X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інформаційні технології як фактор суспільних перетворень в Україні

Завантажити презентацію

Інформаційні технології як фактор суспільних перетворень в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

На шляху до «розумного суспільства»: Інформаційні технології як фактор суспільних перетворень в Україні

Слайд 2

Аналітична доповідь Структура І. Вступ. ІІ. Інформаційні технології як фактор впливу на суспільні процеси в Україні Ринок інформаційних технологій в Україні та його вплив на сфери освіти й науки. Конструктивні та деструктивні впливи ІТ на сучасний стан та перспективи розвитку українського суспільства.

Слайд 3

Аналітична доповідь Структура ІІІ. Україна на шляху до «розумного суспільства». Основні параметри розвитку «розумного суспільства». Нова філософія побудови організаційних структур, урядування та управління. Висновки та пропозиції.

Слайд 4

Центральне питання Чи є Україна інноваційною державою та інформаційним суспільством? Інформаційно-інноваційна держава — це держава, яка створює для кожного громадянина необхідні й достатні передумови для реалізації ідей, скерованих на впровадження у всі сфери життя новітніх технологій.

Слайд 5

Якісні характеристики інноваційної держави та суспільства Нова людина як носій й виразник певного типу цінностей й ціннісних орієнтацій; Новий тип влади та владних відносин; Оновлення соціальних інститутів та процесів; Оновлення соціальної та економічної структури; Нова соціальна динаміка.

Слайд 6

Інформаційна геополітика Інновації – це привілей країн «першого світу» ? Країни першого світу отримують до 25 відсотків ВВП від іноваційного продукту. Україна – не більше 5 відсотків. Структура ВВП не орієнтована на модель інноваційного розвитку; інноваційні фактори мають слабкий вплив на економіку країни

Слайд 7

Україна: розвиток людського потенціалу 69 місце із 170 країн (2010 – ООН). Цей потенціал не може реалізуватися через різке майнового розшарування, яке породжує проблеми бідності, відсутності соціальних ліфтів.

Слайд 8

Україна: рейтинг розвиненості інформаційно-комунікативних технологій Дані експертів Світового економічного форуму (квітень 2011). Україна: серед 138 країн - 90-місце. Значно поступилась сусідам по СНД: РФ (77 позиція); Казахстан (67-ма). Очолюють список: Швеція, Сінгапур і Фінляндія. Даний рейтинг співпадає з рейтингом «мережевої готовності», тобто вказує на те, наскільки та або інша країна світу готова використовувати в реальному житті інформаційні технології

Слайд 9

Докорінне протиріччя: «розумним машинам» не відповідає «розумність» людей Впровадження ІТ робить очевидними вияви «нерозумності» людської поведінки на рівні фіктивної освіченості, чиновницької корумпованості й некомпетентності, свідомого чи несвідомого відсторонення компетентних людей від управління. Загроза використання передових ІТ не на благо людині, а для тотального контролю за людською поведінкою й навіть задля її модифікації у «бажаному напрямі».

Слайд 10

Інтернет-користувачі в Україні: хто вони? Яким є число “юзерів” (за різними підрахунками – від 6 до 17 млн.). Яким є число “неюзерів” За даними Інституту соціології НАНУ 54,7% українців досі не користуються комп'ютерами (а це близько 18 млн. громадян(!). Проте, 8 років тому компютерно-неграмотних було аж 79,8%. Для порівняння: у Південній Кореї користувачами Інтернету нині є 45 млн. від 48-млн. населення.

Слайд 11

Інтернет-трафик Ємність та швидкодія Інтернету оціночно зростуть до 2015 року у 48 разів. При цьому, уже на сьогодні, за даними вимірювань компанії Pando Networks, Україна входить до першої десятки країн з найбільшою швидкістю Інтернет-трафіку (1190 кб/с при середньосвітовій швидкості 580 кб/с). Україна обійшла за швидкістю Інтернету Росію й США.

