X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Музика нашого народу

Завантажити презентацію

Музика нашого народу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема:

Слайд 2

Мета уроку: -узагальнення матеріалу теми першого семестру. Перевірка знань учнів за темою; - розвивати вокально-хорові та виконавські навички, вміння аналізувати, інтерпретувати музику; - виховувати інтерес, повагу, любов до украінської пісні, до традицій нашого народу Епіграф уроку: “З народного напившись джерела Як із Дніпра бере веселка воду. О, рідне пісне, знову ти прийшла До матері й до батька, до народу О, пісня, від народу кров і плоть Ти узяла, щоб лиш йому служити. Тебе ніхто не може побороть Бо вільний дух твій правдою повитий” М. Рильський

Слайд 3

Муз. Я. Степовий Вірші Т. Шевченко Досить часто авторські пісні за своїм характером і змістом близькі до народних. Мелодія цієї пісні відзначається простотою і щедрістю, бо написана вона в народному дусі.

Слайд 4

Народні пісні, в яких розкривается працелюбність і душевна щедрість українського народу. В них звеличують женців, провіщають добрий урожай, змальовують нелегку працю хліборобів. Оспівують бадьорість і оптимізм, а також радість від жнив.

Слайд 5

Пісні, в яких передається народний гумор, дотепні жарти. Вони створюють веселий настрій, підбадьорюють людину. Жартують дід з бабою, чоловік із жінкою, хлопці з дівчатами, кепкують з жадібних, ледачих, скупих. Жарт робить життя цікавішим.

Слайд 6

Колискова пісня, колискова – то найперша материна мова пахне вона м’ятою і цвітом, чабрецевим і суничним літом М. Сингаївський У них серце і душа народу, ніжність і ласка матері. Свою любов, ніжність, бажання бачити рідне дитя щасливим, розумним, здоровим мама вкладає у щирі слова, лагідний наспів.

Слайд 7

Подвиги цих героїв закарбувались в народній пам’яті. Отже це пісні про козаків, конкретних історичних осіб. В них – боротьба українського народу за свободу і незалежність. Думи виконувались кобзарями, бандуристами, лірниками.

Слайд 8

Колядки та щедрівки Обрядові пісні зимового циклу Колядки – найчастіше зустрічають релігійні сюжети уславлення Христа і Божої Матері Діви Марії. Втілення ідеї добра, благочестя та материнства – як основи всього живого на Землі. Щедрівки – накликають щедрість природи. Костюмовані персонажі: Маланка, Василько, Дід Поводир з козою, Ведмідь.

Слайд 9

“Вона піснями виспівала душу, вона пісні ці залишила нам…” “Ця дівчина не просто так, Маруся. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа. Коли в похід виходила батава,- її піснями плакала Полтава. Що нам було потрібно на війні? Шаблі, знамена і її пісні.” Ліна Костенко

Слайд 10

М.В. Лисенко. Увертюра до опери “Тарас Бульба” Вольова, героїчна, патріотична, мужня. У фіналі звучить пісня “Засвіт встали козаченьки” – як символ боротьби та перемоги українського народу.

Слайд 11

Невеликі групи музикантів-виконавців. Склад: скрипка, цимбали, бубон. У наш час маємо і більші за складом народні музики: баян, бандура, сопілка, контрабас.

Слайд 12

Підсумок: Музична вікторина. Виконання українських народних пісень СІНКВЕЙН на задану тему Малюнки учнів до українських народних пісень Вправи, “Мозковий штурм”, мікрофон, гра брейн-рінг “Що я знаю про народну пісню?”, інсценізація пісні, малюнки-ребуси. Пісенна творчість Українського народу, яка століттями складалась і збагачувалась є золотим фондом української музичної культури – літописом нашої країни. Це її жива, яскрава, сповита барв та істини історії народу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика