може побороть Бо вільний дух твій правдою повитий” М. Рильський
Муз. Я. Степовий Вірші Т. Шевченко Досить часто авторські пісні за своїм характером і змістом близькі до народних. Мелодія цієї пісні відзначається простотою і щедрістю, бо написана вона в народному дусі.
Народні пісні, в яких розкривается працелюбність і душевна щедрість українського народу. В них звеличують женців, провіщають добрий урожай, змальовують нелегку працю хліборобів. Оспівують бадьорість і оптимізм, а також радість від жнив.
Пісні, в яких передається народний гумор, дотепні жарти. Вони створюють веселий настрій, підбадьорюють людину. Жартують дід з бабою, чоловік із жінкою, хлопці з дівчатами, кепкують з жадібних, ледачих, скупих. Жарт робить життя цікавішим.
Колискова пісня, колискова – то найперша материна мова пахне вона м’ятою і цвітом, чабрецевим і суничним літом М. Сингаївський У них серце і душа народу, ніжність і ласка матері. Свою любов, ніжність, бажання бачити рідне дитя щасливим, розумним, здоровим мама вкладає у щирі слова, лагідний наспів.
Подвиги цих героїв закарбувались в народній пам’яті. Отже це пісні про козаків, конкретних історичних осіб. В них – боротьба українського народу за свободу і незалежність. Думи виконувались кобзарями, бандуристами, лірниками.
Колядки та щедрівки Обрядові пісні зимового циклу Колядки – найчастіше зустрічають релігійні сюжети уславлення Христа і Божої Матері Діви Марії. Втілення ідеї добра, благочестя та материнства – як основи всього живого на Землі. Щедрівки – накликають щедрість природи. Костюмовані персонажі: Маланка, Василько, Дід Поводир з козою, Ведмідь.
“Вона піснями виспівала душу, вона пісні ці залишила нам…” “Ця дівчина не просто так, Маруся. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа. Коли в похід виходила батава,- її піснями плакала Полтава. Що нам було потрібно на війні? Шаблі, знамена і її пісні.” Ліна Костенко
М.В. Лисенко. Увертюра до опери “Тарас Бульба” Вольова, героїчна, патріотична, мужня. У фіналі звучить пісня “Засвіт встали козаченьки” – як символ боротьби та перемоги українського народу.
Невеликі групи музикантів-виконавців. Склад: скрипка, цимбали, бубон. У наш час маємо і більші за складом народні музики: баян, бандура, сопілка, контрабас.
Підсумок: Музична вікторина. Виконання українських народних пісень СІНКВЕЙН на задану тему Малюнки учнів до українських народних пісень Вправи, “Мозковий штурм”, мікрофон, гра брейн-рінг “Що я знаю про народну пісню?”, інсценізація пісні, малюнки-ребуси. Пісенна творчість Українського народу, яка століттями складалась і збагачувалась є золотим фондом української музичної культури – літописом нашої країни. Це її жива, яскрава, сповита барв та істини історії народу.
Схожі презентації
Категорії