Слайд 12

Напрями використання громадянами ІТ Розваги, Новини, Робота, Спілкування, Сплата послуг (Інтернет-банкінг), Шопінг: більше 10 млн. українців як мінімум один раз на рік купували товари чи послуги у віртуальних магазинах

Слайд 13

Інформатизація держави й інформатизація суспільства – паралельні процеси? Більшість інфопроектів, які на сьогодні реалізовані державою, практично не мають відношення до реальних щоденних потреб людини (принаймні – українського громадянина).

Слайд 14

Електронне урядування в Україні є фрагментарним та відірваним від реальних потреб людей: замість електронізації найбільш затребуваних державних послуг, електронізуються лише ті, які цікаві самим держустановам; невтішні тенденції засвідчують перші результати впровадження недавно ухваленого Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Слайд 15

“Цифрове провалля” між поколіннями: проблема “інклюзії” Число “юзерів” суттєво вирізняє молодь від старших поколінь, приналежних до певних соціальних груп, створює між цими групами «цифрове провалля» Лише 3% з людей, старших 60 років мають доступ до мережі Інтернет

Слайд 16

Реальні успіхи: Е-освіта Проект “Конкурс”; Проект “Єдиний світ”

Слайд 17

Соціальні мережі (медіа) За результатами дослідження компанії «InMind», вітчизняна аудиторія соціальних медіа у травні 2011 року склала 81% активних користувачів за середньосвітового показника у 61%. Негативний тренд стрімкого формування груп людей, для яких характерна залежність від Інтернету.

Слайд 18

Блогосфера в Україні Популярність блогерства в Україні відповідає середньосвітовим показникам (відповідно – 63 % і 65 %); Блогери – і в Україні і в світі – це, в основному, молодь (до 75 % користувачів у віці 16-34 роки). В цілому характерна певна соціальна апатичність та переважання розважального контенту. Не стала фактором формування громадянського суспільства.

Слайд 19

Програмний аутсорсінг – єдина сфера ІТ, яка динамічно розвивається Річна частка України у світовому експорті програмних продуктів аутсорсінгу склала в 2010 році майже $1 млрд., тоді як індійський експорт ПЗ в 2010 році оцінювався в $34 млрд., китайский – в $28млрд., а російський в $2,65 млрд. (дані агенції «Gartner») Глобальний ринок експорту ПЗ оцінюється в $90 млрд., а до 2013 року може зрости до $120 млрд. 60-70 % вітчизняного програмного ринку перебуває «в тіні»; 9 з 10 українських програмістів працюють на зовнішні ринки.

Слайд 20

Кардинальні запитання в «розумному суспільстві»: як працювати з великими за обсягами та впливом групами населення, які працюють у сферах старих технологій й не хочуть чи неспроможні опановувати новітні ІТ; як культурно "поховати" старі технології та все, що їх супроводжує (суспільну підтримку, системи навчання, матеріально-технічну базу), не нехтуючи при цьому людським чинником, не вдаючись до «шокової терапії», антигуманної боротьби з «зайвими людьми», їхньої насильницької маргіналізації;

Слайд 21

Кардинальні запитання в «розумному суспільстві»: як визначити пріоритетні напрямки створення ресурсів для модернізації на засадах використання технологій п’ятого технологічного укладу (ІТ-технологій), забезпечивши водночас умови для «модернізації на випередження» із ефективним та результативним використанням технологій шостого технологічного укладу (нанотехнології, біотехнології, робототехніка тощо); як вибрати найбільш адекватну для «розумного суспільства» систему управління та організації.

Слайд 22

Пропозиції щодо стимулювання в Україні сучасного ІТ-ринку забезпечити розгортання процесів зворотного зв’язку шляхом сприяння підприємницькій діяльності в ІТ-галузі, гнучкого реагування на новітні тенденції її розвитку та на зовнішні впливи на цей розвиток; створити українські «Силіконові долини та «Сколково» для достойного легального працевлаштування в Україні ІТ-фахівців, розширення «коридору їх можливостей» через збільшення державних замовлень, запуск спеціалізованих проектів у сфері ІКТ, запровадження системи грантів тощо.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика