X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Автоматизована інформаційна система подання звітності суб’єктами ринку телекомунікацій “НКРЗ-ЗВІТ“

Завантажити презентацію

Автоматизована інформаційна система подання звітності суб’єктами ринку телекомунікацій “НКРЗ-ЗВІТ“

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Національна комісії з питань регулювання зв’язку України Автоматизована інформаційна система подання звітності суб’єктами ринку телекомунікацій “НКРЗ-ЗВІТ“ Лобода Денис Володимирович керівник спеціалізованого центру сертифікації ключів ТОВ „Науково-виробнича фірма „Українські національні інформаційні системи”, Україна, lobodadv@gmail.com Ємельяненков Борис Миколайович заступник директора Адміністративного департаменту НКРЗ, Україна, ybn@nkrz.gov.ua Уваренко Микола Миколайович головний спеціаліст відділу науково-технічного забезпечення та інформаційних технологій Адміністративного департаменту НКРЗ, Україна, umm@nkrz.gov.ua

Слайд 2

Загальні відомості В Національній комісії з питань регулювання зв’язку в 2009 році проведені тестові випробування та впроваджена Автоматизована інформаційна система подання звітності суб’єктами ринку телекомунікацій „НКРЗ-ЗВІТ“ (далі - АІС). Метою створення АІС “НКРЗ-ЗВІТ” є впровадження елементів електронного урядування в діяльності НКРЗ. За організаційно-функціональною ознакою АІС складається з єдиного сегменту, що є фізично відокремленим від будь-яких інших інформаційно-телекомунікаційних систем.

Слайд 3

Призначення АІС АІС призначена для забезпечення інформаційними ресурсами виконання працівниками НКРЗ функцій покладених чинним законодавством на НКРЗ. АІС реалізовує автоматизоване збирання та накопичення звітної інформації від суб’єктів ринку телекомунікацій (далі – СРТ) та забезпечує ручну обробку звітної інформації працівниками НКРЗ шляхом надання доступу до звітної інформації, отриманої від суб’єктів ринку телекомунікацій. АІС забезпечує централізовану автоматизовану обробку вхідної та вихідної інформації, комутацію серверу та робочих місць користувачів АІС за допомогою апаратних, та програмних засобів.

Слайд 4

Комплексна система захисту інформації АІС У складі АІС створена у відповідності до технічного завдання, затвердженого Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, комплексна система захисту інформації (далі – КСЗІ). Проведена державна експертиза КСЗІ АІС вимогам нормативних документів в системі технічного захисту інформації України. КСЗІ АІС призначена для: автоматизації накопичення та зберігання інформації, що надається суб’єктами ринку телекомунікацій України до НКРЗ; забезпечення режиму обмеження доступу до інформації, яка надається СРТ; попередження порушення конфіденційності, цілісності та доступності інформації, яка надається СРТ, через несанкціонований доступ; забезпечення захисту технологічної інформації АІС від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації та блокування.

Слайд 5

Структура мережі АІС АІС являє собою інформаційно-телекомунікаційну систему, що складається з єдиного сегменту, фізично відокремленого від інших інформаційно-телекомунікаційних систем. Локальна обчислювальна мережа АІС створена на базі структурованої кабельної системи (СКС). СКС забезпечує швидкодіючу магістраль для передачі інформації між засобами обчислювальної техніки та можливість сумісної роботи працівників у єдиному інформаційному просторі АІС. СКС сумісна з активним обладнанням підсистеми активного мережевого обладнання відповідно до вимог стандарту IEEE 802.3, а способи зв'язку для передачі даних між комп'ютерами мережі встановлені базуючись на мережевих стандартах Ethernet (IEEE 802.3). ЛОМ побудована з використанням комутаційного обладнання, серверу та автоматизованих робочих місць користувачів.

Слайд 6

Загальна схема компонентів АІС

Слайд 7

Технологія обробки інформації в АІС Технологією роботи передбачено, що до серверу електронної звітності АІС, з використанням змінного носія даних, передається підписаний електронним цифровим підписом та зашифрований транспортний файл. Факт отримання та обробки транспортного файлу підтверджується формуванням та передачею у зворотному напрямку підписаного електронним цифровим підписом файлу - відповіді чітко визначеної структури. Суб’єкти ринку телекомунікацій надсилають звіти у вигляді зашифрованих повідомлень, що підписані ЕЦП. Ці звіти переносяться з визначеного ящика електронної пошти НКРЗ на знімний пристрій (USB-брелок, носій FLASH-пам’яті або переносний жорсткий диск), та за допомогою цього знімного пристрою переносяться до АІС. При під’єднанні знімного носія до серверу електронної звітності, програмне забезпечення в автоматичному режимі копіює файли із знімного пристрою у визначену директорію сервера. Після завершення копіювання файлів звітів відбувається розшифрування та перевірка ЕЦП файлів звітів та формується квитанція з відповіддю, що підписується ЕЦП та записується на знімний носій для передачі електронною поштою суб’єктам ринку телекомунікацій. Працівники підрозділів НКРЗ на робочих станціях електронної звітності обробляють відповідні розшифровані звіти, доступ до яких встановлений у відповідності до їх функціональних обов’язків.

Слайд 8

Схема інформаційних потоків в АІС

Слайд 9

Документація АІС Затверджені Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України розроблені документи на КСЗІ АІС електронної звітності «НКРЗ-ЗВІТ». : Технічне завдання (32614261.304.ТЗ); Техно-робочий проект. Пояснювальна записка (32614261.304.П1); План захисту інформації (32614261.304.ПЗІ); Інструкція адміністратора безпеки (32614261.304.І1); Інструкція адміністратора антивірусного захисту. (32614261.304.І2); Інструкція користувача. (32614261.304.І3); Інструкція адміністратора серверного обладнання (32614261.304.І4); Інструкція адміністратора мережевого обладнання (32614261.304.І5); Програма та методика випробувань (32614261.304.ПМ). Розроблений та затверджений рішенням НКРЗ від 04 лютого 2010 р. № 47 Порядок електронної взаємодії операторів телекомунікацій та Національної комісії з питань регулювання зв’язку України. Розроблений проект Положення про режим доступу до інформації, що стосується звітності суб’єктів ринку телекомунікацій в електронному вигляді.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика