Класифікація локальних комп’ютерних мереж, функції і основні характеристики.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета: Поглибити знання учнів про комп’ютерні мережі; Дати уявлення що до функції комп’ютерних мереж; Ознайомити з основними характеристиками комп’ютерних мереж; Ознайомити з видами класифікацій комп’ютерних мереж; Тема: Класифікація локальних комп’ютерних мереж, функції і основні характеристики.
Усталеної класифікації локальних мереж поки що не існує, але для них можна виявити певні класифікаційні ознаки за: призначенням; типом використовуваних ЕОМ; організацією управління; організації передачі інформації; топологією; методах теледоступу; фізичних носіях сигналів; управлінню доступом до фізичного середовища передачі і так далі. Види класифікацій локальних обчислювальних мереж. Їх функції і основні характеристики.
За призначенню локальні обчислювальні мережі можна розділити на: керуючі (організаційними, технологічними, адміністративними та іншими процесами), інформаційні (інформаційно-пошукові), розрахункові, інформаційно-розрахункові, обробки документальної інформації і так далі. Класифікація за призначенням
Класифікація за типом використовуваних в мережі ЕОМ За типом використовуваних в мережі ЕОМ локальні мережі можна розділити на однорідні і неоднорідні. Прикладом однорідної локальної обчислювальної мережі може служити мережа DECNET, в яку входять ЕОМ тільки фірми DEC. Часто однорідні локальні обчислювальні мережі характеризуються і одно типовим складом абонентських засобів, наприклад, тільки комплексами машинної графіки або тільки дисплеями. Неоднорідні локальні обчислювальні мережі містять різні класи ЕОМ (мікро-, міні -, великі) і різні моделі всередині класів ЕОМ, а також різне абонентське обладнання.
За організацією управління однорідні локальні обчислювальні мережі в залежності від наявності (або відсутності) центральної абонентської системи діляться на дві групи. До першої групи відносяться мережі з централізованим управлінням. Для таких мереж характерні велика кількість службової інформації і пріоритетність під’єднаних до моно каналу станцій (по розміщенню або прийнятому пріоритету). В загальному випадку локальна обчислювальна мережа з централізованим управлінням (не обов’язково на основі моно каналу) має централізовану систему (ЕОМ), яка керує роботою мережі. Прикладний процес центральної системи організовує проведення сеансів, зв’язаних з передачею даних, здійснює діагностику мережі, веде статистику і облік роботи. В локальній обчислювальній мережі з моно каналом центральна система реалізовує, також, загальну ступінь захисту від конфліктів. Класифікація за організацією управління
Класифікація за формуванням передачі інформації. По формуванню передачі інформації локальні мережі поділяються на мережі з маршрутизацією інформації і селекцією інформації. Взаємодія абонентських систем з маршрутизацією інформації забезпечується визначенням шляхів передачі блоків даних по адресах їх призначення. Цей процес виконується всіма комунікаційними системами, що знаходяться в мережі. При цьому абонентські системи можуть взаємодіяти по різних шляхах (маршрутах) передачі блоків даних, а для скорочення часу передачі здійснюється пошук найкоротшого по часу маршруту.
Класифікація за топологією мережі (порівняльна таблиця можливостей) Характеристики Топологія Зірка Кільце Шина Вартість розширення Незначна Середня Середня Необхідність виключення при розширенні Ні Так Ні Під’єднання абонентів Пасивне Активне Пасивне Захист при відмовах Незначний Незначний Висока Розміри системи Будь-які Будь-які Обмежені Контроль помилок Простий Простий Ускладнений Захищеність від прослуховування Добра Добра Незначна Вартість під’єднання Незначна Незначна Висока Поведінка системи при високих навантаженнях Хороша Задовільна Погана Можливість роботи в реальному режимі часу Дуже хороша Хороша Погана Розводка кабелю Добра Задовільна Добра Планові витрати Незначні Середні Незначні Обслуговування Дуже хороше Середнє Середнє Характер відмови Повна Повна Часткова
Крім топології локальної мережі процес передачі даних багато в чому визначається програмним забезпеченням ЕОМ абонентських систем, в основному їх операційними системами, оскільки кожна з них підтримує відповідний метод теледоступу зі сторони терміналів. Моно канал розглядається також, як один із терміналів, тому дуже важливо знати, наскільки розрізняються операційні системи і методи теледоступу всіх абонентських комплексів, під’єднаних до мережі. Розрізняють локальні мережі з єдиною операційною підтримкою і єдиними методами теледоступу, орієнтованими на локальні мережі, і локальні мережі з різними фізичними носіями сигналів. Тип носія визначає основні властивості пристрою обміну сигналами, який під’єднується до фізичного середовища передачі. Єдина операційна підтримка, що включає метод теледоступу, передбачена в однорідних локальних мережах. Складніше з локальними мережами, що використовують ЕОМ різних класів і моделей, наприклад міні-ЕОМ і великі обчислювальні машини. Класифікація мереж по методах теледоступу.
Класифікація мереж за методом управління середовищем передачі даних Важливою класифікаційною ознакою локальної обчислювальної мережі є метод управління середовищем передачі даних. У локальній обчислювальній мережі з моно каналом можна виділити два методи доступу до моно каналу: детермінований і імовірнісний. До першої групи відносяться: метод вставки реєстру, метод циклічного опиту, централізований і децентралізований маркерний метод і інші. До другої групи (імовірнісні методи доступу) - методи прослуховування моно каналу на початок передачі, з прогнозуванням, зіткненням та деякі інші.
Схожі презентації
Категорії