X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КОМП’ЮТЕР І ЛЮДИНА

Завантажити презентацію

КОМП’ЮТЕР І ЛЮДИНА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КОМП’ЮТЕР І ЛЮДИНА Підготувала: Завідуюча бібліотекою Соколенко С.М.

Слайд 2

Ласкаво просимо в країну інформації “Хто володіє інформацією, той володіє світом”. В.Черчіль

Слайд 3

З чого все починалося? Вчора: світова історія Слово “комп’ютер” походить від латинського слова “compute”, що означає “обчислювати”. Саме для цього спочатку він і призначався – для виконання різноманітних математичних дій ( додавання, віднімання, множення і тому подібного). Але з часом виявилося, що комп’ютер “вміє” не тільки рахувати. За його допомогою можна верстати книжки, писати музику, розмовляти з друзями у Африці та Америці і навіть керувати виробництвом та транспортом. Взагалі ж, історію комп’ютерів треба, напевно, розпочинати ще з тих далеких часів, коли давні люди, щоб спростити процес підрахунків, почали використовувати для цього різноманітні камінці та рахувальні палиці.

Слайд 4

З чого все починалося? Вчора: світова історія А серед найперших його “пращурів” варто називати абак – перший найпростіший рахунковий пристрій. Абак (від грецького слова abax – дошка. Цим “приладом” для полегшення математичних розрахунків користувалися у Стародавній Греції, Римі і навіть у Західній Європі майже до 18 століття. У 17 столітті була винайдена логарифмічна лінійка. У 1820 році француз Шарль де Кольмар створив арифмометр, здатний робити множення та ділення.

Слайд 5

З чого все починалося? Вчора: світова історія Наступна сторінка у історії на шляху до комп’ютера - 30-ті роки 19 століття. У 1833 році Чарльз Беббідж розробив машину дуже схожу на наш нинішній комп’ютер. У 1946 році Екерт і Мочлі створили перший електронний комп’ютер ENIAC.

Слайд 6

З чого все починалося? Вчора: вітчизняна історія Росія: У 1846 році запатентовано обчислювач Куммера. А у 1878 році П.Л.Чебишев створив арифмометр. Промисловий випуск арифмометрів розпочався у 1894 р. Їх модифікація ”Фелікс”, випускалася до 70-х років ХХ ст.

Слайд 7

З чого все починалося? Вчора: вітчизняна історія Україна: У 1947 році учені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова в Інституті електротехніки АН УРСР створюють МЕЛМ (мала електронно лічильна машина). У 1952 році до експлуатації допущена мала обчислювальна машина М-1, розробка І.С.Брука. У 1953 році у ІПМ АН СРСР, директор – М.В.Келдиш, створено перший у світі відділ програмування.

Слайд 8

А що?.. Сьогодні: На сьогоднішній день існує два типи персональних комп’ютерів: настільні (розташовуються на столі), Портативні (переносні – це ноут-буки), Кишенькові (електронні органайзери, або палмтопи)

Слайд 9

А що далі? Завтра: Глобальна інформатизація суспільства. Радикальне зменшення розмірів комп’ютерної техніки. Перехід у віртуальну реальність. Збільшення швидкості роботи ЕОМ в 100 тис. разів.

Слайд 10

“По мірі прискорення технологічних процесів, людина буде поступово втрачати позицію самої високопродуктивної та розумної істоти на Землі, поступаючись машинам”. Рей Курцвейл

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика