X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Комп’ютерна залежність як проблема сучасного суспільства"

Завантажити презентацію

"Комп’ютерна залежність як проблема сучасного суспільства"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп’ютерна залежність як проблема сучасного суспільства Міністерство освіти і науки України Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації “Комп’ютерна залежність як проблема сучасного суспільства” Роботу виконав: Діденко Владислав Віталійович учень 11 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8     Науковий керівник: Лисогор Віталій Сергійович вчитель фізики та інформатики ЗОШ І-ІІІ ст. №8 м.Черкаси

Слайд 2

Мета :  Визначити позитивний і негативний вплив комп’ютера на людину. Пропаганда здорового способу життя, профілактика комп’ютерної залежності у дітей.

Слайд 3

ЗМІСТ ВСТУП ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РОЛЬ КОМП’ЮТЕРА У ЖИТТІ ЛЮДИНИ ПРОБЛЕМА КОМП’ЮТЕРНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ДІТЕЙ ВИСНОВКИ

Слайд 4

І. ВСТУП Складно, напевно, оцінити яку роль відіграє в сучасному житті людини комп'ютер. Сказати що важливу, це практично нічого не сказати. Комп’ютер-це частина нашого життя. Ми живемо зараз у світі, який називаємо віком комп’ютеризації. Здається, ми досягли найвищого апогею, адже нам доступно стільки інформації, що інколи голова йде обертом.

Слайд 5

Наші дії З’ясувати негативний та позитивний вплив інтернету; Провести анонімне опитування серед учнів 8-9 класів нашої школи; Проаналізувати та узагальнити отримані дані; Зробити висновки Ознайомити учнів та вчителів з результатами нашого дослідження

Слайд 6

ІІ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РОЛЬ КОМП’ЮТЕРА У ЖИТТІ ЛЮДИНИ Комп'ютери вже давно проникли у всі сфери нашого життєвого простору. Вони стоять і на роботі, і вдома, і в школі, а іноді навіть і в дитячому садку. З одного боку, ці технічні нововведення сильно полегшують нашу роботу, а з іншого боку, малорухливий спосіб життя, який ми ведемо, призводить до дуже неприємних наслідків. Як кажуть американці, "безкоштовний сир буває тільки в мишоловці", тому за зручності, швидкість і комфорт ми змушені платити своїм здоров'ям.

Слайд 7

Наприклад, дехто й досі вважає, що монітор комп’ютера може бути джерелом радіації. Щодо сучасної техніки, про цей страх можна забути – це скоріше міф. Натомість реальна загроза – електромагнітне випромінювання. Його джерелом, як відомо, є будь-які електроприлади. Ще одна реальна неприємність – електростатичне поле, яке притягує багато пилу. Тому в приміщенні, де знаходиться комп’ютер, потрібно регулярно влаштовувати вологе прибирання.

Слайд 8

Щоб уникнути ризику, монітор потрібно розташовувати задньою стінкою до стіни кімнати. Нахилятися над монітором теж не варто. Ще одна реальна неприємність – електростатичне поле, яке притягує багато пилу. Тому в приміщенні, де знаходиться комп’ютер, потрібно регулярно влаштовувати вологе прибирання.

Слайд 9

В більшості фірмах, офісах, супермаркетах, магазинах і майже в кожному домі є комп’ютер, що зазвичай підключений до мережі Інтернет. Це спрощує багато завдань. Чого лише варте спілкування за допомогою веб - камери, коли ти можеш побачити і поговорити «в живу» з людиною, яка знаходиться за тисячі кілометрів від тебе. Сучасний Інтернет має також багато соціальних та культурних граней. Він є універсальним середовищем для спілкування, розваг та навчання. Працюй, насолоджуйся інформацією. Робота на комп’ютері так вабить, що навіть не помічаєш, як швидко пролітає година за годиною.

Слайд 10

ІІІ ПРОБЛЕМА КОМП’ЮТЕРНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ДІТЕЙ Багато учнів нашої школи мають вдома Інтернет і нам стало цікаво, як тісно пов’язані учні нашої школи з комп’ютером та комп’ютерною мережею. Разом з нашим психологом влаштували анкетування серед учнів 8-9 класів. І отримали ось такі результати.

Слайд 11

Час перебування учнів за компютером

Слайд 12

Вкажіть, що притаманне Вам :

Слайд 13

Чи контролює твоє перебування в Інтернеті батьки або хтось з дорослих?

Слайд 14

Чи спілкуєшся ти в соцмережах з людьми з якими ти особисто не знайомий(ма)?

Слайд 15

Чи допомагає тобі комп’ютер у навчанні

Слайд 16

Опитування учнів та вчителів нашої школи

Слайд 17

Сьогодні нам важко уявити своє життя без комп’ютера. Людина злилася з ним в одне ціле. Комп’ютер став доступний не тільки дорослим, а й дітям, навіть зовсім маленьким. Скільки радості, захоплення світиться в очах дитини, коли перед її очима миготять то мультики, то картинки, то казочки.

Слайд 18

Слід памятати, що Для людини зростом 90-100 см висота поверхні стола має бути 42 см, висота поверхні стільця – 24 см. При зрості 101-115 см ці показники мають бути відповідно 46 см і 26 см. Якщо зріст дитини від 116 до 130 см, оптимальна висота поверхні стола – 52 см, стільця – 30 см.

Слайд 19

Відстань від очей до екрана монітора має становити приблизно 60 см Під час тривалої роботи за комп’ютером необхідно протягом години робити перерви на 10-15 хвилин

Слайд 20

Висновок Безперечно, комп’ютер – велике досягнення науки і техніки, за ним грандіозне майбутнє. Однак, кожен з нас повинен добре пам’ятати, що робота за комп’ютером дає не тільки позитивні результати, а може мати й негативні наслідки. Щодня тисячі людей проводять за комп’ютером 8-12 годин. Чи не шкодить це їхньому здоров’ю? Мабуть, на це мало хто звертає увагу, бо відразу нічого не помічає. Однак із зростанням популярн7ості Інтернету стали проявлятись і негативні сторони його застосування. Тому все ширшого вжитку набуває чинне поняття «Інтернет - залежність». Таку залежність порівнюють із тютюнопалінням чи наркоманією. Після довгої роботи можна почути від користувачів про втому, в’ялість, заціпеніння в спині, мерехтіння в очах. Це є першими ознаками неправильного поводження з комп’ютером. Треба добре пам’ятати, що при роботі за ПК сильно страждає зір. Якщо очі працюють з великими перенавантаженнями, то швидко настає загальна перевтома, рівносильна стресу. Для того, щоб очі не втомлювалися і зір не погіршувався, необхідно час від часу кліпати очима, дивитися не тільки постійно на екран, а й на оточуючі предмети і рухомі об’єкти, робити короткі перерви через кожні 20 хв. роботи. Робота для людини повинна приносити радість, насолоду, задоволення, тоді й життя буде змістовним, багатим, повноцінним, а все це можливе при тому, коли праця буде безпечною, коли людина дбатиме про своє здоров’я, дотримуючись елементарних правил безпечної роботи за комп’ютером. Я звертаюсь до всіх своїх ровесників. Працюйте з комп’ютером, поповнюйте свої знання, розширюйте свій кругозір, черпайте якомога більше інформації і водночас не забувайте про безпеку праці. Бережіть здоров’я, бо його не купиш ні за які гроші, бо без нього життя нічого не варте.

Слайд 21

Дякуємо за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика